Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po 13 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2021/2022.

13 kolejka:

Sobota, 12 lutego 2022 roku

Godzina 19:20

AZS UTP vs PSP Solution
71:56

Zawodnicy AZS UTP doskonale pamiętali porażkę z początku sezonu kiedy to przegrali z PSP Solution 49:50. Jednak tym razem Bogdan Korniiets i Maciej Maławy zatroszczyli się o to, aby taka sytuacja się nie powtórzyła. Bogdan zdobył 25 punktów, a Maciej dołożył 16 punktów oraz 9 zbiórek co w dużym stopniu przyczyniło się do wygranej w tym meczu. Po stronie PSP Solution Filip Joachimiak w 24 minuty na parkiecie uzbierał 19 punktów, ale jak się okazało to nie wystarczyło, aby pokonać w tym dniu rywali.

Niedziela, 13 lutego 2022 roku

Godzina 17:10

OZD Agawa vs Inter Cars/Iron Team
66:55

Zespół OZD Agawa po wysokiej porażce w 12 kolejce w tym spotkaniu chciał pokazać, że był to tylko przypadek. Damian Krawczyk i Tomasz Galubiński postarali się o to, aby mecz potoczył się na korzyść zespołu OZD Agawa. Damian zdobył 19 punktów, a Tomasz dorzucił 17 punktów oraz 17 zbiórek, a to przełożyło się na 11-punktową wygraną w tym spotkaniu. Zespołowi Inter Cars/Iron Team nie pomogło 18 punktów zdobytych przez Przemysława Tylkowskiego.

Godzina 18:20

Optomed Predators vs Starzy Kumple
62:55

Starzy Kumple w tym sezonie nie wygrali jeszcze spotkania, ale to nie znaczy, że nie myślą o tym w każdym meczu. Jednak w tym spotkaniu już pierwsza kwarta pokazała, że o zwycięstwo nie będzie tak łatwo. Zespół Optomed Predators za sprawą Piotra Derdy (12 punktów w I kwarcie) rzucił przeciwnikom aż 27 punktów w pierwszych 10 minutach i prowadził różnicą 14 punktów. Mimo, że pozostałe trzy kwarty wygrywali Starzy Kumple, to strata do rywali z pierwszej kwarty była już nie do odrobienia. Dla zwycięzców 24 punkty zdobył Piotr Derda, a dla pokonanych 16 punktów zapisał na swoim koncie Michał Zyra.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs Rehabilitacja Jagódka
59:44

Zespół Ivy Technology Basket Team chcąc myśleć o 3 miejscu w tabeli przed play-off musiał to spotkanie wygrać. Jak się okazało o wygraną zatroszczył się Miłosz Osiński, który na swoim koncie zapisał 19 punktów, 16 zbiórek, 6 asyst, 4 przechwyty oraz blok. Taka postawa tego zawodnika sprawiła, że przeciwnicy byli bezradni. Nie pomogła na pewno liczba strat, którą zapisała na swoim koncie Rehabilitacja Jagóda, a wynosiła ona 20. Tym samym z kolejnego zwycięstwa w sezonie mogli się cieszyć zawodnicy Ivy Technology Basket Team. Dla pokonanych po 11 punktów zdobył: Maksymilian Makowski i Wojciech Dłuski.

Przewinienia techniczne:

Burschel Paweł (OZD Agawa)
Owczarek Barłomiej (AZS UTP)

Przewinienia dyskwalifikujące:

Kamieński Michał (OZD Agawa) – PAUZA w 14 kolejce + za swoje zachowanie względem sędziego na Michała została nałożona kara 5 spotkań pauzy. Oznacza to, że Michał nie zagra w najbliższych 5 spotkaniach play-off swojego zespołu lub (jeśli tylu nie rozegra zespół OZD Agawa) kara zostanie dokończona na początku sezonu 2022/2023.

Organizator w komunikacie wydanym tuż po wysłuchaniu obu stron zaznaczył wyraźnie, że takie zachowania zawodników nie mogą być akceptowane i będą zawsze surowo karane.