Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po Meczach nr 2 w półfinałach play-off 2022 w Extra Lidze.

Półfinały play-off 2022, Mecz 2 – Niedziela, 24 kwietnia 2022 roku:

Godzina 17:00

(2) AZS UTP vs Ivy Technology Basket Team (3)
80:77

Zawodnicy Ivy Technology Basket Team obserwując play-off 2022 w wykonaniu zespołu AZS UTP wiedzieli, że da się ten zespół pokonać co pokazał zespół Rehabilitacja Jagódka w 1 rundzie play-off. Już od początku meczu swoje umiejętności strzelecki pokazał Miłosz Osiński, który w samej pierwszej połowie zdobył 20 z 37 punktów zespołu, a co najważniejsze jego zespół prowadził 37:30. W III kwarcie przypomniał o sobie Patryk Krykant, który zdobył 9 z 25 punktów dla AZS UTP, które nie tylko odrobiło stratę do rywali, ale także wyszło na prowadzenie po 30 minutach – 55:50. W IV kwarcie trwała bardzo wyrównana walka, a żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Na 4 minuty przed końcem meczu na tablicy pojawił się wynik po 75. Od tego momentu więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy AZS UTP i to oni wygrali końcówkę 5:2 i odnieśli ciężko wywalczone zwycięstwo. Dla zwycięzców po 19 punktów zdobyli: Krzysztof Kowalski i Bogdan Korniiets. Patryk Krykant otarł się o triple-double notując 18 punktów, 10 asyst oraz 8 zbiórek, a Maciej Maławy dołożył double-double zdobywając 11 punktów oraz 13 zbiórek. Dla pokonanych 37 punktów zanotował Miłosz Osiński, a Marcin Kitowski dołożył 14 punktów oraz 14 zbiórek. To jednak nie wystarczyło w tym dniu, aby pokonać rywali.

Stan rywalizacji: 2-0 dla AZS UTP

Godzina 19:40

(1) PSP Solution vs Optomed Predators (4)
103:74

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się nieznaczną przewagą zespołu PSP Solution. Jednak w kolejnych 20 minutach zawodnicy zespołu Optomed Predators zagrali słabiej w obronie co przełożyło się na wynik III kwarty. Zawodnicy PSP Solution trafili 13 z 21 rzutów z gry co przełożyło się na 30 zdobytych punktów. W IV kwarcie zespół Optomed Predators nie był w stanie już odrobić straty do rywali. Skutecznie zagrał Krzysztof Nowicki, który zdobył 12 ze swoich 17 punktów w tej części spotkania, a Filip Joachimiak dołożył 6 punktów. Zawodnicy PSP Solution ponownie zdobyli 30 punktów w kwarcie i wygrali to spotaknie różnicą 29 punktów. Dla zwycięzców 20 punktów zdobył Maciej Dolot, a 18 punktów dołożył Marcin Kubacki. Dla pokonanych 24 punkty zdobył Igor Taranek, a 18 punktów dołożył Piotr Grzechulski.

Stan rywalizacji: 2-0 dla PSP Solution