Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 16 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

16 kolejka:

Niedziela, 25 lutego 2023 roku:

Godzina 19:10

OZD Agawa vs AZS UTP
58:52

Zespół OZD Agawa po dwóch zwycięstwach z rzędu liczył na przedłużenie tej serii, ale tym razem przeciwnikiem zespołu OZD Agawa był dwukrotny mistrz BNBA – zespół AZS UTP. Po I kwarcie wydawać by się mogło, że będzie to trudny mecz dla zawodników Agawy. Postarał się o to Mateusz Józefczyk, który zdobył 8 z 17 punktów zespołu, a akademicy prowadzili po 10 minutach 17:6. Jednak od II kwarty zaczęło się odrabianie strat przez zespół OZD Agawa. Michał Kamieński zdobył 10 punktów w II kwarcie, a w III kwarcie Daniel Rowinias rzucił 7 ze swoich 20 punktów i na tablicy po 30 minutach pojawił się wynik 41:39 dla OZD. W IV kwarcie przypomniał o sobie Krzysztof Kowalski, który zdobył 8 punktów z 13 zespołu, ale jak się okazało to było za mało w tym dniu. „Kropkę nad i” w tym meczu postawił Daniel Rowinias, który zdominował końcówkę meczu zdobywają 8 z ostatnich 12 punktów dla swojego zespołu prowadząc tym samym OZD Agawę do trzeciego zwycięstwa z rzędu. Daniel w całym meczu uzbierał 20 punktów, a 16 punktów & 10 zbiórek dołożył Michał Kamieński. Dla pokonanych 19 punktów zanotował Bogdan Korniiets, a 15 punktów i 14 zbiórek dołożył Krzysztof Kowalski.

Sobota, 5 marca 2023 roku:

Optomed Predators vs Starzy Kumple
85:27

Godzina 16:00

Walcząc o fotel lidera po sezonie regularnym zespół Optomed Predators nie nie mógł sobie pozwolić na niespodziankę w meczu ze Starymi Kumplami. Zadbał o to Łukasz Wardziński, który w ciągu 29 minut na parkiecie uzbierał 28 punktów, 8 zbiórek, 5 przechwytów oraz 3 asysty. 17 punktów, 6 asyst oraz 5 zbiórek dołożył Tobiasz Łuczak. W zespole Starych Kumpli tylko Jakub Truszczyńśki zanotował dwucyfrową zdobycz punktową notując 14 punktów. Zespołowi Starych Kumpli nie pomogło na pewno zapisanie na koncie 23 strat oraz 16% skuteczność za trzy punkty. Mecz wygrał zespół Optomed Predators i utrzymał prowadzenie w tabeli Extra Ligi.

Godzina 17:10

PSP Solution vs Rehabilitacja Jagódka
85:45

Zespół PSP Solution od początku tego spotkania był bardzo zmobilizowany. Zawodnicy tego zespołu trafili 9 z 14 rzutów i wyszli na prowadzenie 18:9. W II kwarcie zawodnicy zespołu Rehabilitacja Jagódka zagrali już skuteczniej co przełożyło się na wynik w tej kwarcie – 14:17. Jednak w drugiej połowie zespół PSP Solution zdobył 50 punktów tracąc 22, a to przełożyło się na 40-punktową wygraną. W zespole PSP 21 punktów zdobył Maciej Dolot, a Michał Bielec dołożył 16 punktów, 7 zbiórek oraz 5 asyst. Bliski triple-double był Krzysztof Nowicki, który dołożył 12 punktów, 8 zbiórek oraz 8 asyst. Dla pokonanych najwięcej punktów zdobył Marcin Dłuski – 16.

Godzina 19:30

Piekarnia Bunia vs Ivy Technology Basket Team
52:48

Zespół Ivy Technology Basket Team po dwóch przegranych spotkaniach chciał w końcu wygrać mecz. Pierwsza połowa tego spotkania potoczyła się po myśli zawodników tego zespołu. Miłosz Osiński zdobył 9 punktów, a Łukasz Makarewicz dołożył 7 punktów, a to przełożyło się na wynik pierwszej połowy – 34:22 dla Ivy Technology. W drugiej połowie zespół Piekarnia Bunia wziął się za odrabianie strat. Zatroszczył się o to Wojciech Szafranek i Bartosz Pochocki. Wojciech zdobył 14 punktów, a Bartosz dołożył 9 punktów odrabiając tym samym stratę do rywali. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Piekarni Bunia, którzy wygrali ten mecz różnicą 4 punktów. Dla zwycięzców Wojciech Szafranek uzbierał 17 punktów, 8 zbiórek oraz 3 przechwyty, a dla pokonanych po 13 punktów zdobyli Miłosz Osiński oraz Łukasz Makarewicz.