Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 2 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

2 kolejka:

Sobota, 1 października 2022 roku

Godzina 18:00

Żaroodporni vs FOX Barber Expert
48:38

Zespół FOX Barber Expert po trudnej wygranej w 1 kolejce chciał odnieść kolejne zwycięstwo. Jednak inne plany mieli Żaroodporni. Pierwsza połowa tego meczu była bardzo wyrównana i żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć na bezpieczną przewagę. W III kwarcie ta sztuka udała się Żaroodpornym, którzy wygrali tą część spotkania 14:2. W IV kwarcie przewaga Żaroodpornych powiększyła się do 21 punktów i było wiadomo, że zawodnicy FOX tej straty już nie odrobią. W zespole Żaroodpornych trzech graczy zdobyło po 10 punktów – Nyc Jakub, Nyc Krzysztof oraz Nowicki Łukasz, a Błażej Bujanowski dołożył 8 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst oraz 5 przechwytów. Dla pokonanych 15 punktów zdobył Wojciech Wawrzyniak.

Godzina 20:20

NU HOMES Pretendenci vs IV LO Emeryci i Renciści
42:26

W tym meczu spotkały się zespoły z największą ilością występów w 1 Lidze. Przed tym meczem NU HOMES miało na swoim koncie 153 spotkania, a IV LO – 152. W tym meczu lepiej zaprezentowali się zawodnicy NU HOMES, którzy zagrali skuteczniej od przeciwników. Duże znaczenie miała także walka na tablicach, którą wygrali Pretendenci 35:21. W zespole NU HOMES za zdobywanie punktów zabrał się Artur Zemło (13) oraz Marcin Wojciechowski (11). Taka postawa tych dwóch graczy wystarczyła, aby w tym dniu pokonać rywali, wśród których po 7 punktów zdobyli: Kamil Ludwiniak oraz Jakub Powalisz. Dla Pretendentów było to 94 zwycięstwo w historii występów 1 Ligi i zespół ten jest na dobrej drodze do tego, aby jako pierwszy zanotował 100 zwycięstw w 1 Lidze BNBA.

Niedziela, 2 października 2022 roku

Godzina 16:00

Leśne vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team
60:42

Od początku tego spotkania inicjatywę przejęli zawodnicy zespołu Leśne. Przyczynił się do tego Marcin Deja, który w I kwarcie zdobył 11 z 19 punktów zespołu. W zespole Husarii jedynym zawodnikiem, który zdobył punkty w pierwszych 10 minutach był Jakub Pawiński – 9 (3×3). II kwarta była już bardziej wyrównana, a do zdobywania punktów dla Husarii dołączyli się pozostali gracze. Mimo tego po pierwszej połowie Leśne prowadziło 31:21. Po wyniku widać, że przewaga wydawała się do odrobienia. Jednak łatwiej napisać, gorzej wykonać. Marcin Deja i jego koledzy postarali się o to, aby zespół Husarii do meczu już „nie wrócił” co przełożyło się na końcowy wynik meczu i porażkę zespołu Pro Vento Energia Husaria Basket Team. Dla pokonanych 13 punktów i 10 zbiórek zanotował Mateusz Kosior, a 12 punktów dołożył Jakub Pawiński. Dla zwycięzców wspomniany wcześniej Marcin Deja zdobył 18 punktów, a Zbigniew Mędelski dołożył 8 punktów i 15 zbiórek. Zespół Leśne odniósł 2 zwycięstwo w sezonie i został samodzielnym liderem w tabeli 1 Ligi BNBA.