Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po Meczach nr 1 w 1 rundzie play-off 2022 w Extra Lidze.

1 Runda, Mecz 1 – Niedziela, 27 marca 2022 roku:

Godzina 17:10

(4) Optomed Predators vs OZD Agawa (5)
44:42

Początek tego spotkania potoczył się po myśli zawodników OZD Agawa. Paweł Burschel zdobył 9 punktów, a Tomasz Galubisńki dołożył 7 punktów i 6 zbiórek, a to przełożyło się na prowadzenie 16:3. W II kwarcie zespół Predators próbował odrobić stratę do rywali, ale to się nie udało i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 25:10 dla OZD Agawa. W drugiej połowie zespół Optomed Predators zabrał się za odrabianie strat. Krystian Czyżnikiewicz i Cezary Łapiński zagrali skutecznie i doprowadzili do remisu po 42 na 2 minuty przed końcem meczu. Końcówka była bardzo wyrównana, a punkty na wagę zwycięstwa z linii rzutów osobistych zdobył Cezary Łapiński dając swojej drużynie zwycięstwo. Dla zwycięzców 12 punktów zdobył Krystian Czyżnikiewicz. Dla pokonanych 16 punktów zdobył Paweł Burschel, a 15 punktów i 14 zbiórek zanotował Tomasz Galubiński.

Stan rywalizacji: 1-0 dla Optomed Predators

Godzina 18:20

(1) PSP Solution vs Starzy Kumple (8)
79:54

Zawodnicy PSP Solution chcieli rozpocząć tegoroczny play-off od zwycięstwa. Zatroszczył się o to Filip Joachimiak oraz Marcin Kubacki. Pierwszy zdobył 22 punkty, a drugi dołożył 20 punktów. Karol Maciakiewicz otarł się o triple-double notując 12 punktów, 10 zbiórek oraz 6 asyst. Warto odnotować, że pod nieobecność Adama Rydwelskiego do pierwszej piątki wskoczył doświadczony weteran Marek Kiper i pokazał się z bardzo dobrej strony. Marek podczas 26 minut na parkiecie zanotował 8 punktów (4/5 z gry), 6 zbiórek, 5 asyst oraz 5 przechwytów. Po stronie Starych Kumpli nie do zatrzymania był Tomasz Szrejber, który zanotował 25 punktów trafiając 9 z 13 rzutów z gry. Jednak w tym dniu to nie wystarczyło. Lepiej dysponowany zespół PSP Solution z kwarty na kwartę powiększał swoją przewagę i wygrał to spotkanie różnicą 25 punktów.

Stan rywalizacji: 1-0 dla PSP Solution

Godzina 19:30

(2) AZS UTP vs Rehabilitacja Jagódka (7)
68:50

Obrońcy tytułu, zespół AZS UTP nie dał większych szans swoim przeciwnikom. Zadbał o to Bogdan Korniiets i Mateusz Józefczyk. Pierwszy zanotował 18 punktów, 11 zbiórek, 3 przechwyty oraz 2 bloki. Mateusz dołożył 17 punktów oraz 6 zbiórek. Zespół AZS UTP wygrał każdą kwartę i w tym meczu zawodnicy Rehabilitacja Jagódka nie mieli za wiele do powiedzenia. Mimo, że Michał Kucharski zdobył 16 punktów, a Maksymilian Makowski i Marcin Dłuski dołożyli po 15 punktów to nie wystarczyło, aby pokonać rywali w tym meczu.

Stan rywalizacji: 1-0 dla AZS UTP

Godzina 20:40

(3) Ivy Technology Basket Team vs Inter Cars/Iron Team (6)
62:54

Zespół Ivy Technology po udanym sezonie regularnym chce swoją dobrą grę przełożyć na play-off. W tym meczu pomogło doświadczenie Łukasza Makarewicza, który już w pierwszej kwarcie zdobył 9 z 17 punktów zespołu. W II kwarcie za sprawą Remigiusza Piwowarskiego zespół Inter Cars/Iron Team odrobił 4 punkty straty do rywali. W III kwarcie zespół Ivy Technology prowadzony przez Łukasza Makarewicza i Miłosza Osińskiego wygrał tą część gry 17:11 i powiększył swoją przewagę w meczu. IV kwarta była bardzo wyrównana. Po stronie Inter Cars/Iron Team Filip Ciesielski wziął na siebie ciężar zdobywania punktów. Filip zdobył 8 punktów, a Przemysław Tylkowski i Kamil Siehen dorzucili po 5 punktów. To jednak nie wystarczyło, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Meczy wygrał zespół Ivy Technology Basket Team, a najlepszym zawodnikiem tego zespołu był Łukasz Makarewicz, który zanotował 20 punktów oraz 11 zbiórek.

Stan rywalizacji: 1-0 dla Ivy Technology Basket Team