Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 16 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

16 kolejka:

Niedziela, 12 lutego 2023 roku:

Godzina 16:00

Leśne vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team
58:36

Oba zespoły w tym sezonie spotkały się po raz 3. Poprzednie dwa pojedynki były przegrane przez zespół Husarii, więc tym razem miało być inaczej. O wszystko starał się zatroszczyć Mikołaj Makowski, który w cały meczu zdobył 18 punktów. Jednak jak się okazało tylko Mikołaj zdołał zdobyć więcej niż 7 punktów w meczu, a to nie wróżyło nic dobrego dla jego zespołu. W Pro Vento Energia 15 punktów zanotował Sebastian Listecki, a 12 punktów dołożył Marcin Deja. Zespół Leśne z kwarty na kwartę powiększał swoje prowadzenie, które na koniec spotkania wyniosło 22 punkty. Tym samym 3 porażka z rzędu w tym sezonie z zespołem Leśne stała się faktem.

 

Sobota, 18 lutego 2023 roku:

Godzina 18:00

NU HOMES Pretendenci vs IV LO Emeryci i Renciści
62:33

Zespół IV LO nie odniósł w tym sezonie jeszcze zwycięstwa, ale każdy kolejny mecz jest szansą na przełamanie tej złej passy. Jak się okazało to nie był ten mecz. Postarał się o to Michał Zyzik, Mikołaj Ziemiński oraz Artur Zemło. Michał zdobył 21 punktów, Mikołaj dołożył 17 punktów, a Artur zapisał na swoim koncie 11 punktów oraz 12 zbiórek. W obronie kolegów wspomógł Michał Śliwicki, który zapisał na swoim koncie 5 bloków. W zespole IV LO tylko Kamil Ludwiniak osiągnął dwucyfrową zdobycz punktową notując 10 punktów i dorzucił 7 zbiórek. Podsumowując zespół NU HOMES wygrał to spotkanie 62:33 i niestety kolejna przegrana powędrowała na konto zespołu IV LO.

 

Godzina 19:10

FOX Barber Expert vs Żaroodporni
58:54

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrały oba zespoły walczące o jak najwyższą pozycję w tabeli przed play-off. Całe spotkanie było bardzo wyrównane o czym może świadczyć fakt, że jeszcze na 80 sekund przed końcem był remis po 54. Jednak od tego momentu więcej zimnej krwi zachowali doświadczeni zawodnicy zespołu FOX. Najpierw Przemysław Gierszewski trafił swoją trzecią trójkę w meczu wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 57:54, a następnie faulowany Maciej Wieluński wykorzystał jeden rzut osobisty ustalając wynik meczu. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Wojciech Wawrzyniak – 16 punktów. 13 punktów dołożył Krzysztof Barszczyk, a 9 punktów dorzucił Przemysław Gierszewski. Wspomniany wcześniej Maciej Wieluński zagrał prawie na 100% skuteczności notując 8 punktów, 5 asyst, 2 zbiórki oraz 2 przechwyty. Dla pokonanych 16 punktów rzucił Adam Powała, a Jakub Nyc dołożył 12 punktów.