Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 12 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2021/2021.

12 kolejka:

Sobota, 5 lutego 2022 roku

Godzina 17:00

FOX Barber Expert vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team
59:58

Zespół FOX Barber Expert bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie i po 20 minut prowadził 30:17. Duża w tym zasługa Wojciecha Wawrzyniaka, który zdobył 13 punktów oraz Michałas Glasnera, który dorzucił 11 punktów. Jednak w II połowie zawodnicy zespołu Pro Vento Energia nie poddali się bez walki. Krzysztof Kaminski i Łukasz Domański zdobyli łącznie 22 punkty z 41 zespołu, a zespół Husarii w samej końcówce IV kwarty odrobił 8 punktów straty i zbliżył się do rywali na punkt – 59:58. Od tego momentu jednak skuteczna obrona zawodników FOX Barber Expert sprawiła, że 4 niecelne rzuty zanotowali ich przeciwnicy oraz przestrzelili dwa rzuty osobiste, które dałyby im zwycięstwo. Tym samym zespół FOX Barber Expert wygrał bardzo trudne spotkanie, w którym najwięcej punktów zdobył Wojciech Wawrzyniak – 27. Dla pokonanych 15 punktów zdobył Kacper Woźniak.

Godzina 18:10

NU HOMES Pretendenci vs IV LO Emeryci i Renciści
56:48

Zespół NU HOMES Pretendenci chcąc zapewnić sobie 2 miejsce przed play-off musiał to spotkanie wygrać. Mimo, że przeciwnikiem był zespół, który obecnie zajmuje ostatnią pozycję w tabeli to zawodnicy IV LO pokazali, że stać ich na dobrą grę. Zespół NU HOMES od początku prowadził w tym spotkaniu, ale Filip Skory i Michał Makowski robili co mogli, aby nie tracić dystansu do rywali. Jednak Tobiasz Łuczak i Piotr Rommel zdobyli łącznie 10 punktów IV kwarcie i poprowadzili NU HOMES do wygranej. Dla zwycięzców 16 punktów zdobył Piotr Rommel, a dla pokonanych 14 punktów zdobył Filip Skory – 14.

Godzina 20:30

Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4 vs KK Łucznicy Bydgoszcz
70:43

Pierwsza połowa tego spotkania nie zapowiadała tego co wydarzyło się w drugiej części tego meczu. Po 20 minutach dzięki skutecznej grze Piotra Bobera oraz Miłosz Modlińskiego Łucznicy przegrywali zaledwie 20:21. Jednak w II połowie Wiktor Polańczyk i Wojciech Ruczyński zdobyli łącznie 23 z 49 punktów zespołu i poprowadzili swój zespół do 27-punktowej wygranej. Dla pokonanych Piotr Bober zdobył 18 punktów oraz 11 zbiórek, a dla zwycięzców 15 punktów zdobył Wojciech Ruczyński.

Niedziela, 6 lutego 2022 roku

Godzina 16:00

Piekarnia Bunia vs Leśne
82:43

Po długiej przerwie w rozgrywkach na parkiety powrócił także zespół, który obecnie nie przegrał żadnego spotkania. Piekarnia Bunia dodała do składu Ryszarda Bandoszka, który ma być ostatnim brakującym ogniwem w awansie do Extra Ligi. W pierwszej połowie zawodnicy Piekarni Bunia z minuty na minutę powiększali swoją przewagę, która po 20 minutach wynosiła 33 punkty. W III kwarcie zawodnicy zespołu Leśne zagrali skuteczniej i wygrali tą część spotkania 14:11. W IV kwarcie zbilansowany atak Piekarni Bunia ponownie grał bardzo skutecznie co przełożyło się na wysoką wygraną w tym spotkaniu. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Sebastian Laydych – 19. Dla pokonanych 16 punktów zanotował Zbigniew Mędelski.