Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po 2 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2021/2022.

2 kolejka:

Sobota, 18 września 2021 roku

Godzina 17:00

Rehabilitacja Jagódka vs Starzy Kumple
63:57 (po dogrywce)

Ciekawe spotkanie obejrzeli kibice zgromadzeniu na hali WSG. Bardzo dobrze to spotkanie rozpoczął zespół Starych Kumpli. Bartłomiej Biały zdobył 5 punktów, a 4 punkty dorzucił Jakub Truszczyński, a Starzy Kumple prowadzili po 10 minutach 19:13. W następnych dwóch kwartach górą byli zawodnicy Rehabilitacji Jagódki, którzy wygrali 2 i 3 kwartę i wyszli na prowadzenie 35:32. W IV kwarcie duet Biały/Truszczyński zdobył 12 z 21 punktów zespołu, ale to nie wystarczyło, aby pokonać rywali w regulaminowym czasie gry. Po drugiej stronie duet Kopacz/Makowski zdobył 12 punktów i swoją grą doprowadził mecz do dogrywki, w której już lepiej zagrali zawodnicy Rehabilitacja Jagódka i wygrali dodatkowe 3 minuty 10:4. Dla zwycięzców Maksymilian Makowski zdobył 16 punktów, a Konrad Kopacz dorzucił 13 punktów. Dla pokonanych 16 punktów zdobył Jakub Truszczyński, a Bartłomiej Biały dodał 14 „oczek”.

Godzina 18:10

Ivy Technology Basket Team vs Inter Cars/Iron Team
49:42

Od początku tego spotkania lekką przewagę mieli zawodnicy Ivy Technology Basket Team, którzy wygrali pierwsze trzy kwarty. Jednak przewaga w tym momencie nie była na tyle wysoka, aby zapewnić zwycięstwo. W IV kwarcie o swoich umiejętnościach strzeleckich przypomniał sobie Roehle Mateusz, który zdobył 10 z 20 punktów zespołu, a zespół Inter Cars/Iron Team wygrał IV kwartę 20:15. Jak się okazało to nie wystarczyło, aby dogonić, a ostatecznie pokonać rywali. Tym samym zespół Ivy Technology Basket Team po powrocie do Extra Ligi odniósł już dwa zwycięstwa. Dla zwycięzców 18 punktów zdobył Miłosz Osiński, a dla pokonanych Mateusz Roehle rzucił 13 punktów.

Godzina 19:20

AZS UTP vs Optomed Predators
67:58

Zawodnicy Optomed Predators w tym spotkaniu chcieli pokusić się o niespodziankę i wygrać spotkanie z Obrońcą Tytułu Mistrzowskiego z poprzedniego sezonu. Jednak zawodnicy AZS UTP mieli inne plany. 4 z nich zdobyło minimium 11 punktów w całym meczu co przełożyło się na wynik spotkania. W zespole Optomed Predators Krystian Czyżnikiewicz i Piotr Derda próbowali dogonić rywali zdobywając łącznie 42 punkty z 58 zespołu, ale to nie wystarczyło, aby pokonać bardziej zbilansowany zespół AZS UTP w tym dniu.