Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po Meczach nr 1 w półfinałach play-off 2022 w Extra Lidze.

Półfinały play-off 2022, Mecz 1 – Niedziela, 10 kwietnia 2022 roku:

Godzina 17:20

(1) PSP Solution vs Optomed Predators (4)
85:79

Nie pierwszy raz oba zespoły spotykają się w play-off BNBA. Jednak zawsze z tej potyczki zwycięsko wychodził zespół PSP Solution. Tym razem zawodnicy Optomed Predators przez 40 minut walczyli, aby odnieść w tym meczu zwycięstwo. Mimo, że zespół PSP Solution prowadził na 6 minut przed końcem meczu różnicą 13 punktów to Cezary Łapiński i Igor Taranek skutecznie niwelowali przewagę przeciwników, która na 2 minuty przed końcem meczu wynosiła już tylko 4 punkty. Jednak przysłowiową „kropkę nad i” postawił Filip Joachimiak trafiając za 2 punkty i ustalając wynik spotkania. Najlepszym strzelcem meczu okazał się Maciej Dolot, który zdobył 25 punktów na bardzo wysokiej skuteczności – 10/13, a Krzysztof Nowicki otarł się o triple-double notując 18 punktów, 14 zbiórek oraz 7 asyst. W zespole Optomed Predators 24 punkty zanotował Igor Taranek, a 23 punkty, 13 zbiórek, 3 asysty oraz 3 przechwyty dołożył Cezary Łapiński.

Stan rywalizacji: 1-0 dla PSP Solution

Godzina 20:00

(2) AZS UTP vs Ivy Technology Basket Team (3)
83:51

Po ciężkim boju w 1 rundzie play-off zawodnicy zespołu Ivy Technology Basket Team musieli zmierzyć się w kolejnej rundzie z Mistrzem BNBA z 2021 roku – zespołem AZS UTP. W pierwszej połowie zawodnicy zespołu Ivy Technology nie odstawali mocno od rywali, a pierwsze 20 minut zakończyło się wynikiem 43:32. W III kwarcie zespół AZS UTP prowadzony przez Patryka Krykanta i Bogdana Korniietsa zdobył 24 punkty tracąc zaledwie 8 i powiększył tym samym swoją przewagę do 29 punktów. W ostatniej kwarcie nic się już nie zmieniło i mecz z 32-punktową przewagą wygrali zawodnicy AZS UTP. Dla zwycięzców 18 punktów zdobył Patryk Krykant, a 17 punktów, 11 zbiórek oraz 5 asyst dołożył Bogdan Korniiets. Warto odnotować, że aż 6 z 7 graczy AZS UTP zdobyło minimum 10 punktów. Dla pokonanych 14 punktów zdobył Łukasz Makarewicz, a 11 punktów i 14 zbiórek dołożył Miłosz Osiński.

Stan rywalizacji: 1-0 dla AZS UTP