Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 5 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

5 kolejka:

Sobota, 22 października 2022 roku:

Godzina 19:10

Optomed Predators vs AZS UTP
59:54

Bardzo dobrze ten mecz rozpoczął zespół Optomed Predators i po 20 minutach prowadził 30:22. W III kwarcie Maciej Maławy próbował odrobić stratę do rywali, ale jak się okazało nawet zdobycie przez tego zawodnika wszystkich punktów zespołu w tej części gry (9) nie pomogło. Tobiasz Łuczak zdobył 6 z 13 punktów dla swojego zespołu i po trzech kwartach Optomed prowadził 43:31. W IV zawodnicy AZS UTP zagrali już skuteczniej, ale nawet mimo wygranej kwarty 23:16, strat nie udało się odrobić i kolejna porażka obrońców tytułu z poprzedniego sezonu stał się faktem. Dla przegranych 17 punktów oraz 10 zbiórek zanotował Maciej Maławy, a dla zwycięzców 17 punktów, 9 zbiórek oraz 6 asyst zanotował Tobiasz Łuczak.

Godzina 20:20

OZD Agawa vs Piekarnia Bunia
66:60

Zespół OZD Agawa początku sezonu nie może zaliczyć do udanych. Jednak każdy kolejny mecz jest okazją do przełamania tej złej passy. Tym razem przyszło się zmierzyć z zawodnikami zespołu Piekarnia Bunia. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Wojciech Szafranek, który zdobył 29 punktów, a Michał Muchewicz dołożył 18 punktów. Dzięki postawie tej dwójki po 26 minutach meczu Piekarnia Bunia prowadziła 46:45. Jednak od tego momentu inicjatywę w meczu przejęli zawodnocy OZD Agawa. Po punktach Michała Kamieńskiego wyszli na prowadzenie i jak się okazało kontrolowali wynik do samego końca wygrywając spotkanie różnicą 6 punktów. 20 punktów dla zwycięzców zdobył Damian Krawczyk, a 19 punktów dołożył Tomasz Galubiński. 16 punktów i 15 zbiórek zanotował Michał Kamieński, a zespół OZD Agawa mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Niedziela, 23 października 2022 roku:

Godzina 17:10

PSP Solution vs Inter Cars/Iron Team
61:46

Grając zaledwie 5-tką zawodników zespół PSP Solution musiał poradzić sobie z dobrze grającym od początku sezonu zespołem Inter Cars/Iron Team. Przez trzy kwarty spotkanie było bardzo wyrównane. Jednak w IV kwarcie dobra obrona PSP Solution sprawiła, że zawodnicy Inter Cars trafili zaledwie 3 z 15 rzutów. Zdobywaniem punktów po stronie PSP zajął się Krzysztof Nowicki, który zdobył 9 z 19 punktów zespołu i poprowadził go do zwycięstwa. Krzysztof w całym meczu uzbierał 26 punktów na wysokiej skuteczności (8/11 za 2 oraz 3/6 za 3). Adam Rydwelski dołożył double-double (11 punktów & 10 zbiórek), a Michał Bielec zanotował 11 punktów, 6 zbiórek oraz 5 asyst. Dla pokonanych 18 punktów zdobył Filip Ciesielski, ale nie miał wsparcia swoich kolegów co przyczyniło się do porażki Inter Cars/Iron Team.

Godzina 18:20

Rehabilitacja Jagódka vs Starzy Kumple
58:39

Oba zespoły nie wygrały w tym sezonie jeszcze meczu, ale wiadomo było, że ten mecz ten fakt zmieni. Od początku spotkania lepiej prezentowali się zawodnicy zespołu Rehabilitacja Jagódka. Bardzo dobre spotkanie rozgrywali nowi zawodnicy w tym zespole, czyli Wojciech Ruczyński i Leszek Paliński. Pierwszy zdobył 19 punktów, a drugi dorzucił 16 punktów. Z kwarty na kwartę prowadzenie Rehabilitacji Jagódki się powiększało i w IV kwarcie wynosiło już 24 punkty. Wiadomo było, że Starzy Kumple już nie odrobią tej przewagi i pierwsze zwycięstwo w sezonie powędrowało na konto Rehabilitacji Jagódki.