Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po Meczach nr 2 w 1 rundzie play-off 2022 w 1 lidze.

1 Runda, Mecz 2 – Niedziela, 13 marca 2022 roku:

Godzina 16:00

[4] Leśne vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team [5]
75:38

Już od pierwszych minut tego spotkania zespół Leśne przejął inicjatywę. Skuteczna gra w ataku oraz wygrana zbiórka 56-27 sprawiły, że to spotkanie mógł wygrać tylko jeden zespół – Leśne. Aż trzech graczy zaliczyło double-double. Mowa o: Sebastianie Listeckim (15 punktów & 19 zbiórek), Adamie Domagalskim (18 punktów & 15 zbiórek) oraz Zbigniewie Mędelskim (13 punktów & 15 zbiórek). W zespole Husarii tylko Jakub Pawiński może pochwalić się dwucyfrową zdobyczą punktową – 10 punktów. Leśne wygrało wysoko i prowadzi w serii 2-0.

Stan rywalizacji: 2-0 dla zespołu Leśne

Godzina 17:10

[2] NU HOMES Pretendenci vs KK Łucznicy Bydgoszcz [7]
71:49

Zespół KK Łucznicy nie chciał poddać się bez walki w tej serii, więc za zdobywanie punktów zabrał się Piotr Bober i Miłosz Modliński. Obaj zdobyli po 12 punktów będąc tym samym najlepszymi strzelcami zespołu. Jak się okazało to było za mało w tym dniu na dobrze dysponowanego Tobiasza Łuczaka, który w 33 minuty na parkiecie uzbierał 28 punktów, 9 zbiórek oraz 5 asyst. Taka postawa Tobiasza sprawiła, że spotkanie różnicą 22 punktów wygrali zawodnicy NU HOMES Pretendenci i to oni prowadzą w tej serii 2-0.

Stan rywalizacji: 2-0 dla NU HOMES Pretendenci

Godzina 18:20

[1] Piekarnia Bunia vs IV LO Emeryci i Renciści [8]
103:51

Po pierwszym wysoko przegranym spotkaniu i zdobyciu zaledwie 29 punktów zespół IV LO Emeryci i Renciści chciał poprawić swoją grę w ataku. Zatroszczył się o to Kamil Ludwiniak (19 punktów) oraz jego 4 kolegów, którzy na swoim koniec zapisali minimum 7 punktów. To pozwoliło na zdobycie 51 punktów w tym spotkaniu. Niestety lepiej dysponowani w ataku przeciwnicy zagrali na bardzo wysokiej skuteczności z gry co przełożyło się na końcowy wynik spotkania. Najwięcej punktów dla Piekarni zdobył Sebastian Laydych, który trafił 7 z 14 rzutów za trzy i zapisał na swoim koncie 25 punktów. Dorian Szyttenholm otarł się o triple-double notując 18 punktów, 13 zbiórek oraz 9 asyst, a Bartosz Pochocki kontynuuje swoją wszechstronną grę w play-off notując w tym spotkaniu 23 punkty, 14 asyst, 12 zbiórek oraz 6 przechwytów prowadząc swój zespół do prowadzenia 2-0 w serii.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Piekarni Bunia

Godzina 19:30

[3] Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4 vs FOX Barber Expert [6]
65:49

Już od pierwszych minut w tym spotkaniu z dobrej strony pokazał się zawodnik, który miał nie tylko sobie coś do udowodnienia. W poprzednim meczu Wojciech Wawrzyniak zagrał na słabej skuteczności i nie pomógł tym kolegom z zespołu. W I kwarcie tego spotkania Wojciech zdobył 6 z 10 punktów zespołu, a FOX prowadzili 10:5. Jednak w II kwarcie ta przewaga dość szybko została zniwelowana przez Bydgoskie Byki, a to wszystko w dużym stopniu dzięki bardzo dobrej grze Leszka Palińskiego, który zanotował 10 punktów, 6 zbiórek oraz 2 asysty, a Byki wygrały tą część spotkania 21:8. III kwarta była już bardziej wyrównana. Do zdobywania punktów w zespole FOX dołączył się Sebastian Straszewski oraz Łukasz Kaźmierski. Obaj zdobyli 11 punktów, a Wojciech Wawrzyniak dorzucił 6 punktów. W zespole Bydgoskich Byków 7 punktów zanotował Wojciech Ruczyński, a na tablicy po 30 minutach widniał wynik 43:37 dla Bydgoskich Byków. Na początku IV zawodnicy FOX próbowali jeszcze odrobić stratę do rywali, ale to się nie udało. Do zdobywania punktów po stronie Bydgoskich Byków włączył się Kacper Jankowski, który zanotował 8 punktów, a Leszek Paliński dołożył 7 punktów. Swoją cegiełkę dołożył także Andrzej Winter, który zapisał na swoim koncie 6 punktów oraz 5 zbiórek w tej części gry, a zespół Bydgoskich Byków wygrał to spotkanie i prowadzi w serii 2-0. Wśród zwycięzców najlepiej zagrał Leszek Paliński, który zanotował 21 punktów oraz 13 zbiórek, a dla pokonanych 18 punktów zdobył Wojciech Wawrzyniak.

Stan rywalizacji: 2-0 dla zespołu Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4