Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 17 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

17 kolejka:

Sobota, 18 marca 2023 roku:

Godzina 19:10

PSP Solution vs AZS UTP
64:60

Zespół AZS UTP nie może drugiej połowy sezonu regularnego zaliczyć do udanej. W ostatnim meczu sezonu regularnego o wygraną walczył cały zespół AZS UTP, a w szczególności Patryk Krykant i Mateusz Józefczyk. Patryk zdobył 24 punkty, a Mateusz dołożył 15 punktów. Wspierał ich Krzysztof Kowalski, który dorzucił 14 punktów. Wydawać by się mogło, że taka postawa graczy sprawi, że mecz zakończy się wygraną akademików. Jednak Maciej Dolot i jego koledzy mieli trochę inne plany. Maciej po ostatnim słabym meczu, kiedy zdobył zaledwie 4 punkty, tym razem zanotował 26 punktów, a w IV kwarcie wspierał go Karol Maciakiewicz, który zdobył 7 ze swoich 13 punktów w ostatniej części spotkania. Tym samym zespół PSP odniósł ciężko wywalczone zwycięstwo i zapewnił sobie 2 miejsce w tabeli Extra Ligi przed play-off. Zespół AZS UTP zajął 5 miejsce co jest najniższym miejscem dla zespołu, który miał 2 Mistrzostwa na koncie i walczył o „three-peat”. W historii BNBA ta sztuka udała się trzem zespołom (WSG, Kotłorem, PSP Solution). Tylko raz zespół mający dwa mistrzostwa z rzędu nie zdobył trzeciego tytułu. Jak potoczą się losy zespołu AZS UTP? już niedługo się przekonamy.

Niedziela, 19 marca 2023 roku:

Godzina 17:10

OZD Agawa vs Optomed Predators
47:45

Zespół Predators zapewnił już sobie pierwsze miejsce w tabeli Extra Ligi, a zespół OZD Agawa 3 wygrane z rzędu i nie chciał tej passy przerywać. W zespole Optomed Predators bardzo dobrze zagrał Cezary Łapiński, który zapisał na swoim koncie 19 punktów, 11 zbiórek oraz 2 bloki. Po stronie OZD dobre spotkanie rozgrywał Damian Krawczyk, który zdobył 17 punktów, a Michał Kamieński dołożył 12 punktów, 8 zbiórek, 3 asysty oraz 3 przechwyty. Mecz był bardzo wyrównany o czym może świadczyć wynik na minutę przed końcem meczu – 44:44. Od tego momentu najpierw Michał Kamieński dwoma celnymi osobistymi wyprowadził OZD Agawę na prowadzenie, na co przeciwnicy odpowiedzieli celnym rzutem wolnym Igora Taranka. Chwilę później faulowany był Damian Krawczyk i to on ustalił końcowy wynik meczu trafiając rzut osobisty. W ostatniej akcji Tobiasz Łuczak rzucał jeszcze za trzy punkty, ale jego rzut był niecelny i tym samym zespół OZD Agawa zanotował 4 zwycięstwo z rzędu kończąc w dobrym stylu sezon regularny. Optomed mimo porażki po raz pierwszy zajął pierwsze miejsce w tabeli przed play-off co jest najlepszym osiągnięciem w historii tego zespołu. Warto dodać, że aż 11-krotnie zespół, który startował w play-off z 1 miejsca zdobywał Mistrzostwo Extra Ligi BNBA. Jak będzie tym razem? o tym przekonamy się w najbliższym czasie.

Godzina 18:20

Piekarnia Bunia vs Inter Cars/Iron Team
58:47

Zawodnicy zespołu Piekarnia Bunia musieli to spotkanie wygrać, aby zająć 3 miejsce przed play-off. O wygraną zatroszczył się Bartosz Pochocki i Oliwier Szyttenholm. Bartosz zdobył 22, 7 asyst oraz 5 zbiórek, a Oliwier trafił 7 z 10 rzutów za 2 i zanotował 17 punktów. W obronie wspierał ich Adrian Barszczyk, który zapisał na swoim koncie 14 zbiórek i dodał 11 punktów. W zespole Inter Cars sytuację próbował ratować Filip Ciesielski i Michał Soszka, ale ich 23 zdobyte łącznie punkty nie wystarczyły, aby w tym dniu pokonać rywali.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs Rehabilitacja Jagódka
75:58

Oba zespoły swoich ostatnich spotkań nie mogą zaliczyć do udanych. Wiadomo było, że po tym meczu jeden z zespołów przerwie złą passę na zakończenie sezonu regularnego. Tym zespołem okazał się zespół Ivy Technology Basket Team, który z kwarty na kwartę powiększał swoją przewagę. Duża w tym zasługa Miłosza Osińskiego i Adama Zboińskiego. Miłosz zapisał na swoim koncie 18 punktów, 12 zbiórek, 6 asyst oraz 5 przechwytów. Adam natomiast dołożył 18 punktów, 6 asyst oraz 4 przechwyty. Wśród przeciwników 19 punktów i 8 zbiórek padło łupem Leszka Palińskiego, a Jan Mieszkowski dorzucił 12 punktów i 5 asyst. To jednak nie wystarczyło w tym dniu, aby pokonać rywali, którzy trafili m.in. 27 z 37 rzutów za 2 punkty co daje 72% skuteczności. Mecz zakończył się wygraną Ivy Technology różnicą 17 punktów i to zawodnicy tego zespołu zakończyli sezon regularny wygraną.