Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 6 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2021/2021.

6 kolejka:

Sobota, 16 października 2021 roku

Godzina 18:40

KK Łucznicy Bydgoszcz vs IV LO Emeryci i Renciści
42:28

Zespół KK Łucznicy przed tym meczem nie miał jeszcze zwycięstwa w lidze BNBA. Ten stan rzeczy postanowił zmienić Marcin Szuster, który w tym dniu zapisał na swoim koncie 22 punkty, 8 zbiórek oraz 4 asysty. Marcin trafił 5 z 8 rzutów za 2 oraz 4 z 10 rzutów za 3 punkty. W ostatniej kwarcie Marcin zdobył 13 punktów z 15 zespołu zapewniając tym samym pierwsze zwycięstwo dla Łuczników. W zespole IV LO najlepsze spotkanie rozegrał Kamil Ludwiniak, który zanotował 9 punktów oraz 17 zbiórek.

Godzina 21:00

Piekarnia Bunia vs Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4
94:52

Pierwsza kwarta między tymi zespołami była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 19:16 dla Piekarnii Bunia. Jednak w II kwarcie nieskuteczna gra Bydgoskich Byków (1/10 z gry) sprawiła, że zdobyli oni zaledwie 3 punkty, a stracili 20. W III kwarcie Bartosz Pochocki zdobył 11 punktów, a Sebastian Laydych dorzucił 9 punktów co sprawiło, że przewaga wzrosła do 36 punktów. W ostatniej kwarcie Wiktor Polańczyk próbował odrabiać straty Bydgoskich Byków do rywali, ale jego 12 z 20 punktów zespołu nie wystarczyło. Zbilansowany atak Piekarnii Bunia sprawił, że to oni wygrali tą kwartę oraz całe spotkania. Dla Bydgoskich Byków Canal+ Piękna 4 najwięcej punktów zdobył Wiktor Polańczyk – 14, a 13 punktów dołożył Wojciech Ruczyński. Dla zwycięzców 25 punktów, 6 zbiórek, 5 przechwytów oraz 4 asysty zanotował Dorian Szyttenholm, a Bartosz Pochocki dołożył 19 punktów, 6 asyst, 5 zbiórek oraz 5 przechwytów prowadząc tym samym swój zespół do kolejnej wygranej.

Niedziela, 17 października 2021 roku

Godzina 16:00

Pro Vento Energia Husaria Basket Team vs Leśne
52:29

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 18:15 dla zespołu Leśne. Jednak w II połowie nieskuteczna gra zespołu Leśne sprawiła, że trafili oni zaledwie 5 z 30 rzutów z gry co przełożyli się na zdobycie zaledwie 11 punktów w 2 połowie. Przeciwnicy natomiast zdobyli 37 punktów i to zespół Husarii mógł się cieszyć ze zwycięstwa w tym spotkaniu. Dla pokonanych 10 punktów zdobył Jakub Kapelski, a dla zwycięzców 13 punktów zanotował Jakub Pawiński.

Godzina 17:10

NU HOMES Pretendenci vs FOX Barber Expert
58:56

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrały oba zespoły. Mimo, że pierwsza kwarta zakończyła się 10 punktowym zwycięstwem Pretendentów to w II kwarcie zawodnicy FOX odrobili stratę do rywali. Od tego momentu, aż do końca spotkania trwała walka kosz-za-kosz. Po stronie Pretendentów 10 punktów zdobył Tobiasz Łuczak, a Paweł Jakubowski dorzucił 8 punktów. W zespole FOX Wojciech Wawrzyniak rzucił 15 punktów, a Sebastian Straszewski dorzucił 9 punktów. Wszystko jednak wyjaśniło się w ostatniej akcji meczu. Przy remisie po 56 piłkę mieli zawodnicy NU HOMES, a dokładniej była ona w rękach Seweryna Modniewskiego, który podał ją do Pawła Jakubowskiego, a ten zdobył 2 punkty dające zwycięstwo NU HOMES przedłużając tym samym dobrą passę tego zespołu na starcie sezonu 2021/2022. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Tobiasz Łuczak – 15, a dla pokonanych 22 punkty powędrowało na konto Wojciecha Wawrzyniaka.