Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po Meczach Nr 1 w półfinale play-off 2023 w Extra Lidze.

Play-off 2023
Półfinał
Mecz Nr 1

Niedziela, 7 maja 2023 roku

Godzina 17:20

[2] PSP Solution vs Piekarnia Bunia [3]
93:81

Przez trzy kwarty w tym meczu trwała bardzo wyrównana walka. Żaden z zespołów nie był w stanie wyrobić sobie bezpiecznej przewagi, która gwarantowałaby zwycięstwo. Po stronie Piekarni Bunia dobrze grał Bartosz Pochocki oraz Wojciech Szafranek. Wszechstronne spotkanie rozgrywał także Wojciech Duda, który w całym meczu zapisał na swoim koncie 10 punktów, 6 asyst, 5 zbiórek, 2 bloki oraz przechwyt. Po 30 minutach tego spotkania na tablicy widniał wynik 64:60 dla PSP Solution. W IV kwarcie Bartosz Pochocki i Wojciech Szafranek próbowali dogonić rywali, ale niestety się nie udało. Mimo, że obaj zdobyli 15 z 21 punktów zespołu to to nie wystarczyło. W PSP Adam Rydwelski zagrał bezbłędnie trafiając wszystkie swoje rzuty co przełożyło się na 9 punktów. 7 punktów dorzucił w tej kwarcie Filip Joachimiak, a PSP Solution wygrało mecz różnicą 12 punktów. Dla zwycięzców 22 punkty, 6 zbiórek, 6 asyst oraz 4 przechwyty zanotował Krzysztof Nowicki, a 18 punktów, 8 zbiórek, 8 asyst oraz 3 przechwyty dołożył Adam Rydwelski. Dla pokonanych 22 punkty zdobył Bartosz Pochocki, a 20 punktów dołożył Wojciech Szafranek.

Stan rywalizacji:
1-0 dla PSP Solution

 

Godzina 20:00

[1] Optomed Predators vs AZS UTP [5]
77:65

Zespół AZS UTP w tym półfinale walczy o to, aby wejść do Finału BNBA i mieć szansę zdobyć Mistrzostwo BNBA po raz 3 z rzędu. Jednak zawodnicy zespołu Optomed Predators mają trochę inne plany. Optomed po zeszłorocznym 3 miejscu w play-off tym razem chciałby zagrać w finale rozgrywek i to było widać na boisku. Już pierwsza kwarta wygrana 27:13 może świadczyć o tym, że dla zawodników tego zespołu nie jest istotne kto jest przeciwnikiem. W II kwarcie zespół AZS UTP zniwelował trochę straty, ale na długo to nie wystarczyło. III kwarta ponownie należała do Optomedu, który po 30 minutach prowadził 65:47. Mimo, że w IV kwarcie zawodnicy UTP odrobili 10 punktów straty to jednak to nie wystarczyło, aby dogonić rywali. Zespół Optomed Predators wygrało to spotkanie i tylko jeden mecz wygrany dzieli zawodników tego zespołu od Finału Extra Ligi. Dla zwycięzców 34 punkty, 10 zbiórek, 4 asysty oraz 3 przechwyty zanotował Łukasz Wardziński, a Cezary Łapiński dołożył 16 punktów, 13 zbiórek oraz 8 asyst. Dla pokonanych 18 punktów zanotował Krzysztof Kowalski, a Bogdan Korniiets dołożył 15 punktów.

 

Stan rywalizacji:
1-0 dla Optomed Predators

Przewinienia techniczne:

Kiper Marek (PSP Solution)