Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po 5 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2021/2022.

5 kolejka:

Niedziela, 10 października 2021 roku

Godzina 17:10

AZS UTP vs Rehabilitacja Jagódka
69:43

Pierwsza kwarta tego spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się zwycięstwem zespołu AZS UTP 11:9. Jednak w II kwarcie zawodnicy zespołu Rehabilitacja Jagódka nie byli w stanie dotrzymać kroku rywalom. Dzięki 12 punktom Krzysztofa Kowalskiego oraz 7 punktom Bogdana Kornijetsa zespół AZS UTP wyszedł na 20-punktowe prowadzenie po pierwszych 20 minutach spotkania. W III kwarcie nic się nie zmieniło. O swoich możliwościach strzeleckich przypomniał sobie Maciej Maławy, który zdobył 8 z 20 punktów zespołu, a AZS UTP powiększyło swoją przewagę do 30 punktów. W ostatniej kwarcie Maksymilian Makowski z Rehabilitacji Jagódki zdobywając 11 punktów postarał się o to, aby przewaga AZS UTP nie powiększyła się, a mecz zakończył się wynikiem 69:43. Dla zwycięzców 18 punktów, 6 zbiórek, 5 przechwytów oraz 3 asysty zanotował Krzysztof Kowalski, a dla pokonanych 17 punktów zapisał na swoim koncie Maksymilian Makowski.

Godzina 18:20

sportznami.pl vs Inter Cars/Iron Team
74:55

Zawodnicy zespołu Inter Cars/Iron Team początku sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Także mecz z zespołem sportznami.pl nie wróżył niczego dobrego. Jednak mimo przegranej I kwarty zespół Inter Cars się nie poddał. Następnie dwie kwarty należały do zespołu Inter Cars/Iron Team, który wygrał II i III kwartę łącznie 37:34. Jednak w IV kwarcie sił już nie starczyło i zawodnicy zespołu sportznami.pl to wykorzystali zdobywając 27 punktów i tracąc zaledwie 12. Dobra gra sportznami.pl w IV kwarcie to duża zasługa Marcina Kubackiego, który zdobył 14 punktów trafiając m.in. 4 razy za trzy punkty. W całym meczu Marcin uzbierał 27 punktów, a Maciej Dolot 24 punkty. Dla pokonanych 16 punktów zanotował Michał Soszka.

Godzina 19:30

OZD AGAWA vs Optomed Predators
56:55

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrały oba zespoły i jak się okazało o wyniku meczu przesądził ostatni rzut w meczu. Przez całe spotkanie żaden z zespołów nie wypracował sobie większej przewagi niż 6 punktów, a na 4 minut przed końcem OZD Agawa prowadziła 49:44. Jednak Optomed się nie poddawał. Krystian Czyżnikiewicz i Igor Taranek odrobili stratę do rywali i wyprowadzili swój zespół na prowadzenie 51:49. Po chwili Paweł Burschel zdobył 3 punkty i OZD Agawa powróciła na prowadzenie. Po drugiej stronie Robert Ścisławski dorzucił dwa osobiste i ponownie prowadzenie przeszło na stronę Optomedu (53:52). Bohaterem meczu dla OZD Agawa okazał się Michał Kamieński – najpierw zdobył 2 punkty na 54:53, a po zdobytych punktach przez przeciwników i przy stanie 55:54 dla Optomed Predators zdobył w ostatniej sekundzie punkty na wagę zwycięstwa. W całym meczy Michał uzbierał 22 punkty oraz 11 zbiórek, a dla Optomedu 17 punktów zdobył Igor Taranek.