Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po 3 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2021/2022.

3 kolejka:

Sobota, 25 września 2021 roku

Godzina 17:00

AZS UTP vs Inter Cars/Iron Team
84:52

Wygrana I kwarta przez zawodników zespołu Inter Cars/Iron Team dawała nadzieję na udaną resztę spotkania. Jednak druga kwarta rozwiała dość szybko te nadzieje. Zaledwie 2 celne rzuty na 13 oddanych i tylko 4 zdobyte punkty zespołu Inter Cars/Iron Team przy 30 zdobytych punktach przez zespół AZS UTP sprawiły, że po pierwszej połowie „studenci” prowadzili 43:18. W drugiej połowie mecz kontrolowali zawodnicy AZS UTP, którzy odnieśli 32-punktowe zwycięstwo. Dla pokonanych 17 punktów zdobył Michał Soszka, a dla zwycięzców najwięcej punktów zdobył Patryk Krykant – 23.

Niedziela, 26 września 2021 roku

Godzina 16:00

sportznami.pl vs Starzy Kumple
74:33

Zawodnicy zespołu sportznami.pl podeszli do tego spotkania bardzo zmobilizowani i było to widać na parkiecie. Praktycznie z minuty na minutę powiększali swoją przewagę w meczu. Skuteczne akcje w ataku, wygrana zbiórka oraz zespołowa gra sprawiły, że zespół sportznami.pl wygrał to spotkanie różnicą 41 punktów. Karol Maciakiewicz zdobył 15 punktów (7/10 z gry), a po 14 punktów dołożyli Marcin Kubacki, Maciej Dolot oraz Krzysztof Nowicki. Warto także odnotować występ Adama Rydwelskiego, który dołożył 7 punktów, 7 zbiórek, 9 asyst oraz 4 przechwyty. Dla pokonanych po 10 punktów zdobyli: Bartłomiej Biały oraz Jakub Truszczyński.

Godzina 17:10

Optomed Predators vs Rehabilitacja Jagódka
71:36

Bardzo udanie nie tylko ten mecz, ale i sezon rozpoczęli zawodnicy zespołu Optomed Predators. Już po pierwszych 10 minutach na tablicy widniał wynik 19:4, a przed następne 20 minut zawodnikom Rehabilitacji ciężko było odrobić stratę. W IV kwarcie zawodnicy Optomed Predators wbili przeciwnikom przysłowiowy „gwódź do trumny” wygrywając ostatnie 10 minut spotkania 25:7. Duża w tym zasługa Piotra Grzechulskiego, który zdobył 13 ze swoich 19 punktów w tej części spotkania. Zawodnikom Rehabilitacji nie pomogła na pewno słaba skuteczność w IV kwarcie – zaledwie 2 celne rzuty na 16 oddanych.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs OZD Agawa
49:42

Po małym zamieszaniu na początku sezonu i zmianach ligowych zespół OZD Agawa powrócił po kilku sezonach do Extra Ligi. W pierwszym meczu czekali na nich niedawni przeciwnicy z Finału 1 Ligi. Jak się okazało i tym razem zespół Ivy Technology Basket Team okazał się lepszym zespołem wygrywając spotkanie różnicą 7 punktów. Głównymi autorami sukcesu okazali się Miłosz Osiński i Daniel Kosut. Pierwszy zdobył 18 punktów, a drugi dorzucił 16 punktów trafiająć m.in 4 razy za trzy punkty. W zespole Agawy 15 punktów i 12 zbiórek zapisał na swoim koncie Michał Kamieński, a Tomasz Galubiński dołożył 14 punktów, 10 zbiórek oraz 5 asyst. Taka postawa obu graczy nie wystarczyła jednak, aby pokonać rywali w tym dniu.