Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 4 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

4 kolejka:

Sobota, 15 pażdziernika 2022 roku:

Godzina 20:20

Inter Cars/Iron Team vs OZD Agawa
45:41

Zespół Inter Cars/Iron Team rozpoczął ten sezon od 3 zwycięstw. Zawodnicy tego zespołu chcieli podtrzymać tą passę, ale zespół OZD Agawa miał inne plany. Pierwszy mecz w tym sezonie rozegrał Michał Kamieński, który zdobył 19 punktów, a przede wszystkim zdobył punkty, które na minutę przed końcem meczu doprowadziły do remisu po 41. Gdy wydawało się, że OZD Agawa odniesie pierwsze zwycięstwo w sezonie to Kacper Jędrzejczak pokrzyżował plany swoich rywali. Najpierw zdobył 2 punkty z linii rzutów osobistych, a następnie chwilę później postawił „kropkę nad i” zdobywając kolejne dwa punkty. Łącznie Kacper uzbierał 27 punktów w całym spotkaniu. Tym samym zespół Inter Cars odniósł 4 zwycięstwo w tym sezonie co sprawia, że zespół ten jest samodzielnym liderem w tabeli Extra Ligi.

Niedziela, 9 października 2022 roku:

Godzina 16:00

Optomed Predators vs Rehabilitacja Jagódka
83:63

Pierwsza kwarta tego spotkania potoczyła się po myśli zespołu Optomed Predators. Zawodnicy tego zespołu zdobyli 26 punktów tracąc zaledwie 6. Mimo, że pozostałe 3 kwarty były już bardzo wyrównane to zawodnikom Rehabilitacji Jagódka nie udało się odrobić straty do rywala. Nie pomogło 17 punktów zdobytych przez Jana Mieszkowskiego, ani 12 punktów i 9 zbiórek Leszka Palińskiego. W zespole Optomed Predators 24 punkty, 8 zbiórek, 7 asyst, 3 przechwyty oraz 2 bloki zanotował Igor Taranek, a 22 punkty dołożył Piotr Derda trafiając 8 z 9 rzutów za 2. Co najważniejsze Optomed odniósł kolejną wygraną w tym sezonie.

Godzina 19:30

PSP Solution vs Ivy Technology Basket Team
76:69 (po dogrywce)

Mimo, że pierwsza połowa tego spotkania była jednostronna to kibice zgromadzeniu w hali nie mogą czuć się zawiedzeni. Wydawać by się mogło, że 19 punktów przewagi PSP Solution w II kwarcie będzie nie do odrobienia przez rywali, ale zawodnicy Ivy Technology Basket Team udowodnili, że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Między innymi za sprawą Marcina Kitowskiego (4/5 za trzy) zespół Ivy Technology zdobył 26 punktów tracąc zaledwie 4. Tym samym zespół Ivy po 30 minutach prowadził 53:42. W IV kwarcie o swoich umiejętnościach strzeleckich przypomniał wszystkim Krzysztof Nowicki, który zdobył 12 punktów trafiając 4 z 5 rzutów za trzy oraz Maciej Dolot, który dołożył 7 punktów. W końcówce IV kwarty przy prowadzeniu Ivy Technology Basket Team 69:67 piłka trafiła w ręce Macieja Dolota, który umieścił ją w koszu i doprowadził do dogrywki. W niej lepsi okazali się bardziej doświadczeni zawodnicy PSP Solution, którzy wygrali tą część spotkania 7:0 i cały mecz 76:69.

Niedziela, 30 października 2022 roku:

Piekarnia Bunia vs Starzy Kumple
77:61

W zespole Piekarnia Bunia pierwszy mecz w tym sezonie rozegrał Sebastian Grzesiński. Dla Sebastiana był to pierwszy mecz od sezonu 2017/2018 kiedy to występował w zespole AZS UTP. Debiut może zaliczyć do udanych, ponieważ zapisał na swoim koncie 25 punktów, 11 asyst oraz 8 zbiórek. W ataku wspierał go Wojciech Szafranek, który zdobył 33 punkty trafiając między innymi 7 razy za trzy punkty. Mimo tak dobrej postawie obu graczy zespół Starych Kumpli po 3 kwartach przegrywał zaledwie 4 punktami – 44:48. Jednak w IV kwarcie zabrakło już sił. Wykorzystał to zespół Piekarnia Bunia, który po 5 minutach odskoczył na 20 punktów i nie oddał już prowadzenia do końca meczu. Dla pokonanych 16 punktów zdobył Łukasz Junik, a Bartłomiej Biały dołożył 13 punktów, 5 asyst oraz 4 zbiórki.