Zapraszamy do zapoznania się z wynikiem oraz krótkim opisem Meczu Nr 2 o 3 miejsce w Extra Lidze BNBA.

Mecz o 3 miejsce 2024
Mecz Nr 2

NU HOMES Pretendenci vs Ciech Soda Inowrocław
86:83 (po dogrywce)

Po zdobyciu Mistrzostwa 1 Ligi i awansie do Extra Ligi Marcin Boruta postanowił sprowadzić do zespołu dwóch doświadczonych zawodników Extra Ligi. Pierwszym z nich był dwukrotny Mistrz BNBA – Patryk Krykant, a drugim jeden z lepszym zbierających – Konrad Kopacz. Obaj Ci zawodnicy w Meczu Nr 2 pokazali, że wydane na ich kontrakty pieniądze nie były wyrzucone w błoto.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Ciech Soda Inowrocław, którzy wygrali pierwsze 10 minut spotkania różnicą 7 punktów. Aż 19 z 25 punktów zespołu należało do Marcina Sikory (10 punktów) oraz Krystiana Woźniaka (9 punktów). W II kwarcie kolejne 10 punktów dołożył Krystian, ale bez wsparcia w tej części gry wśród swoich kolegów Pretendenci zdołali odrobić stratę do rywali. W drugiej połowie trwała bardzo wyrównana walka i mimo, że zespół z Inowrocławia zdołał odskoczyć na 8 punktów na kilka minut przed końcem spotkania to Patryk Krykant i jego koledzy się nie poddali. Nie raz w tym sezonie pokazali, że są w stanie odrobić stratę do rywali i tym razem także dokonali tego wyczynu. Jeszcze na kilkanaście sekund przed końcem spotkania Ciech Soda prowadził różnicą 2 punktów. Wtedy Patryk Krykant wziął sprawy w swoje ręce i zdobywając dwa punkty doprowadził do dogrywki. W niej Patryk postawił „kropkę nad i” zdobywając 8 z 10 punktów swojego zespołu i poprowadził Pretendentów do historycznej wygranej. Patryk w całym meczu uzbierał 35 punktów, a wspomniany wcześniej Konrad Kopacz królował na tablicach notując 17 zbiórek.

Brązowy medal dla zespołu NU HOMES Pretendenci to największe osiągnięcie drużynowe tego zespołu w historii ich występów w BNBA. Sezon ten kapitan tego zespołu – Marcin Boruta – może śmiało zaliczyć do udanych.

Warto także odnotować, że Patryk Krykant w ostatnich 5 sezonach zdobył 2 złote medale, 2 srebrne oraz 1 brązowy!

Dla pokonanych 31 punktów zdobył Krystian Woźniak, a 16 punktów oraz 14 zbiórek dołożył Marcin Sikora.

Końcowy stan rywalizacji:
2-0 dla NU HOMES Pretendenci

Przewinienia techniczne:

Mateusz Bujno (NU HOMES Pretendenci)
Mikołaj Ziemiński (NU HOMES Pretendenci)