Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 18 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

18 kolejka:

Sobota, 11 marca 2023 roku:

Godzina 20:20

Inter Cars/Iron Team vs Rehabilitacja Jagódka
70:69 (po dogrywce)

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrały oba zespoły. Po pierwszej połowie na prowadzeniu był zespół Rehabilitacja Jagódka, który prowadził po pierwszych 20 minutach 33:28. W III kwarcie zespół Inter Cars odrobił stratę do rywali, a nawet wyszedł na 4-punktowe prowadzenie. W IV kwarcie Marcin Dłuski zdobył 9 ze swoich 21 punktów co pomogło dogonić rywali. Na kilkanaście sekund przed końcem przy prowadzeniu Inter Cars 66:64 faulowany był Adam Bogucki, który wykorzystał dwa rzuty osobiste i doprowadził do dogrywki. W niej lepsi nie zabrakło emocji. Najpierw trójkę rzucił Kacper Jędrzejczak, a następnie do remisu rzutami osobistymi doprowadził ponownie Adam Bogucki. Jednak chwilę później faulowany był Michał Soszka, który wykorzystał jeden rzut wolny stawiając „kropkę nad i” w tym meczu. Tym samym wygrana powędrowała na konto zespołu Inter Cars/Iron Team. W zespole zwycięzców najwięcej punktów zdobył Filip Ciesielski – 17, a 16 punktów dołożył Michał Soszka. 15 punktów dorzucił Kacper Jędrzejczak, Kamil Sieheń dołożył 15 punktów oraz 17 zbiórek. Dla pokonanych 21 punktów powędrowało na konto Marcina Dłuskiego, a 16 punktów rzucił Adam Bougucki.

Niedziela, 12 marca 2023 roku:

Godzina 16:00

OZD Agawa vs Starzy Kumple
73:56

Zespół OZD Agawa wygrał 3 spotkania z rzędu i chciał tą passę podtrzymać. Starzy Kumple natomiast przegrali ostatnie 42 spotkania, w których wyszli na boisku i zagrali mecz (nie licząc dwóch wygranych walkowerów w sezonie 2020/2021). Ostatnia wygrana Starych Kumpli miała miejsce 17 października 2020 roku. W tym meczu Paweł Burschel i jego koledzy postarali się o to, aby ta złą passa przeciwników trwała na pewno jeden mecz dłużej. Paweł zapisał na swoim koncie 25 punktów oraz 10 asyst (przy zaledwie 1 stracie), a Daniel Rowinias dołożył 18 punktów. Double-double zanotował Michał Kamieński (12 punktów & 12 zbiórek), Maciej Galubiski dołożył 15 punktów, 7 zbiórek oraz 3 przechwyty. W zespole Starych Kumple 3 graczy zdobyło minimum 10 punktów, ale to nie wystarczyło w tym dniu, aby pokonać rywali, którzy ten mecz wygrali różnicą 17 punktów.

Godzina 18:20

Optomed Predators vs PSP Solution
60:50

W meczu na szczycie tabeli Extra Ligi spotkały się dwa zespoły, które na pewno wierzą, że znajdą się w Finale Extra Ligi w tym sezonie. Zawodnicy Optomed Predators grają w tym sezonie bardzo dobrze, może o tym świadczyć seria 11 zwycięstw z rzędu. Serię tą chciał przerwać zespół PSP Solution, ale brak dwóch rozgrywających w tym spotkaniu na pewno był dużym minusem dla tego zespołu. Mowa o Adamie Rydwelskim oraz Marku Kiperze. Pierwsza połowa tego meczu była bardzo wyrównana. Filip Joachmiak zdobył 10 punktów dla PSP, a Krzysztof Nowicki dorzucił 6 punktów. Wśród Predatorsów Cezary Łapiński zanotował 11 z 28 punktów zespołu. Jak się okazało decydująca dla przebiegu spotkania byłą III kwarta, w której przypomniał o sobie Tobiasz Łuczak, który zdobył 9 z 19 punktów zespołu, a Optomed wygrał tą kwartę różnicą 8 punktów. W IV kwarcie zawodnicy PSP Solution próbowali jeszcze odrobić stratę do rywali, ale ta sztuka się nie udała. Mecz zasłużenie wygrał Optomed i 12 wygrana z rzędu stała się faktem. Dla zwycięzców 22 punkty i 13 zbiórek zanotował Cezary Łapiński, a Tobiasz Łuczak dołożył 15 punktów, 6 asyst, 4 zbiórek oraz 4 przechwyty. Dla pokonanych 18 punktów zanotował Filip Joachimiak.

Godzina 19:30

AZS UTP vs Ivy Technology Basket Team
59:57

Oba zespoły w ostatnim czasie nie radzą sobie za dobrze na parkiecie BNBA. Zespół Ivy przegrał trzy ostatnie spotkania, a zespół AZS UTP w ostatnich 5 meczach ma bilans 1-4. Mecz był bardzo wyrównany i mimo, że w II kwarcie prowadzenie Ivy Technology Basket Team wynosiło 10 punktów to zawodnicy AZS UTP się nie poddali i zdołali odrobić stratę do rywali. na 5 minut przed końcem meczu na tablicy widniał wynik po 54. Po chwili Mariusz Bakalarz wyprowadził Ivy na trzypunktowe prowadzenie. Jednak ostatnie słowo należało do Mateusza Józefczyka i Patryka Krykanta. Mateusz najpierw trafił za 2, a następnie Patryk rzutem za trzy wyprowadził swój zespół na prowadzenie 59:57. W końcówce zawodnicy Ivy próbowali zdobyć punkty na dogrywkę albo na zwycięstwo. Najpierw za 2 nie trafił Łukasz Makarewicz, a chwilę później ten sam zawodnik rzucał za 3 o zwycięstwo, ale Maciej Maławy zablokował tą próbę i zwycięstwo AZS UTP stało się faktem. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Patryk Krykant – 20, a Maciej Maławy dołożył 15 punktów, 13 zbiórek oraz 3 asysty. Dla pokonanych 19 punktów, 5 zbiórek oraz 5 asyst zanotował Miłosz Osiński.