Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po 1 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2021/2022.

1 kolejka:

Sobota, 11 września 2021 roku

Godzina 17:00

Optomed Predators vs Inter Cars/Iron Team
62:55

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrały oba zespołu. Mecz był bardzo wyrównany, a wszystko wyjaśniło się w IV kwarcie kiedy to ciężar zdobywania punktów po stronie Optomed Predators wziął na siebie nowy nabytek tego zespołu – Igor Taranek. Igor w samej IV kwarcie zdobył 11 z 22 punktów zespołu i 7 ostatnich punktów dla swojego zespołu w meczu co pomogło odnieść ciężko wywalczone zwycięstwo. W całym meczu Igor zapisał na swoim koncie 15 punktów i 9 zbiórek, a wspierał go Krystian Czyżnikiewicz, który zdobył 21 punktów trafiając m.in. 8 z 12 rzutów za 2. Dla pokonanych 15 punktów zanotował Maciej Jakubczak, ale to niestety nie wystarczyło, aby pokonać rywali.

Niedziela, 12 września 2021 roku

Godzina 18:10

AZS UTP vs Starzy Kumple
78:60

Obrońcy Tytułu Mistrzowskiego w pierwszym meczu sezonu nie mieli większych problemów z pokonaniem przeciwnika. Do zespołu powrócił Bogdan Kornijets, który zanotował 21 punktów trafiając 9 z 12 rzutów z gry, a 13 punktów dołożył Mateusz Józefczyk. 12 punktów, 6 asyst oraz 5 zbiórek dołożył kapitan zespołu Bartłomiej Owczarek. Dla przeciwników bardzo dobre spotkanie rozegrał Bartłomiej Biały, który rzucił 20 punktów, a 14 punktów dołożył Jakub Truszczyński. O końcowym wyniku zadecydowała III kwarta, w której zespół AZS UTP zdobył 12 punktów więcej od przeciwników powiększając przewagę w meczu do 17 punktów. W IV kwarcie Bartłomiej Biały robił co mógł, aby dogonić przeciwników zdobywając 13 z 26 punktów zespołu, ale to nie wystarczyło, aby przechylić szalę zwycięstwa na stronę Starych Kumpli.

Godzina 19:20

Ivy Technology Basket Team vs sportznami.pl
54:46

Zespół Ivy Technology Basket Team ponownie zagrał w Extra Lidze i już w pierwszym meczu przyszło im się zmierzyć ze srebrnym medalistą z poprzedniego sezonu. Przez pierwsze trzy kwarty trwała bardzo wyrównana walka, a na tablicy widniał wynik 40:39 dla sportznami.pl. Jednak w IV kwarcie zespół Ivy Technology zagrał skuteczniej od przeciwników i wygrał tą kwartę 15:6 co przełożyło się na wygrane spotkanie różnicą 8 punktów. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Miłosz Osiński, który zapisał na swoim koncie 21 punktów, a wspierał go Łukasz Makarewicz, który dołożył 13 punktów, 6 zbiórek oraz 2 asysty. Dla zespołu sportznami.pl po 13 punktów zdobyli Maciej Dolot i Krzysztof Nowicki, a po 10 punktów dorzucili Adam Rydwelski oraz Karol Maciakiewicz. Na koniec odnotować jednak trzeba, że mecz rozpoczął się tylko i wyłącznie dzięki obecności kontuzjowanego Artura Klimkiewicza, który po rozpoczęciu spotkaniu zszedł z boiska, a zespół sportznami.pl całe spotkanie grał 4-ką zawodników na boisku. Nie zmienia to jednak faktu, że pierwsze zwycięstwo po powrocie do Extra Ligi odnotował zespół Ivy Technology Basket Team.