Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po 7 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2021/2022.

7 kolejka:

7 kolejka:

Sobota, 23 października 2021 roku:

Godzina 19:20

OZD Agawa vs AZS UTP
57:55

Zespół OZD Agawa rzutem na taśmę pojawił się w szeregach Extra Ligi. W tym meczu zawodnikom tego zespołu przyszło się zmierzyć z obrońcą tytyułu mistrzowskiego – zespołem AZS UTP. Całe spotkanie było bardzo wyrównane, a zwycięzca tego spotkania nie był znany do ostatnich sekund. Jak się okazało bohaterem spotkania ponownie dla zespołu OZD Agawa został Michał Kamieński, który przy remisie 55:55 zdobył 2 punkty, które dały jego zespołowi zwycięstwo. Zespół AZS UTP miał jeszcze swoją szansę na wyrównanie wyniku, ale rzut Dariusza Kozłowskiego był niecelny. Dla zwycięzców 18 punktów zdobył Michał Kamieński, a dla pokonanych 21 punktów zdobył Patryk Krykant.

Niedziela, 24 października 2021 roku:

Godzina 17:10

Inter Cars/Iron Team vs Starzy Kumple
50:40

Zespół Starych Kumpli nie odniósł jeszcze w tym sezonie zwycięstwa, więc zawodnicy tego zespołu liczyli, że uda im się ta sztuka z zespołem, który też nie najlepiej rozpoczął sezon 2021/2022. Jednak Remigiusz Piwowarski oraz Michał Soszka zatroszczyli się o to, aby to właśnie zespół Inter Cars/Iron Team wyszedł z tego meczu jako zwycięzca. Pierwszy z nich zanotował 15 punktów, 11 zbiórek oraz 3 bloki, a drugi dołożył 13 punktów oraz 11 zbiórek. W zespole Starych Kumpli tylko Krzysztof Junik zanotował dwucyfrową zdobycz punktową, a to w tym dniu było za mało, aby pokonać rywali.

Godzina 18:20

PSP Solution vs Rehabilitacja Jagódka
63:45

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana. Żadnemu z zespołów nie udało się osiągnąć bezpiecznej przewagi i po 20 minutach na tablicy widniał wynik 29:28 dla zespołu Rehabilitacja Jagódka. Jednak w drugiej połowy skuteczniej zarówno w ataku jak i obronie zagrali zawodnicy PSP Solution, którzy zdobyli 35 punktów tracąc 16. Zawodnikom Rehabilitacji nie pomogła na pewno słaba skuteczność za trzy punkty w ostatnich 20 minutach – 0/9. Tym samym kolejne zwycięstwo powędrowało na konto zawodników PSP Solution. Dla pokonanych 15 punktów zdobył Marcin Gajda, a dla zwycięzców 17 punktów i 13 zbiórek zanotował Michał Bielec.

Godzina 19:30

Optomed Predators vs Ivy Technology Basket Team
64:55

Dobrze grający w tym sezonie zespół Optomed Predators tym razem musiał się zmierzyć z zespołem Ivy Technology Basket Team. W Optomedzie tradycyjnie na tablicach rządził Cezary Łapiński, który zanotował 11 zbiórek, a do tego dorzucił 22 punkty. Wspierał go Igor Taranek, który zdobył 15 punktów, a Marcin Kasperowicz dołożył 10 punktów oraz 9 zbiórek. Taka postawa tych trzech graczy w dużym stopniu przyczyniła się do wygranej Optomedu nad Ivy Technology Basket Team mimo, że Miłosz Osiński ponownie był najskuteczniejszym zawodnikiem zdobywając 17 punktów.