Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 4 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2021/2021.

4 kolejka:

Sobota, 2 października 2021 roku:

Godzina 17:00

Pro Vento Energia Husaria Basket Team vs Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4
66:65

Bydgoskie Byki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie. Duża w tym zasługa Wojciecha Ruczyńskiego, który zdobył 8 z 19 punktów zespołu, a Bydgoskie Byki po 10 minutach prowadziły 19:7. Jednak w II kwarcie wszystko się odwróciło. Jakub Pawiński i Kacper Wenderski zdobyli 14 punktów z 23 zespołu, a Husaria odrobiła większość strat do rywali. W drugiej połowie trwała bardzo wyrównana walka do ostatnich minut spotkania. Po stronie Bydgoskich Byków bardzo dobre spotkanie rozgrywał Leszek Paliński, który w IV kwarcie zdobył 11 z 18 punktów swojego zespołu. Jednak po drugiej stronie bohaterem dla swojej drużyny był Kacper Woźniak, który zdobył 10 punktów dla swojego zespołu w ostatnich 10 minutach spotkania, a co najważniejsze gdy jego zespół przegrywał 1 punktem to Kacper zdobył 2 punkty na wagę zwycięstwa. W całym meczy Kacper zdobył 20 punktów, a Jakub Pawiński zdobył 24 punkty. Dla pokonanych 19 punktów i 19 zbiórek zaliczył Leszek Paliński, a Wojciech Ruczyński i Mateusz Kosior zdobyli po 18 punktów.

Godzina 18:10

IV LO Emeryci i Renciści vs KK Łucznicy Bydgoszcz
60:57 (po dogrywce) 5:2

Bardzo wyrównane spotkanie rozegrały oba zespoły, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, do której celnym rzutem osobistym doprowadził doświadczony Piotr Bober. W dogrywce jednak lepiej poradził sobie bardziej doświadczony w ligowych starciach zespół IV LO. Zespół Łuczników prowadził w dogrywce tylko przez chwilę po punktach Marcina Szustera. Następnie Arkadiusz Pilarski wyrównał wynik spotkania, a Rafał Szulakowski wyprowadził IV LO na prowadzenie 59:57. Celnym rzutem wolnym wynik meczu ustalił Kamil Ludwiniak i z pierwszego zwycięstwa w sezonie mogli się cieszyć zawodnicy IV LO. Dla zwycięzców 18 punktów zdobył Rafał Szulakowski, a dla pokonanych Marcin Szuster zanotował 23 punkty.

Niedziela, 3 października 2021 roku:

Godzina 18:20

NU HOMES Pretendenci vs Leśne
62:43

Zespół NU HOMES Pretendenci pojawił się na tym meczu, aż w 11-osobowym składzie. Aż 9 zawodników zdobyło w tym meczu punkty, a skuteczność z gry całego zespołu wynosiła 40% co przełożyło się na wynik spotkania. Pretendenci z kwarty na kwartę powiększali swoją przewagę, której zniwelować nie byli w stanie zawodnicy Leśnego. Mecz zakończył się 19-punktową wygraną Pretendentów, a najwięcej punktów dla tego zespołu zdobył Paweł Jakubowski – 12. 10 punktów, 10 zbiórek, 4 asysty oraz 2 przechwyty zanotował Mateusz Bujno. Dla pokonanych 13 punktów zdobył Jakub Nowak, a 11 punktów & 12 zbiórek odrzucił Zbigniew Mędelski.

Godzina 19:30

Piekarnia Bunia vs FOX Barber Expert
60:45

Po lekkich zmianach w regulaminie BNBA po raz pierwszy w historii naszej ligi miała miejsce sytuacja, w której zawodnik rozegrał mecz w Polskiej Lidze Koszykówki, a dzień później zadebiutował w lidze BNBA. 20 lat kibice BNBA czekali na debiut Doriana Szyttenholma. Ten dzień wreszcie nadszedł, a sam Dorian pokazał, że warto było tyle lat czekać. Zaliczając 15 punktów, 12 zbiórek oraz 5 asyst Dorian był najlepszym zawodnikiem spotkania i w dużym stopniu przyczynił się do 15-punktowej wygranej swojego zespołu. Warto odnotować, że na ławce zespołu Piekarnia Bunia pojawił się były trener pierwszego zespołu Astorii Bydgoszcz oraz grup młodzieżowych Maciej Borkowski. Czy była to jednorazowa obecność? O tym przekonamy się w następnych spotkaniach.