Mecz Gwiazd 2024 za nami, więc czas na małe podsumowanie tego co działo się na hali WSG.

 

W meczu tym zagrali zawodnicy występujący w Extra Lidze BNBA wybrani przez kapitanów tych zespołów, czyli Michała Kamieńskiego (OZD Agawa) oraz Błażeja Bujanowskiego (Żaroodporni).


Trenerami wyżej wymienionych zespołów zostali Grzegorz Skiba oraz Przemysław Gierszewski. Obaj trenerzy w przeszłości prowadzili już drużyny w Meczach Gwiazd. Trener Skiba przed tym meczem miał bilans 1-4, a Trener Gierszewski mógł pochwalić się bilansem 6-2.

Pierwsza piątka zespołu Bujanowski Team wyglądała następująco:


Pierwsza piątka zespołu Kamieński Team wyglądała następująco:


Kamieński Team vs Bujanowski Team
93:85 (26:21 ; 21:12 ; 22:21 ; 24:31)

I kwarta tego spotkania była bardzo wyrównana. W zespole Kamieński Team wyróżniał się kapitan tego zespołu, czyli Michał Kamieński, który zdobył 8 punktów. Wśród przeciwników nie do zatrzymania był Wojciech Szafranek, który zdobył 9 z 21 punktów dla swojego zespołu. W II kwarcie z lepszej strony pokazali się zawodnicy zespołu Kamieński Team, którzy po 20 minutach prowadzili różnicą 14 punktów – 47:33. Początek III kwarty to „run” 8-0 zespołu Kamieński Team co przełożyło się na najwyższe prowadzenie w meczu – różnicą 22 punktów. Wydawało się, że ten mecz będzie już do końca jednostronny, ale nie jeden Mecz Gwiazd już pokazał, ze emocji nie brakuje do samego końca. Tym razem było podobnie. Dzięki obronie strefowej i umiejętnościom strzeleckim Wojciecha Szafranka zespół Bujanowski Team odrobił 20 punktów straty do rywali i pod koniec IV kwarty przegrywał zaledwie 77:79. Jednak jak się okazało na wyrównanie wyniku spotkania sił zespołowi Bujanowski Team już nie starczyło. Miłosz Osiński w IV kwarcie zdobył 13 punktów i poprowadził zespół Kamieński Team do wygranej, a sam został wybrany MVP tego spotkania zdobywając 25 punktów. Dla pokonanych najwięcej punktów uzbierał Wojciech Szafranek – 38. Warto odnotować, że Wojciech jest pierwszym zawodnikiem w historii, który w Meczu Gwiazd przekroczył granicę 30 punktów.

Kamieński Team: Osiński Maciej 25 (3), Kamieński Michał 13, Soszka Michał 13 (3), Duda Wojciech 10, Ruczyński Wojciech 9 (1), Krawczyk Damian 8, Makowski Mikołaj 7, Woźniak Krystian 5 (1), Latos Robert 2, Deja Marcin 1.

Trener: Gierszewski Przemysław (7-2)

 

Bujanowski Team: Szafranek Wojciech 38 (3), Adamczak Filip 11 (1), Nowicki Krzysztof 8 (2), Muchewicz Michał 7, Józefczyk Mateusz 7 (1), Bujanowski Błażej 6 (1), Płaczkiewicz Tomasz 4, Makowski Michał 4, Kosior Piotr 0, Lubomski Michał 0.

Trener: Grzegorz Skiba (1-5)

 

MVP: Miłosz Osiński (Ivy Technology Basket Team)

 

Zwycięzca Konkursu Rzutu za Trzy Punkty: Wojciech Szafranek (PakujTo)

 

Sponsor Główny :
Sponsor nagród :

👉 Martex Opakowania

—————-

Sponsorzy oraz Partnerzy

👉 Fale Loki Koki
👉 Martex Opakowania
👉 KRONOS EDM
👉 Dyrekcja Krajowa OVB Łukasz Junik
👉 MEGAN SEATING

BNBA