Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 1 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

1 kolejka:

Sobota, 17 września 2022 roku

Godzina 19:10

Piekarnia Bunia vs Rehabilitacja Jagódka
83:45

Dla zespołu Piekarnia Bunia był to pierwszy mecz w szeregach Extra Ligi BNBA. Dla niektórych graczy tego zespołu był to powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej naszej ligi. Dla kilku zawodników było to także zmierzenie się ze swoim byłym zespołem. Jeszcze nie tak dawno w koszulce zespołu Rehabilitacja Jagódka biegał np Adrian Barszczyk, Wojciech Szafranek czy Wojciech Duda. Wspomniana trójka pokazała się z dobrej strony. Wojciech Szafranek zanotował 15 punktów oraz 6 asyst, Wojciech Duda dorzucił 15 zbiórek oraz 7 punktów, a Adrian Barszczyk miał na swoim koncie 6 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty oraz 2 przechwyty. Najwięcej punktów jednak zdobył Kacper Grzelak, który zanotował 20 punktów oraz 7 asyst trafiając 9 z 12 rzutów za 2. Swoją cegiełkę dołożył także Sebastian Laydych, który trafił 4 z 6 rzutów za trzy co przyczyniło się do tego, że zanotował 16 punktów. Przy takich osiągnięciach wyżej wymienionych zawodników trudno się było spodziewać, że mecz będzie wyrównany. Od samego początku inicjatywę przejęli zawodnicy Piekarni Bunia i to oni z kwarty na kwartę powiększali swoją przewagę. Sytuację próbował ratować Leszek Paliński, który zdobył 13 punktów, ale to nie wystarczyło w tym dniu, aby pokonać rywali. Warto odnotować, że do ligi powrócił Jan Mieszkowski, który większość swojej długiej kariery grał w zespole CM UMK. Jan w tym meczu zdobył 9 punktów trafiając między innymi dwukrotnie za trzy punkty.

Godzina 20:20

Inter Cars/Iron Team vs AZS UTP

Zespół Inter Cars/Iron Team chciał powtórzyć to co wydarzyło się w poprzednim sezonie regularnym, czyli pokonać obrońców tytuły mistrzoswkiego Extra Ligi – AZS UTP. Już pierwsza połowa tego spotkania pokazała, że zawodnicy AZS UTP nie będą mieli łatwej przeprawy. Filip Ciesielski i Przemysław Tylkowski zdobyli 13 z 29 punktów swojego zespołu, a Iron Team prowadził 29:22. Jednak w III kwarcie zespół AZS UTP przypomniał sobie dlaczego dwa sezony z rzędu zdobywał Mistrzostwo BNBA. Patryk Krykant zdobył 9 punktów, a Maciej Maławy dołożył 6 punktów, a co najważniejsze zespół AZS UTP odrobił stratę do rywali, a nawet wyszedł na 1-punktowe prowadzenie – 47:46 po 30 minutach spotkania. Na początku IV kwarty trwała jeszcze wyrównana walka jednak po kilku minutach akcje AZS UTP zaczęły być nieskuteczne, a wykorzystali to ich przeciwnicy. Kacper Bochat zdobył 5 punktów, a Filip Ciesielski i Mateusz Ziółkowski dołożyli po 4 punkty prowadząc zespół Inter Cars to pierwszej wygranej w sezonie. Dla przegranych 19 punktów oraz 13 zbiórek zanotował Patryk Krykant, a dla zwycięzców 16 punktów zanotował Michał Soszka.

Niedziela, 18 września 2022 roku

Godzina 18:20

Optomed Predators vs Ivy Technology Basket Team
74:56

Zespół Optomed Predators nie próżnował w okresie wakacyjnym. Po zakontraktowaniu MVP 1 Ligi z poprzedniego sezonu – Tobiasza Łuczaka – zespół Optomed liczy na włączenie się w walkę o Mistrzostwo. W przeciwnym zespole wystąpił MVP Extra Ligi z poprzedniego sezonu, więc zapowiadało się ciekawe widowisko. W pierwszej kwarcie tego meczu w Optomedzie za zdobywanie punktów zabrał się Piotr Grzechulski, który zdobył 9 z 20 punktów zespołu, a Optomed prowadził różnicą 10 punktów. II kwarta była już bardziej wyrównana co spowodowało, że po 20 minutach na tablicy widniał wynik 36:28. Druga połowa za sprawą Tobiasza Łuczaka potoczyła się po myśli Optomedu. Tobiasz Łuczak zdobył 18 punktów z 38 zespołu i poprowadził swój nowy zespół do pierwszego zwycięstwa w sezonie. Tobiasz do 18 punktów (6/10 za 3) dołożył 8 zbiórek oraz 4 asysty. 16 punktów dołożył Piotr Grzechulski. Dla pokonanych 18 punktów zdobył Miłosz Osiński.

Godzina 19:30

PSP Solution vs Starzy Kumple
87:31

Zespół PSP Solution przystąpił do tego sezonu po kilki zmianach kadrowych. Zespół opuścili: Krzysztof Nyc, Błażej Bujanowski i Krzysztof Barszczyk. Jednak trzon zespołu pozostał i pokazał w tym meczu, że nadal się będzie liczył w walce o Mistrzostwo Extra Ligi. Aż trzech zawodników PSP w tym spotkaniu zdobyło 15 punktów – Maciej Dolot, Karol Maciakiewicz oraz Filip Joachimiak, a cały zespół trafił 29 z 44 rzutów za 2 co miało duży wpływ na wynik końcowy. W zespole Starych Kumpli tylko Tomasz Szrejber zanotował dwucyfrową zdobycz punktową – 11 punktów. Mecz różnicą 56 punktów wygrali zawodnicy PSP Solution i to oni mogli się cieszyć z pierwszej wygranej w sezonie.