Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 10 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2021/2021.

10 kolejka:

Sobota, 20 listopada 2021 roku

Godzina 18:10

IV LO Emeryci i Renciści vs FOX Barber Expert
62:48

Zespół FOX Barber Expert po ostatniej porażce chciał zagrać lepsze spotkanie. O wygraną dla swojego zespołu starał się Michał Glasner, który zdobył w tym meczu 20 punktów, 10 zbiórek oraz 4 asysty. Jednak w tym meczu Arek Pilarski postarał się, aby to IV LO wyszło z tego spotkania zwycięsko. Arek uzbierał w tym meczu 19 punktów, 9 asyst oraz 7 zbiórek, a jego zespół wygrał ostatnią kwartę 23:6 i całe spotkanie różnicą 14 punktów. Tym samym zespół IV LO odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie pokonując wyżej rozstawionych w tabeli przeciwników.

Godzina 19:20

Piekarnia Bunia vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team
71:58

Zespół Pro Vento Energia Husaria Basket Team bardzo dobrze spisywał się w pierwszej połowie przeciwko zespołowi, który nie doznał w tym sezonie jeszcze porażki. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Piekarni 32:30. Jednak w III kwarcie Jakub Krawczyk i Dawid Jeszke zatroszczyli się o wynik w tej części spotkania. Obaj zdobyli 16 z 27 punktów zespołu i przyczynili się do powiększenia przewagi swojego zespołu do 17 punktów. Zawodnicy Husarii w IV kwarcie nie byli w stanie odrobić już takiej straty do rywali i przegrali to spotkanie różnicą 13 punktów. Dla pokonanych 17 punktów i 12 zbiórek zanotował Michał Skoczek, a dla zwycięzców 17 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst, 2 przechwyty oraz 2 bloki zdobył Jakub Krawczyk. Wojciech Szafranek otarł się o triple-double notując 16 punktów, 10 zbiórek oraz 6 asyst, a Piekarnia Bunia jako pierwsza w tym sezonie zanotowała 10 zwycięstwo.

Niedziela, 21 listopada 2021 roku

Godzina 19:30

NU HOMES Pretendenci vs Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4
62:50

Po ostatniej wygranej Bydgoskie Byki miały ochotę powalczyć o kolejne zwycięstwo. Wszystko ułożyłoby się dobrze gdyby po stronie nie było w tym dniu Tobiasza Łuczaka, który był w tym dniu nie do zatrzymania. Tobiasz trafił 12 rzutów z 20 oddanych co przełożyło się na 30 zdobytych punktów. Zawodnicy Bydgoskich Byków byli bezsilni i nie mieli pomysłu, aby zatrzymać Tobiasza, który dzięki swojej postawie poprowadził NU HOMES do wygranej. Dla zespołu Bydgoskich Byków 13 punktów zdobył Leszek Paliński, a 12 punktów dołożył Hubert Szczap.