Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po 6 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2021/2022.

6 kolejka:

Sobota, 16 października 2021 roku

Godzina 17:30

Inter Cars/Iron Team vs OZD Agawa
46:43

Zespół Inter Cars/Iron Team przed tym spotkaniem nie miał na swoim koncie zwycięstwa. Zawodnicy zespołu OZD Agawa starali się zrobić wszystko, aby ta negatywna seria przeciwników trwała jak najdłużej. Po trzech kwartach wydawało się, że OZD Agawa kontroluje przebieg spotkania. Jednak Michał Soszka zepsuł wszystkie plany przeciwników. Razem z Mateuszem Roehle odrobili stratę punktową do rywali, a od stanu 39:40 7 punktów z rzędu zdobył Michał i zapewnił swojemu zespołowi pierwsze zwycięstwo w sezonie. Michał w całym meczu zdobył 17 punktów, do których dodał 9 zbiórek oraz 4 asysty. Na uwagę zasługuje postawia Remigiusza Piwowarskiego, który otarł się o triple-double notując 9 punktów, 9 zbiórek oraz 8 bloków ustanawiając tym samym rekord Extra Ligi BNBA (dla przypomnienia: rozszerzone statystyki liczone są od sezonu 2015/2016). Tym samym Remigiusz został rekordzistą w ilości bloków w jednym spotkaniu zarówno w 1 Lidze (9 bloków – Piwowarski Remigiusz (Showtime) vs Starzy Kumple 42:41 (2018-03-04)), jak i w Extra Lidze.

Godzina 19:50

PSP Solution vs AZS UTP
50:49

Spotkanie między tymi zespołami zawsze gwarantuje emocje. Po trzech kwartach, a nawet na początku IV kwarty mogło się wydawać, że tych emocji zabraknie. Jednak Maciej Dolot w tym dniu na to nie pozwolił. Trafiając 7 z 10 rzutów w ostatnich 10 minutach Maciej zdobył 17 z 21 punktów zespołu i nie dość, że dogonił rywali to jeszcze wyprowadził swój zespół na prowadzenie 48:46. Gwóźdź do przysłowiowej trumny chwilę później wbił Marek Kiper, który zdobył 2 punkty dające 4-punktowe prowadzenie dla PSP Solution. Zawodnicy AZS zdołali odrobić tylko 3 punkty co oznaczało, że zwycięsko z tej potyczki wyszli zawodnicy PSP Solution. Dla zwycięzców 25 punktów zdobył Maciej Dolot, a dla pokonanych 12 punktów zanotował Krzysztof Kowalski.

Niedziela, 17 października 2021 roku

Godzina 18:20

Ivy Technology Basket Team vs Rehabilitacja Jagódka
58:46

Od pierwszych minut spotkania zespół Ivy Technology Basket Team powiększał swoją przewagę. Duży udział miał w tym Daniel Kosut, który w całym meczu uzbierał 20 punktów, a wspomagali go: Marcin Kitowski oraz Miłosz Osiński, którzy zdobyli po 11 punktów. W zespole przeciwnym mimo zbilansowanego ataku żaden z zawodników nie zdobył 10 punktów. W IV kwarcie przewaga Ivy wzrosła do 19 punktów i było wiadomo, że przeciwnicy takiej przewagi już nie odrobią, Mecz zakończył się wygraną Ivy Technology Basket Team.

Godzina 19:30

Optomed Predators vs Starzy Kumple
71:55

Pierwsza połowa tego spotkania ułożyła się po myśli Starych Kumpli, którzy prowadzili po 20 minutach 30:27. Jednak zespołowa gra zespołu Optomed Predators przełożyła się w III kwarcie na wynik – 21:9. W IV kwarcie Piotr Derda postarał się o to, aby Starzy Kumple już się nie podnieśli. Piotr zdobył 10 punktów na 100% skuteczności zarówno z gry jak i rzutów osobistych i w dużym stopniu przyczynił się do 16-punktowej wygranej Optomed Predators. Piotr Derda w całym mecz zanotował 22 punkty, 6 zbiórek, 3 asysty oraz 3 przechwyty. Dla pokonanych 26 punktów zdobył Łukasz Junik. To jednak nie wystarczyło w tym dniu, aby pokonać dobrze dysponowanych rywali.