Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 8 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2021/2021.

8 kolejka:

Sobota, 6 listopada 2021 roku

Godzina 17:00

FOX Barber Expert vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team
58:32

Po kilku nieudanych spotkaniach zespół FOX Barber Experts zaczął wreszcie wygrywać. Tym razem ta sztuka udała się z zespołem Pro Vento Energia Husaria Basket Team. Duży wkład w zwycięstwo miała bardzo skuteczna postawa Wojciecha Wawrzyniaka, który trafił 9 z 14 rzutów z gry i uzbierał 19 punktów. W ataku wspierał go Adam Olszewski, który dorzucił 12 punktów. Dobrze pod koszami radził sobie także rezerwowy center zespołu FOX – Sławomir Borowski, który w 20 minut na parkiecie zanotował 7 punktów oraz 9 zbiórek. W zespole Husarii najwięcej punktów zdobył Michał Skoczek – 13 punktów, ale to było za mało w tym dniu, aby pokonać lepiej dysponowanych rywali. Husaria nie zdołała wygrać żadnej kwarty, a to przełożyło się na 26-punktowe zwycięstwo zespołu FOX.

Godzina 18:10

NU HOMES Pretendenci vs Leśne
61:54

Spotkanie pomiędzy tymi drużynami było bardzo wyrównane, a o wyniku spotkania zadecydowała końcówka IV kwarty. Na 4 minuty przed końcem spotkania na tablicy widniał remis po 52. Jednak skuteczne akcje zawodników NU HOMES Pretendenci sprawiły, że zdobyli oni 9 punktów tracąc zaledwie 2. 5 z tych 9 punktów zdobył Mikołaj Ziemiński, który przypieczętował zwycięstwo celnymi rzutami wolnymi w samej końcówce spotkania. Mikołaj w całym meczu zdobył 16 punktów, a najwięcej punktów dla Pretendentów zdobył Michał Zyzik – 18. Dla pokonanych 17 punktów rzucił Marcin Deja, a 14 punktów i 10 zbiórek dołożył Marcin Trafara.

Niedziela, 7 listopada 2021 roku

Godzina 16:00

Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4 vs IV LO Emeryci i Renciści
74:28

Dla Bydgoskich Byków to pierwszy sezon w lidze BNBA, ale co tydzień walczą o każde zwycięstwo. Tym razem przyszło im się spotkać z zespołem, który w naszej lidze gra już od wielu lat. Niestety 5-cioosobowy skład to było za mało w tym dniu, aby powalczyć z Bydgoskimi Bykami. Przewaga tego zespołu rosła z minuty na minuty, a mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 74:28. W zespole zwycięzców 18 punktów zdobył Wiktor Polańczyk, a Hubert Szczep dorzucił 10 punktów. Dla pokonanych 12 punktów, 8 zbiórek, 3 przechwyty oraz blok zaliczył Kamil Ludwiniak.

Godzina 17:10

Piekarnia Bunia vs KK Łucznicy Bydgoszcz
96:73

Zespół Piekarnia Bunia w tym sezonie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Mimo, że zespół KK Łucznicy Bydgoszcz bardzo dzielnie walczył w każdej kwarcie to mimo wszystko większą siłą w ataku dysponował zespół Piekarnia Bunia. Prym wiódł Sebastian Laydych, który zdobył 27 punktów. Bartosz Pochocki dołożył 21 punktów, a 19 punktów na swoim koncie zapisał Adrian Barszczyk. W zespole KK Łucznicy po 14 punktów zdobyli Mateusz Prokop i Jakub Siemianowski, a po 13 punktów dorzucili Marcin Szuster oraz Piotr Bober.