Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 9 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2021/2021.

9 kolejka:

Sobota, 13 listopada 2021 roku

Godzina 17:00

Leśne vs IV LO Emeryci i Renciści
71:43

Przez trzy kwarty tego spotkania trwała bardzo wyrównana walka, a zespół Leśne prowadził z IV LO zaledwie 6 punktami. Jednak w IV kwarcie Filip Klause i Marcin Trafara wzięli na siebie ciężar zdobywania punktów dla zespołu Leśne. Filip zdobył 12 punktów, a Marcin dołożył 7 punktów co przełożyło się na wysoko wygraną kwartę 29:7 i całe spotkanie 71:43. W zespole IV LO 14 punktów zdobył Arek Pilarski, a 9 punktów dołożył Kacper Szymański. Dla zwycięzców 19 punktów zdobył Marcin Trafara, a 15 punktów dołożył Filip Klause. Bliski triple-double był Sebastian Listecki, który zanotował 13 punktów, 13 zbiórek oraz 8 asyst.

Godzina 18:10

Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4 vs FOX Barber Expert
72:44

Zespół Bydgoskich Byków w każdym meczu walczy o zwycięstwo i tak było też tym razem. Wojciech Ruczyński zdobył 17 punktów, a Hubert Szczap i Andrzej Winter zdobyli po 12 punktów co przełożyło się na wysokie zwycięstwo Bydgoskich Byków. W zespole FOX nie wystąpiło kilku wysokich graczy, a Wojciech Wawrzyniak, który zanotował 18 punktów i 11 zbiórek nie był w stanie sam przechylić szali zwycięstwa na korzyść zespołu FOX.

Niedziela, 14 listopada 2021 roku

Godzina 16:00

Piekarnia Bunia vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team
86:58

Piekarnia Bunia nie doznała jeszcze porażki w tym sezonie. Zawodnicy tego zespołu postarali się, aby przedłużyć tą dobrą passę o kolejny mecz. Duża w tym zasługa Sebastiana Laydycha, który zanotował 30 punktów oraz 21 zbiórek, 10 zbiórek oraz 10 asysty zapisał na swoim koncie Adrian Barszczyk, a Wojciech Szafranek był bliski triple-double notując 17 punktów, 8 zbiórek oraz 7 asyst. W zespole Husarii po 18 punktów zdobyli Jakub Pawiński oraz Kacper Woźniak, ale to nie wystarczyło, aby pokonać lepiej dysponowanych w tym dniu rywali.

Godzina 17:10

KK Łucznicy Bydgoszcz vs NU HOMES Pretendenci
63:55

NU HOMES Pretendenci to zespół, który zajmuje 2 miejsce w tabeli 1 ligi BNBA. Jednak dla Piotra Bobera w tym dniu nie miało to żadnego znaczenia. Piotr zdobył 30 punktów i zanotował 9 zbiórek prowadząc tym samym swój zespół do zwycięstwa. Obrońcy NU HOMES byli bezradni. Piotr rzucał z 66% skutecznością za 3 punkty, 2 punkty oraz z linii rzutów osobistych. W zespole Pretendentów najwięcej punktów zdobył Michał Zyzik – 16.