Zapraszamy do zapoznania się z wynikiem oraz krótkim opisem spotkania po Meczu Nr 3 w półfinale play-off 2024 w Extra Lidze.

Play-off 2024
Półfinał
Mecz Nr 3

Niedziela, 12 maja 2024 roku:

Godzina 18:00 – Półfinał Play-off 2024:

[6] PSP Solution vs NU HOMES Pretendenci [7]
70:62

Końcówka Meczu Nr 2 zakończyła się wynikiem 14:2 dla Pretendentów, którzy wygrali tamto spotkanie rzutem na taśmę. Na początku tego spotkania zawodnicy tego zespołu wyglądali jakby poprzedni mecz zakończył się 10 minut temu, a oni są nadal zdeterminowani, aby wygrać kolejne spotkanie. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 26:10 i można było śmiało stwierdzić, że Pretendentom bardzo zależy w tym dniu na wygranej. Jednak jak wiadomo mecz nie kończy się po 10 minutach. Wiedzieli o tym zawodnicy zespołu PSP Solution, którzy w swojej karierze wychodzili z różnych trudnych sytuacji. Wystarczy odnotować, że PSP Solution wygrało 6 ostatnich serii półfinałowych, a co za tym idzie – mają duże doświadczenie w spotkaniach play-off. Przekonali się o tym ich przeciwnicy, których prowadzenie po 20 minutach zmalało do 6 punktów. W III kwarcie Michał Bielec zdobywając 2 punkty doprowadził do remisu po 40, ale zawodnicy NU HOMES byli w stanie jeszcze odskoczyć i nie pozwolili swoim przeciwnikom przejąć kontroli nad meczem. Ta chwila jednak nadeszła kiedy to po raz pierwszy w meczu zawodnicy PSP wyszli na prowadzenie. Miało to miejsce w 33 minucie meczu po punktach Marcina Kubackiego. Na tablicy pojawił się wynik 56:54, a to dało zawodnikom PSP impuls, który spowodował, że do końca spotkania prowadzenie już się nie zmieniło. Mecz 8 punktami wygrali zawodnicy PSP Solution i to oni meldują się w Finale Extra Ligi, gdzie czeka już na nich wypoczęty zespół PakujTo. Dla zwycięzców 22 punkty zdobył Krzysztof Nowicki, a dla pokonanych 23 punkty zanotował Paweł Jakubowski.

* porażka z PSP Solution zakończyła serię 4 występów w Finale Patryka Krykanta – przez ostatnie 4 sezony Patryk występując w zespołe AZS UTP prowadził ten zespół do Finału Extra Ligi,

* dla zespołu PSP będzie to już 7 występ z rzędu w Finale Extra Ligi.

Przewinienia techniczne:

Rydwelski Adam (PSP Solution)
Kubacki Marcin (PSP Solution)