Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 4 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

4 kolejka:

Sobota, 15 pażdziernika 2022 roku:

Godzina 18:00

Leśne vs IV LO Emeryci i Renciści
61:34

Pierwsza połowa tego meczu była bardzo wyrównana. Oba zespoły dzielnie walczyły o każdy punkt, a na tablicy po 20 minutach widniał wynik 19:17 dla zespołu Leśne. W III kwarcie z sił opadli zawodnicy IV LO i zdobyli zaledwie 6 punktów. W zespole Leśne 11 z 19 punktów zdobył Filip Klause, a jego zespół prowadził po III kwartach różnicą 15 punktów. W IV kwarcie przypomniał o sobie Maciej Tworkiewicz, który zdobył 15 punktów na wysokiej skuteczności (6 z 8 rzutów z gry). Taka postawa Macieja w dużym stopniu przyczyniła się do wygranej jego zespołu 61:34. Dla zwycięzców 18 punktów zdobył Filip Klause, a dla pokonanych 10 punktów zanotował Kamil Ludwiniak.

Godzina 19:10

NU HOMES Pretendenci vs Żaroodporni
53:52 (po dogrywce)

Bardzo ciekawe widowisko zobaczyli kibice obu zespołów. Całe spotkanie było bardzo wyrównane, a żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie przewagi, która gwarantowałaby zwycięstwo. Po stronie Żaroodpornych bardzo dobrze grał Łukasz Nowicki, który w całym meczu uzbierał 17 punktów oraz 13 zbiórek, a po stronie NU HOMES 16 punktów zdobył Mikołaj Ziemiński. Dużo emocji przyniosła końcówka spotkania. Najpierw przy stanie po 46 celnym rzutem za trzy punkty popisał się Mateusz Bujno, a następnie do remisu także rzutem za trzy doprowadził Błażej Bujanowski. Jak się okazało do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej bohaterem mógł ponownie zostać Błażej Bujanowski, który celnym rzutem wolnym wyprowadził Żaroodpornych na prowadzenie 52:51 na kilkanaście sekund przed końcem. Wszystko ułożyłoby się po myśli Żaroodpornych gdyby po drugiej stronie nie było Damian Sypniewskiego, który celnym rzutem za dwa punkty zapewnił Pretendentom zwycięstwo. Damian w całym meczu uzbierał 13 punktów, 5 bloków, 4 zbiórki oraz 3 przechwyty i poprowadził swój zespół do drugiego zwycięstwa w tym sezonie.

Niedziela, 9 października 2022 roku:

Godzina 17:10

FOX Barber Expert vs KK Łucznicy Bydgoszcz
61:46

Zespół FOX bardzo dobrze rozpoczął ten sezon i chciał swoją dobrą passę kontynuować w meczu z KK Łucznicy. Już w pierwszej kwarcie tego meczu zawodnicy FOX zdobyli 19 punktów na wysokiej skuteczności z gry (9/16). Wojciech Wawrzyniak zdobył 6 punktów, a Krzysztof Barszczyk i Sebastian Straszewski dołożyli po 4 punkty. W drugiej kwarcie ponownie zawodnicy FOX zdobyli 19 punktów i po pierwszej połowie prowadzili 38:22. W drugiej połowie Łucznicy próbowali odrobić stratę do rywali, ale mimo, że drugie 20 minut zakończyło się ich zwycięstwem 24:23 to nie udało się odrobić straty do rywali. Dla FOX Wojciech Wawrzyniak zdobył 19 punktów, a Sebastian Straszewski dołożył 12 punktów, 6 zbiórek oraz 3 asysty. Warto także odnotować wszechstronną postawę Krzysztof Barszczyka, który zanotował 9 punktów, 9 zbiórek, 5 asyst, 2 przechwyty oraz 2 bloki podczas 32 minut spędzonych na parkiecie. Dla pokonanych Miłosz Modliński zdobył 12 punktów, a Marcin Szuster dołożył 11 punktów.