Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po Meczach nr 2 w półfinałach play-off 2022 w 1 lidze.

Półfinały play-off 2022, Mecz 2 – Niedziela, 3 kwietnia 2022 roku:

Godzina 17:00

[2] NU HOMES Pretendenci vs Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4 [3]
84:64

Pierwsza kwarta tego spotkania potoczyła się po myśli zespołu NU HOMES Pretendenci. Michał Zyzik zdobył 7 punktów, a Piotr Rommel dołożył 6 punktów prowadząc swój zespół do wygranej w I kwarcie różnicą 10 punktów. Mimo, że reszta spotkania była bardziej wyrównana to zespół Pretendentów kontrolował to spotkanie i powiększał swoją przewagę z kwarty na kwartę. W zespole Bydgoskich Byków Wojciech Ruczyński i Kacper Jankowski próbowali odrobić stratę do rywali, ale mimo, że obaj zawodnicy zdobyli łącznie 39 z 64 punktów zespołu to było za mało na zbilansowany atak przeciwników. Tobiasz Łuczak zanotował 15 punktów, 11 zbiórek, 6 asyst oraz 3 przechwyty, a Mateusz Bujno dołożył 15 punktów, 10 przechwytów, 6 asyst oraz 5 zbiórek. Warto odnotować też, że 5 graczy zespołu NU HOMES zdobyło minimum 13 punktów co przełożyło się na końcowy wynik meczu.

Stan rywalizacji: 2-0 dla NU HOMES Pretedenci

Godzina 18:20

[1] Piekarnia Bunia vs Leśne [4]
83:69

Po porażce w pierwszym spotkaniu zawodnicy zespołu Leśne chcieli pokazać się z lepszej strony. Bardzo dobrze mecz rozpoczął Sebastian Listecki, który zdobył 9 z 13 punktów zespołu oraz dołożył 6 zbiórek. Po drugiej stronie w zespole Piekarnia Bunia Sebastian Laydych był prawie bezbłędny pudłując tylko jeden rzut za trzy z czterech oddanych. Sebastian w I kwarcie zanotował 14 z 22 punktów zespołu, a Piekarnia Bunia prowadziła różnicą 9 punktów. Przez pozostałe 30 minut trwała bardzo wyrównana walka, w której więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Piekarnia Bunia i to oni wygrali to spotkanie różnicą 14 punktów. Zespołowi Leśne nie wystarczyły 22 punkty zdobyte przez Sebastiana Listeckiego oraz 14 punktów zdobytych przez Marcina Deja. Ten dzień należał do Sebastiana Laydycha, który trafił między innymi 9 razy za trzy punkty notując łącznie 35 punktów oraz 10 zbiórek. Bartosz Pochocki dołożył 24 punkty, 9 zbiórek, 4 asysty oraz 3 przechwyty, a Piekarnia Bunia zanotowała drugie zwycięstwo w serii.

Stan rywalizacji: 2-0 dla zespołu Piekarnia Bunia

Przewinienia techniczne:

Grajek Maciej (Leśne)
Szczap Hubert (Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4)