Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 14 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2021/2021.

14 kolejka:

Sobota, 19 lutego 2022 roku

Godzina 17:00

Leśne vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team
62:48

Zespół Pro Vento Energia lepiej rozpoczął to spotkanie i po I kwarcie prowadził 16:10. W II kwarcie oba zespoły zagrały na remis i po 20 minutach Husaria prowadziła różnicą 6 punktów. W III kwarcie wydarzyło się coś o czym zawodnicy zespołu Pro Vento Energia chcieliby zapomnieć. Na 15 oddanych rzutów trafili zaledwie 1 co przełożyło się na wynik w tej kwarcie. Zaledwie 3 zdobyte punkty przy 23 straconych sprawiło, że zespół Leśne wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Marcin Deja, który zanotował 25 punktów, a 24 punkty dorzucił Sebastian Listecki, który uzbierał także 23 zbiórki, 6 asyst oraz 6 bloków. Dla pokonanych 13 punktów rzucił Michał Skoczek, a Kacper Woźniak dołożył 11 punktów.

Godzina 19:20

Piekarnia Bunia vs IV LO Emeryci i Renciści
107:29

Kiedy na parkiecie spotyka się pierwszy i ostatni zespół w tabeli to nigdy nic dobrego nie wróży dla ostatniego zespołu. Tak też było i tym razem. Zawodnicy Piekarni Bunia zagrali w tym meczu bardzo skutecznie trafiając 34 z 52 rzutów za 2. Przeciwnicy trafili 10 z 54 rzutów co już w pierwszej połowie przełożyło się na wynik spotkania – 58 zdobytych punktów dla Piekarni Bunia i zaledwie 7 punktów zdobytych przez zawodników IV LO. W drugiej połowie nic się nie zmieniło. Zawodnicy Piekarni z minuty na minutę powiększali swoją przewagę i wygrali to spotkanie różnicą 78 punktów. Dla zwycięzców wszyscy grający zawodnicy zdobyli minimum 10 punktów, a najwięcej zanotował Sebastian Laydych – 29. 20 punktów, 13 zbiórek oraz 8 asyst dołożył Dorian Szyttenholm, a 22 punkty, 13 zbiórek i 7 asyst zapisał na swoim koncie Wojciech Szafranek. Dla pokonanych 10 punktów zdobył Kamil Ludwiniak i był to jedyny zawodnik, który zapisał na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową.

Godzina 20:30

Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4 vs FOX Barber Expert
55:44

Po 4 zwycięstwach z rzędu zespół Bydgoskich Byków miał ochotę na zwycięstwo. W pierwszej połowie tego spotkania z lepszej strony pokazali się zawodnicy zespołu FOX Barber Expert, którzy prowadzili po 20 minutach 26:19. Jednak w III kwarcie skuteczniej zagrały Bydgoskie Byki. Zawodnicy tego zespołu zdobyli 17 punktów tracąc zaledwie 6 i wyszli na prowadzenie 36:32. Mimo, że zawodnicy FOX Barber Expert odrobili stratę i doprowadzili do remisu po 39 to od tego momentu Byki zdobyły 16 punktów, a stracili 5 i wygrali to spotkanie 55:44. Dla zwycięzców 15 punktów, 7 zbiórek, 7 asyst oraz 3 przechwyty zanotował Wojciech Ruczyński, a dla pokonanych 21 punktów zdobył Wojciech Wawrzyniak.

Niedziela, 20 lutego 2022 roku

Godzina 16:00

NU HOMES Pretendenci vs KK Łucznicy Bydgoszcz
62:32

Zespół NU HOMES Pretendenci w swoim ostatnim spotkaniu sezonu regularnego nie chciał doznać porażki. Zatroszczył się o to Tobiasz Łuczak, który zapisał na swoim koncie 18 punktów i 12 zbiórek. 12 punktów dorzucił Piotr Rommel, a Mikołaj Ziemiński zdobył 11 punktów. Taka postawa wspomnianych zawodników sprawiła, że zawodnicy KK Łucznicy Bydgoszcz byli bezradni, a do tego zanotowali aż 17 strat i trafili 14 z 59 rzutów co przełożyło się na 32 zdobyte punkty w całym spotkaniu. Meczy wygrał zespół Pretendentów i na 2 miejscu w tabeli zakończył sezon regularny.