Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 11 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2021/2021.

11 kolejka:

Sobota, 27 listopada 2021 roku

Godzina 17:00

Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4 vs IV LO Emeryci i Renciści
49:34

W I kwarcie tego spotkania lepiej pokazali się zawodnicy IV LO, którzy wygrali ją 12:5. Jednak w II kwarcie Andrzej Winter i Leszek Paliński zdobyli po 6 punktów, a to przełożyło się na wysoko wygraną kwartę 19:4. W III kwarcie Bydgoskie Byki powiększyły swoją przewagę do 16 punktów. W IV kwarcie Kamili Ludwiniak próbował odrobić stratę do Bydgoskich Byków zdobywając 7 z 16 punktów zespołu, ale Wojciech Ruczyński także rzucił 7 punktów w tej części gry i trzymał rękę na pulsie i poprowadził swój zespół do kolejnej wygranej. W całym spotkaniu Wojciech uzbierał 18 punktów, a Leszek Paliński dołożył 8 punktów, 16 zbiórek oraz 3 asysty. Dla IV LO 9 punktów oraz 10 zbiórek zanotował Kamil Ludwiniak.

Godzina 18:10

Piekarnia Bunia vs NU HOMES Pretendenci
75:61

Zespół Piekarnia Bunia nie przegrał w tym sezonie jeszcze spotkania. Tym razem przyszło im się zmierzyć z drugim zespołem 1 ligi – NU HOMES Pretendenci. Dorian Szyttenholm postarał się o to, aby mecz potoczył się po myśli Pekarni Buni trafiając 11 z 12 rzutów. Zresztą nie tylko Dorian zagrał na wysokiej skuteczności. Cały zespół zakończył mecz na 80% skuteczności za 2 punkty (25/31), a to przełożyło się na wynik spotkania. Prócz 25 punktów Doriana Szyttenholma, Adrian Barszczyk zanotował triple-double notując 14 punktów, 11 zbiórek oraz 10 asyst. W zespole NU HOMES Pretendenci 19 punktów zdobył Michał Zyzik, a 15 punktów dorzucił Tobiasz Łuczak. To jednak nie wystarczyło, aby w tym dniu pokonać rywali.

Godzina 19:20

Pro Vento Energia Husaria Basket Team vs KK Łucznicy Bydgoszcz
49:30

Pierwsza połowa tego spotkania należała do zawodników Husarii, którzy po 20 minutach prowadzili 23:13. Jednak w III kwarcie o swoich możliwościach strzeleckim przypomniał sobie Marcin Szuster, który trafił 4 z 4 rzutów za trzy i zdobył 12 z 15 punktów zespołu co doprowadziło do tego, że KK Łucznicy prowadzili po 3 kwartach 28:27. W IV kwarcie skuteczna obrona Husarii i 12 niecelnych rzutów za 3 punkty Łuczników sprawiło, że Łucznicy zdobyli zaledwie 2 punkty w ostatnich 10 minutach. Zdecydowanie lepiej w ataku radzili sobie zawodnicy Pro Vento Energia Husaria Basket Team, a w szczególności Jakub Pawiński, który zdobył 15 z 22 punktów zespołu i poprowadził swój zespół do wygranej.