Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 9 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

9 kolejka:

Sobota, 10 grudnia 2022 roku:

Godzina 18:00

OZD Agawa vs Starzy Kumple
72:49

Starzy Kumple przed tym spotkaniem liczyli na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Jednak szybko te plany zburzył Michał Kamieński, który już w pierwszej kwarcie zdobył 9 punktów z 17 dla swojego zespołu. W II kwarcie Starzy Kumple zagrali skuteczniej niż w I kwarcie i zdołali wygrać tą część meczu 15:13. Jednak druga połowa należała do Michała Kamieńskiego i jego kolegów. Zespół OZD Agawa w ostatnich 20 minutach zdobył 42 punkty tracąc 27 punktów co przełożyło się na wynik spotkania i 23-punktowe zwycięstwo. Dla zwycięzców 28 punktów, 15 zbiórek oraz 5 przechwytów zdobył Michał Kamieński, a 15 punktów oraz 7 zbiórek dołożył Maciej Galubiński. Dla pokonanych 12 punktów zdobył Jakub Truszczyński, a 10 punktów, 5 zbiórek oraz 4 asysty dołożył Przemysław Znaczko.

Godzina 20:20

AZS UTP vs Ivy Technology Basket Team
68:61

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrały oba zespoły, które walczą o czołowe miejsca w tabeli Extra Ligi. Po stronie Ivy Technology nie do zatrzymania był Łukasz Makarewicz, który grał bardzo skutecznie w tym dniu trafiając m.in. 7 z 9 rzutów za 2 oraz 3 z 5 rzutów za 3. Łącznie Łukasz uzbierał 26 punktów, ale brak większego wsparcia w ataku od kolegów z zespołu sprawił, że starania Łukasz poszły na marne. W zespole AZS UTP 20 punktów i 14 zbiórek zanotował Maciej Maławy, a Bogdan Korniiets dorzucił 16 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst oraz 4 przechwyty. Jeszcze na 6 minut przed końcem meczu zespół AZS UTP wygrywał zaledwie 1 punktem, ale od tego momentu lepiej w końcówce zagrał bardziej doświadczony zespół, czyli AZS UTP, który wygrał to spotkanie różnicą 7 punktów.

Niedziela, 11 grudnia 2022 roku:

Godzina 16:00

Inter Cars/Iron Team vs Rehabilitacja Jagódka
78:65

Zespół Rehabilitacja Jagódka w tym sezonie ciężko musi walczyć o każdą wygraną. Tym razem ciężar zdobywania punktów na swoje barki wziął Wojciech Ruczyński, który w 28 minut na parkiecie uzbierał 19 punktów na wysokiej skuteczności. W ataku wspierał go Jan Mieszkowski, który dorzucił 4 celne rzuty za 3 oraz Leszek Paliński i Marcin Dłuski, którzy dołożyli po 11 punktów. Jednak jak się okazało to było za mało, aby pokonać w tym dniu rywali. Po stronie Inter Cars Filip Ciesielski zdobył 25 punktów, 19 punktów i 12 zbiórek dołożył Michał Soszka, a po 13 punktów zdobyli Remigiusz Piwowarski oraz Przemysław Tylkowski. Tym samym zespół Inter Cars/Iron Team odniósł kolejne zwycięstwo w tym sezonie.

Godzina 17:10

Optomed Predators vs PSP Solution
64:63

Kibice, którzy pojawili się na tym spotkaniu nie mogą czuć się zawiedzeni. Emocji w tym meczu nie brakowało, a o wyniku zadecydowały rzuty osobiste, które padły łupem najlepszego w tym meczu zawodnika – Łukasza Wardzińskiego, który w całym spotkaniu zdobył 27 punktów. 13 punktów dołożył Tobiasz Łuczak, a 7 punktów, 11 zbiórek oraz 8 asyst zapisał na swoim koncie Cezary Łapiński. W zespole PSP Solution po 19 punktów zdobyli Karol Maciakiewicz oraz Adam Rydwelski, ale jak się okazało w tym dniu to nie wystarczyło. Mimo, że jeszcze na minutę przed końcem po 3 punktach Karola Maciakiewicza zespół PSP prowadził 63:60 to od tego momentu punkty zdobywał tylko Łukasz Wardziński. Najpierw zbliżył się do rywali trafiając za 2 punkty, a następnie faulowany trafił 2 osobiste, które dały jego zespołowi zwycięstwo 64:63.