Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 1 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2021/2021.

1 kolejka:

Sobota, 11 września 2021 roku

Godzina 19:20

Piekarnia Bunia vs Bydgoskie Byki Canal Plus Piękna 4
77:52

w 1 kolejce nowego sezonu spotkały się zupełnie nowe zespoły w lidze BNBA. Od pierwszych minut lepiej prezentowali się zawodnicy zespołu Piekarnia Bunia, którzy trafili 7 z 8 rzutów za 2, a ich przeciwnicy trafili zaledwie 3 z 14 rzutów. Trzy pierwsze kwarty wygrali zawodnicy zespołu Piekarnia Bunia. Duża w tym zasługa m.in. Sebastiana Laydycha, który zdobył do tego momentu 16 punktów. W Bydgoskich Bykach najlepiej prezentował się Wojciech Ruczyński, który zdobył 11 punktów. W IV kwarcie trwała bardzo wyrównana walka i zakończyła się ona remisem po 17. Jednak przewaga, którą wyrobili sobie zawodnicy zespołu Piekarnia Bunia była już nie do odrobienia i pierwsze zwycięstwo w sezonie powędrowało na konto tego zespołu. Dla zwycięzców po 18 punktów zdobyli: Sebastian Laydych i Wojciech Szafranek, a po 13 dorzucili Bartosz Pochocki i Michał Muchewicz. Dla Bydgoskich Byków najwięcej punktów zdobył Wojciech Ruczyński – 15, a Andrzej Winter dorzucił 12 punktów.

 

Godzina 20:30

NU HOMES Pretendenci vs Husaria Basket Team
69:38

Po letnich transferach wzmocniony skład NU HOMES Pretendenci był gotowy do walki w nowym sezonie o najwyższe cele. Nowy nabytek tego zespołu Tobiasz Łuczak pokazał już w pierwszym meczu, że będzie mocnym punktem zespołu notując 21 punkty oraz 6 asyst. Taka postawa Tobiasza sprawiła, że z kwarty na kwartę przewaga NU HOMES się powiększała. W Husarii 12 punktów zdobył Kacper Woźniak i był jedynym zawodnikiem swojego zespołu, który przekroczył granicę 10 punktów. Spotkanie wygrali Pretendenci i mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w sezonie 2021/2022.

 

Niedziela, 12 września 2021 roku

Godzina 17:00

Leśne vs IV LO Emeryci i Renciści
50:28

Zespół Leśne wrócił na nowy sezon bardzo zmobilizowany. Może świadczyć o tym każda wygrana kwarta tego spotkania. 17 punktów dla tego zespołu zdobył Marcin Trafara, a 13 punktów dołożył Filip Klause. Swoją „cegiełkę” dołożył Tomasz Tojek, który dodał 8 punktów, 10 zbiórek, 5 asyst oraz 2 przechwyty. Taka postawa wyżej wymienionych zawodników sprawiła, że mecz zakończył się 22-punktowym zwycięstwem. Dla pokonanych najwięcej punktów zdobył Jakub Powalisz – 8.

 

Mecze przełożone:

FOX Barber Expert vs KK Łucznicy Bydgoszcz