Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 5 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2021/2021.

5 kolejka:

Sobota, 9 października 2021 roku

Godzina 17:00

NU HOMES Pretendenci vs IV LO Emeryci i Renciści
56:33

Początek sezonu jest bardzo udany dla zespołu NU HOMES Pretendenci. Zawodnicy tego zespołu nie przegrali jeszcze spotkania i nie mieli zamiaru go przegrać i tym razem. Postarał się o to Artur Zemło, dla którego jest to pierwszy sezon w zespole. Pod nieobecność Tobiasza Łuczaka, Artur zdobył 23 punkty i był najlepszym strzelcem spotkania. Przewaga Pretendentów rosła z kwarty na kwartę, a zawodnicy IV LO byli bezsilni w tym spotkaniu. Nie pomogła na pewno niska skuteczność z gry (9/27) oraz za 3 (4/15). Michał Makowski zdobył 9 punktów, a Arek Pilarski dorzucił 8 „oczek”, ale w tym dniu to było za mało, aby pokonać rywali.

Godzina 18:10

Piekarnia Bunia vs FOX Barber Expert
65:47

Oba zespoły spotkały się już w tym sezonie. Spowodowane to było drobnymi korektami w terminarzu rozgrywek 1 Ligi. Piszę o tym bo zespół FOX Barber Expert mógł na świeżo przeanalizować błędy z pierwszego spotkania i poprawić swoją grę zarówno w obronie jak i w ataku. Jak się jednak okazało łatwiej to napisać niż wykonać. Dawid Jeszke, Sebastian Laydych oraz Adrian Barszczyk zdobyli odpowiednio 15, 14 i 12 punktów i poprowadzili swój zespół do ponownego zwycięstwa. W zespole FOX tylko Wojciech Wawrzyniak był w stanie zanotować podwójną zdobycz strzelecką – 10 punktów, a do tego dołożył 6 zbiórek oraz 6 asyst.

Godzina 19:20

Leśne vs KK Łucznicy
55:48

Zawodnicy zespołu KK Łucznicy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie prowadząc po I kwarcie 21:15. 7 punktów zdobył Marcin Szuster, a Michał Lubomski dorzucił 6 punktów. W II kwarcie role się odwróciły i to Leśne przejęło inicjatywę w meczu. Nie dość, że odrobili stratę do rywali to jeszcze wyszli na prowadzenie po pierwszych 20 minutach 31:26. Druga połowa była bardzo wyrównana i mimo, że Leśne prowadziło to nie mogło być pewne zwycięstwa. Jednak punkty Marcina Trafary i Adama Domagalskiego sprawiły, że zwycięsko z tego pojedynku wyszli zawodnicy zespołu Leśne, którzy wygrali spotkanie różnicą 7 punktów. Najwięcej punktów dla tego zespołu zdobył Marcin Trafara – 18. 13 punktów i 13 zbiórek dorzucił Adam Domagalski, a Zbigniew Mędelski dołożył 11 punktów i 12 zbiórek. Dla pokonanych 13 punktów, 9 zbiórek oraz 5 asyst i 2 bloki zanotował Michał Lubomski.

Niedziela, 10 października 2021 roku

Godzina 16:00

Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4 vs Pro Vento Husaria Basket Team
55:35

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami przyniosło wiele emocji i zakończyło się 1-punktową wygraną zespołu Pro Vento Energia Husaria Basket Team. Tym razem Hubert Szczep i jego koledzy z zespołu Bydgoskich Byków postarali się o to, aby takiej nerwowej końcówki jak w poprzednim spotkaniu już nie było. Z kwarty na kwartę przewaga Bydgoskich Byków się powiększała m.in. dzięki skutecznym rzutom za trzy punkty – 9 celnych na 22 oddane (40%) oraz wygranej zbiórce 37:20. Niestety zawodnicy Husarii trafili zaledwie 1 z 15 rzutów za trzy co przyczyniło się do 20-punktowej przegranej. Dla pokonanych 10 punktów zdobył Łukasz Jędykiewicz, a dla zwycięzców 15 punktów zanotował Hubert Szczep, dla którego był to debiut w lidze BNBA.