Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po Meczach Nr 2 w półfinale play-off 2023 w Extra Lidze.

Play-off 2023
Półfinał
Mecz Nr 2

Niedziela, 14 maja 2023 roku

Godzina 18:20

[5] AZS UTP vs Optomed Predators [1]
61:55

Zespół AZS UTP stojąc przed szansą awansu do Finału Extra Ligi po raz trzeci z rzędu musiał wygrać to spotkanie. O wynik meczu zatroszczył się MVP sezonu regularnego, czyli Patryk Krykant. Patryk w całym spotkaniu zapisał na swoim koncie 30 punktów, 14 zbiórek oraz 3 asysty. Zespół Optomed Predators dzielnie walczył przez 30 minut. Jednak w IV kwarcie sił już zabrakło co wykorzystał zespół AZS UTP. Zawodnicy tego zespołu wygrali tą część spotkania 18:11, a cały mecz różnicą 6 punktów. Dla pokonanych 17 punktów, 10 zbiórek oraz 5 asyst zanotował Łukasz Wardziński. Do wyłonienia zwycięzcy tej serii potrzebne będzie spotkanie numer 3.

Stan rywalizacji:
1-1

 

Godzina 20:00

[2] PSP Solution vs Piekarnia Bunia [3]
80:72

Zespół Piekarnii Bunia chciał być pierwszym zespołem, który sezon po sezonie awansuje do Finału zarówno 1 Ligi jak i Extra Ligi. Jednak zadanie to było utrudnione szczególnie ze względu na klasę przeciwnika, z którym przyszło im się zmierzyć w półfinale Extra Ligi. Mecz był bardzo wyrównany. Oba zespoły walczyły o każdą piłkę i starały się wypracować sobie prowadzenie, które gwarantowałoby wygraną. Na początku IV kwarty lekkie prowadzenie było po stronie zespołu PSP Solution jednak na 4 minuty przed końcem Dawid Jeszke trafiając za 2 punkty wyprowadził swój zespół na prowadzenie 70:68. Wydawać by się mogło, że zawodnicy Piekarni Bunia mają w zasięgu wygraną i są bliżsi meczu numer 3. Jednak zawodnicy zespołu PSP mieli trochę inne plany – zakończyli mecz serią 10-2 i wygrali to spotkanie awansując tym samym do Finału Extra Ligi BNBA. Dla zwycięzców 20 punktów oraz 10 zbiórek zanotował Krzysztof Nowicki, a Adam Rydwelski dołożył 15 punktów. Dla pokonanych 16 punktów zdobył Wojciech Szafranek.

* Zespół PSP Solution awansował do Finału BNBA po raz 8 co jest drugim najlepszym wynikiem w historii BNBA. 9-krotnie w Finale Extra Ligi występował zespół Kotłoremu, który może pochwalić się bilansem 6-3. Zespół PSP Solution może pochwalić się na chwilę obecną wynikiem 3-4.

* Zespół PSP Solution awansował do Finału Extra Ligi BNBA po raz 6 z rzędu co jest rekordem BNBA.

Stan rywalizacji:
2-0 dla zespołu PSP Solution

Awans do Finału Extra Ligi zapewnił sobie zespół PSP Solution.

Przewieniania techniczne:

Pochocki Bartosz (Piekarnia Bunia)