Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 7 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

7 kolejka:

Sobota, 12 listopada 2022 roku:

Godzina 20:20

Żaroodporni vs KK Łucznicy Bydgoszcz
80:42

Zespół Żaroodpornych od początku spotkania narzucił swoje warunki w tym meczu. Dobry początek zanotował Krzysztof Nyc, który trafił 3 z 4 rzutów za 3, a jego zespół prowadził po 10 minutach 23:8. W II kwarcie Żaroodporni wypadli jeszcze lepiej, a tym razem 7 z 24 punktów dla „Żarów” zdobył Jakub Nyc i po pierwszej połowie Łucznicy przegrywali już różnicą 28 punktów. W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Żaroodporni grali skutecznie co przekładało się na wynik spotkania. Żaroodporni wygrali ten mecz różnicą 38 punktów, a najlepszym strzelcem meczu został Łukasz Nowicki, który zdobył 21 punktów. Warto odnotować także 12 punktów, 9 asyst, 7 zbiórek, 5 asyst oraz 2 bloki na koncie Błażeja Bujanowskiego oraz 10 zbiórek, 6 punktów oraz 6 asyst na koncie Jarosława Brzezickiego. Dla pokonanych 11 punktów, 8 zbiórek oraz 4 asysty zanotował Michał Lubomski.

Niedziela, 13 listopada 2022 roku

Godzina 18:20

NU HOMES Pretendenci vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team
71:45

Zespół NU HOMES Pretendenci po ostatniej wygranej chciał dalej kontynuować serię zwycięstw. Tym razem przeciwnikiem był zespół Pro Vento Energia Husaria Basket Team. Już w I kwarcie tego meczu o swoich możliwościach strzeleckich przypomniał sobie Marcin Wojciechowski, który zdobył 9 z 16 punktów zespołu. W II kwarcie kolejny zawodnik Pretendentów pokazał, że nie można go lekceważyć – mowa o Arturze Zemło, który zdobył 15 z 20 punktów zespołu w tej części gry trafiając 7 z 9 rzutów z gry. Tym samym zespół NU HOMES prowadził 36:21. W drugiej połowie zawodnicy Husarii próbowali odrobić stratę do rywali, ale to się nie udało. Pretendenci grali skutecznie w ataku i w obronie, a to przełożyło się na końcowy wynik spotkania. Najwięcej punktów dla NU HOMES zdobył Artur Zemło – 19, a dla pokonanych Mateusz Kosior zanotował 21 punktów oraz 14 zbiórek.

Sobota, 19 listopada 2022 roku:

Godzina 17:00

FOX Barber Expert vs IV LO Emeryci i Renciści
64:41

Zespół FOX przed tym meczem dodał do swojego składu nie byle jakiego weterana. Mowa o Przemysławie Gierszewskim, którego fanom koszykówki nie trzeba przedstawiać. Przemek ostatni mecz w swojej karierze rozegrał w 2014 roku, ale dopiero teraz dał się namówić kolegom, aby pobiegać po parkietach BNBA jako zawodnik. Jak się okazało Przemek pokazał się z dobrej strony spędzając na parkiecie 19 minut. W tym czasie trafił 4 z 6 rzutów za 2. Zanotował także 4 zbiórki, 2 asysty, przechwyt oraz 2 straty. Jak się okazało Przemek był 1 z 6 zawodników zespołu FOX, którzy zdobyli w tym meczu minimum 8 punktów. Najwięcej zanotował Krzysztof Barszczyk oraz Wojciech Wawrzyniak – po 12. Warto dodać, że Krzysztof do swojego dorobku dołożył 12 zbiórek, 6 asyst, 3 bloki oraz przechwyt. Taka postawa weteranów z FOX sprawiła, że zespół IV LO nie miał w tym meczu za wiele do powiedzenia. Dla IV LO 14 punktów zanotował Arek Pilarski, a 10 punktów dołożył Norbert Cieślak. Mecz wygrali zawodnicy FOX i to oni mogli się cieszyć z kolejnej wygranej w tym sezonie.