Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 7 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2021/2021.

7 kolejka:

Sobota, 23 października 2021 roku:

Godzina 17:00

Leśne vs Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4
56:46

Po porażce w poprzedniej kolejce z Husarią zawodnicy zespołu Leśne chcieli za wszelką cenę wygrać to spotkanie. Już od pierwszych minut za zdobywanie punktów zabrał się Marcin Trafara i Marcin Deja. Obaj zdobyli w I kwarcie po 7 punktów, a Leśne prowadziło 19:12. Jednak kolejne dwie kwarty minimalnie, ale wygrane były przez zespół Bydgoskich Byków. Wiadomo było, że o końcowym wyniku zadecyduje IV kwarta, a w niej nie do zatrzymania był Marcin Trafara i Jakub Kapelski. Marcin zdobył 9 punktów, a Jakub dorzucił 7 punktów trafiając 3 z 3 rzutów za 2. Dzięki tej dwójce Leśne wygrało to spotkanie różnicą 10 punktów. Dla pokonanych 12 punktów zdobył Leszek Paliński, a 10 punktów dorzucił Mateusz Kosior. Dla zwycięzców 19 punktów, 11 zbiórek oraz 3 przechwyty zanotował Marcin Trafara, a Jakub Kapelski dołożył 14 punktów, 5 zbiórek oraz 3 przechwyty.

Godzina 18:10

Piekarnia Bunia vs NU HOMES Pretendenci
75:53

W meczu tym spotkały się drużyny, które nie zaznały jeszcze porażki w tym sezonie. Od początku spotkania lepiej prezentował się zespół Piekarnia Bunia. W I kwarcie Sebastian Laydych zdobył 8 punktów, a 4 punkty i 4 zbiórki dołożył Dorian Szyttenholm. W II i III kwarcie gra była trochę bardziej wyrównana. Jednak w IV kwarcie ponownie Sebastian Laydych był najlepszym strzelcem zespołu zdobywając 10 punktów, a Piekarnia Bunia wygrała tą kwartę 27:15 i cały mecz różnicą 22 punktów. Najlepszym strzelcem zwycięzców był Sebastian Laydych, który rzucił 23 punkty, a Dorian Szyttenholm zanotował double-double – 17 punktów & 11 zbiórek. Dla pokonanych 13 punktów rzucił Tobiasz Łuczak, a Michał Zyzik dorzucił 12 punktów.

Godzina 20:30

KK Łucznicy Bydgoszcz vs FOX Barber Expert
58:47

Zespół KK Łucznicy Bydgoszcz po odniesieniu pierwszego zwycięstwa w poprzedniej kolejce chciał pójść za ciosem i powalczyć o kolejną wygraną. Ponownie ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Marcin Szuster, który w pierwszej połowie zdobył 12 z 31 punktów zespołu. Po pierwszych 20 minutach Łucznicy prowadzili różnicą 11 punktów. W III kwarcie zespół FOX odrobił 3 punkty i było wiadomo, że walka o zwycięstwo będzie trwała do samego końca. W zespole FOX 12 z 19 punktów zdobył Adam Olszewski trafiając 4-krotnie za trzy punkty, ale jak się okazało nie wystarczyło to, aby odrobić stratę do rywali. Marcin Szuster i Michał Lubomski zdobyli łącznie 16 z 22 punktów dla swojego zespołu i tym samym poprowadzili swój zespół do 2 zwycięstwa z rzędu. Najwięcej punktów dla Łuczników zdobył Marcin Szuster, który tym razem rzucił 26 punktów. Dla pokonanych Adam Olszewski zapisał na swoim koncie 18 punktów, a po 10 punktów dorzucili: Michał Glasner i Maciej Wieluński.

Niedziela, 24 października 2021 roku:

Godzina 16:00

Pro Vento Energia Husaria Basket Team vs IV LO Emeryci i Renciści
54:26

Pierwsza kwarta tego spotkania potoczyła się po myśli zespołu Pro Vento Energia Husaria Basket Team, który prowadził 17:6. W II kwarcie lepiej zaprezentowali się zawodnicy IV LO, którzy wygrali tą kwartę 10:5. Jednak w drugiej połowie zdecydowanie lepiej w ataku i obronie zagrali zawodnicy Husarii, którzy zdobyli 32 punkty tracąc zaledwie 10 wygrywając to spotkanie. Dla zwycięzców 20 punktów zdobył Jakub Pawiński, a dla pokonanych najwięcej punktów zanotował Rafał Podkowiński, który zapisał na swoim koncie 7 punktów.