Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 9 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

9 kolejka:

Sobota, 26 listopada 2022 roku:

Godzina 18:00

Leśne vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team
50:35

Pierwsza kwarta tego spotkania dawała nadzieję zespołowi Husarii na wyrównane spotkanie i zakończyła się remisem 9:9. Jednak w II i III kwarcie wszystko się zmieniło. Zawodnicy zespołu Leśne zaczęli grać skuteczniej zarówno w ataku jak i w obronie. 12 punktów zdobył Jakub Nowak, a 9 punktów dołożył Marcin Deja. Postawa m.in. tych dwóch graczy przełożyła się na wynik po 30 minutach tego meczu – 39:24 dla zespołu Leśne. W IV kwarcie Mateusz Kosior z zespołu Pro Vento Energia próbował odrobić stratę do rywali, ale mimo, że zdobył 10 z 11 punktów dla swojego zespołu to nie wystarczyło, aby poprowadzić swój zespół do zwycięstwa. Mateusz w całym meczu zdobył 12 punktów, a dla zwycięzców 15 punktów zanotował Jakub Nowak.

Godzina 19:10

NU HOMES Pretendenci vs IV LO Emeryci i Renciści
61:29

Już pierwsza połowa tego spotkania pokazała, że nie będzie to łatwe spotkanie dla zawodników IV LO, którzy przegrywali po 20 minutach 27:9. W drugiej połowie o swoich możliwościach strzeleckich przypomniał przeciwnikom Artur Zemło, który zdobył 17 punktów dla Pretendentów. W zespole IV LO 7 z 8 graczy zdobyło punkty, jednak żadnemu z nich nie udało się zdobyć dwucyfrowej zdobyczy punktowej. Wykorzystali to przeciwnicy, którzy wygrali to spotkanie różnicą 32 punktów.

Godzina 20:20

Żaroodporni vs FOX Barber Expert
70:66 (po dogrywce)

9 asyst (przy zaledwie 1 stracie), 8 punktów, 6 przechwytów, 5 asyst oraz punkty, które doprowadziły do dogrywki – autorem takich statystyk w tym meczu był 46-letni Maciej Wieluński, który bez problemu zostałby Zawodnikiem Kolejki. Wszystko niestety zepsuli bracia Nyc. Najpierw Jakub zdobył 2 punkty, a następnie Krzysztof dorzucił trójkę, która pogrzebała szanse zespołu FOX Barber Expert na wygraną. Tym samym zespół Żaroodpornych wygrał ciężki pojedynek, w którym zagrało zaledwie 10 graczy. To pierwszy taki mecz w historii BNBA, który trwał 43 minuty i wszyscy zawodnicy grali bez sekundy przerwy. Dla zwycięzców 23 punkty zdobył Błażej Bujanowski, a dla pokonanych 18 punktów na swoim koncie zapisał Filip Siedlaczek oraz Wojciech Wawrzyniak.