Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 5 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

5 kolejka:

Sobota, 22 października 2022 roku:

Godzina 18:00

KK Łucznicy Bydgoszcz vs IV LO Emeryci i Renciści
29:28

W meczu tym spotkały się zespoły, które nie wygrały jeszcze spotkania w tym sezonie. Walka trwała o każdy punkt, a oba zespoły walczyły do ostatnich sekund spotkania. Co ciekawe żaden z zawodników nie zdobył dwucyfrowej zdobyczy punktowej co przełożyło się na niski wynik meczu. W końcówce IV kwarty na kilku-punktowym prowadzeniu byli zawodnicy KK Łucznicy i mimo, że IV LO zniwelowało przewagę do 1 punktu to zawodnicy tego zespołu nie byli w stanie wygrać spotkania. Tym samym KK Łucznicy wygrali mecz i odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Dla zwycięzców 9 punktów zdobył Michał Erdmański, a dla pokonanych 8 punktów zanotował Rafał Szulakowski.

Niedziela, 23 października 2022 roku:

Godzina 16:00

Leśne vs NU HOMES Pretendenci
51:47

Oba zespoły bardzo dobrze rozpoczęły sezon regularny i znajdują się w czołówce tabeli. Wiadomo było, że mecz będzie ciekawy od początku do końca. Mimo, że zawodnicy zespołu Leśne w pewnym momencie wzrosła do 13 punktów to zawodnicy NU HOMES Pretendenci byli w stanie trzymać się blisko rywali. Dbał o to Mikołaj Ziemiński (10 punktów) oraz Damian Sypniewski (9 punktów). Jednak Marcin Deja mimo utraty przewagi przez jego zespół zatroszczył się o to, aby jego zespół nie przegrał tego spotkania. Marcin zdobył 17 punktów, a Maciej Tworkiewicz dołożył 10 punktów, a zespół Leśne mógł się cieszyć z ciężko wywalczonego zwycięstwa.

Godzina 19:30

FOX Barber Expert vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team
63:61

Zespół FOX Barber Expert wygrał 3 spotkania z rzędu, a zawodnicy tego zespołu chcieli podtrzymać dobrą passę. Nie było to łatwe, ale dobrze, że w szeregach FOX gra weteran Wojciech Wawrzyniak, który trafił w meczu 7 z 11 rzutów za 2 oraz 7 z 11 rzutów za 1, a to przełożyło się na 21 zdobytych punktów w ciągu 32 minut spędzonych na parkiecie. Przy prowadzeniu FOX 61:58 przeciwnika przy rzucie faulował właśnie Wojciech Wawrzyniak. Jakub Pawiński trafił 3 osobiste i doprowadził do remisu. W następnej akcji faulowany był Wojciech, który wykorzystał dwa rzuty osobiste i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 63:61, którego zespół FOX już nie oddał i wygrał to spotkanie. Dla pokonanych najwięcej punktów zdobył Jakub Pawiński – 18, a Kacper Wenderski zdobył 12 punktów.

Przewinienia techniczne:

Grajek Maciej (Leśne)