Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 3 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2023/2024.

3 Kolejka – Extra Liga:

Sobota, 30 września 2023 roku

Godzina 17:00

E-Kancelaria/Iron Team vs IV LO Emeryci i Renciści
50:34

Zawodnicy E-Kancelarii dobrze rozpoczęli to spotkanie i po 10 minutach prowadzili 15:7. W tym czasie Filip Ciesielski zdobył 6 punktów, a Marcel Kayumba zanotował 4 punkty oraz 6 zbiórek. W II kwarcie skuteczniejsza gra zawodników IV LO sprawiła, że tą część gry przegrali różnicą zaledwie 2 punktów. W III kwarcie Filip Adamczak i Filip Ciesielski zdobyli łącznie 10 z 15 punktów dla Iron Team co przełożyło się na najwyższe prowadzenie w tym meczu – 42:25. W IV kwarcie oba zespoły walczyły jak równy z równym, a kwartę tą wygrał zespół IV LO 9:8. Cały mecz jednak należał do E-Kancelarii, która wygrała to spotkanie różnicą 16 punktów. Dla zwycięzców 14 punktów, 10 zbiórek oraz 4 asysty padły łupem Marcela Kayumby, a po 12 punktów dorzucili Filip Adamczak i Filip Ciesielski. Dla pokonanych 10 punktów i 11 zbiórek zdobył Michał Makowski.

Godzina 18:10

PakujTo vs Ciech Soda Inowrocław
47:33

Zespół Ciech Soda Inowrocław bardzo dobrze rozpoczął ten sezon. Jednak w tym meczu przyszło im się zmierzyć z zawodnikami, którzy już kilka lat grają w lidze BNBA i to doświadczenie zaważyło o końcowym wyniku spotkania. Wojciech Szafranek zdobył 11 punktów, a Bartosz Pochocki dołożył 10 punktów oraz 7 zbiórek. W zespole Ciech Soda Inowrocław mimo, że wszyscy zawodnicy zdołali zdobyć punkty to żaden z nich nie przekroczył dwucyfrowej zdobyczy punktowej.

Godzina 19:20

Fundacja PVE/Husaria Basket Team vs Żaroodporni
52:49

Zespół Fundacja PVE/Husaria Basket Team po dwóch porażkach chciał wreszcie odmienić złą passę. Jednak zadanie to nie było proste ze względu na to, że przeciwnikiem w tym meczu byli Żaroodporni. Łukasz Nowicki i Sławomir Bąk robili wszystko, aby to Żaroodporni wyszli z tego pojedynku zwycięsko. Łukasz zdobył 17 punktów i 7 zbiórek, a Sławomir dołożył12 punktów. Jak się okazało to nie wystarczyło, aby w tym dniu pokonać skutecznie grający zespół Husarii, dla której po 15 punktów zdobyli: Bartosz Stefański i Łukasz Jędykiewicz. Między innymi dzięki tej dwójce zespół Husarii odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Godzina 20:30

OZD Agawa vs NU HOMES Pretendenci
41:33

Bardzo dobrze ten sezon rozpoczął zespół OZD Agawa. Zawodnicy tego zespołu chcieli kontynuować dobrą passę. Postarali się o to: Michał Kamieński i Paweł Burschel. Michał zanotował 12 punktów i 8 zbiórek, a Paweł Burschel dołożył 9 punktów oraz 6 zbiórek co znacznie przyczyniło się do wygranej różnicą 9 punktów. Dla pokonanych 15 punktów zdobył Mikołaj Ziemiński, a 10 punktów dołożył Patryk Krykant.

Niedziela, 1 października 2024 roku

Godzina 16:00

FOX Barber Expert vs Starzy Kumple/OVB
53:32

Starzy Kumple bardzo dawno nie wygrali spotkania w sezonie regularnym. Ten mecz niestety nie przerwał ich złej passy. Zatroszczył się o to weteran Wojciech Wawrzyniak, który zanotował 18 punktów (9/15 za 2) oraz 9 zbiórek. Po 10 punktów dorzucili: Krzysztof Barszczyk oraz Michał Glasner, a Jacek Robak zanotował 7 punktów, 6 zbiórek, 2 asysty oraz 2 bloki. W zespole Starych Kumpli tylko Jakub Truszczyński zanotował dwucyfrową zdobycz punktową notując 11 punktów, a dodatkowo uzbierał 5 asyst, 4 zbiórki oraz 3 przechwyty. To jednak nie wystarczyło, aby pokonać w tym dniu lepiej dysponowanych rywali.

Godzina 17:10

PSP Solution vs Rutech Łucznicy Bydgoszcz
77:47

Mistrzowie BNBA Extra Ligi z poprzedniego sezonu nie zwalniają tempa. Grając ponownie 5-tką zawodników nie mieli problemów, aby pokonać rywali. Krzysztof Nowicki zanotował 23 punkty, 7 zbiórek, 6 asyst i 3 przechwyty. Warto odnotować, że pozostała czwórka kolegów Krzysztofa zanotowała double-double. Karol Maciakiewicz zanotował 19 punktów i 10 zbiórek, Igor Taranek dołożył 18 punktów oraz 11 zbiórek, Michał Bielec 12 punktów oraz 12 zbiórek, a Adam Rydwelski miał na swoim koncie 15 zbiórek oraz 12 asyst. Dla przegranych po 12 punktów zdobyli Maciej Mucha oraz Michał Lubomski.

Godzina 18:20

Bydgoskie Byki/PM3D vs AZS Collegium Medicum
68:44

Bydgoskie Byki bardzo dobrze sobie radzą w Extra Lidze BNBA. Po wygraniu dwóch spotkań zawodnicy tego zespołu mieli apetyt na kolejne zwycięstwo. Tym razem ich ofiarą byli zawodnicy zespołu AZS Collegium Medicum. O wynik tego spotkania zatroszczył się Wojciech Ruczyński, który na swoim koncie zapisał 19 punktów, 9 zbiórek, 7 asyst oraz 6 przechwytów. Swoją cegiełkę dołożył Leszek Paliński, który zanotował 13 punktów, 8 zbiórek oraz 3 asysty, a Jacek Przystalski na 100% skuteczności dorzucił 10 punktów, 5 asyst oraz 4 zbiórki. Warto odnotować także wyczyn Jana Mieszkowskiego, który zanotował 16 zbiórek z czego aż 15 było zebranych w obronie. Taka postawa wyżej wymienionych graczy sprawiła, że Bydgoskie Byki z kwarty na kwartę powiększały swoją przewagę, która na koniec spotkania wyniosła 24 punkty. Dla pokonanych 11 punktów zdobył Tomasz Jęczmień, a 10 punktów dołożył Wojciech Wasilewski.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs Leśne
51:41

Ciekawe spotkanie rozegrały oba zespoły. I kwartę zespół Leśne wygrał różnicą 8 punktów. Jednak w II kwarcie przypomniał o sobie Miłosz Osiński, który zdobył 7 z 14 punktów zespołu i pomógł zniwelować przewagę przeciwników do 5 punktów. W drugiej połowie ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Michał Soszka, który zdobył 12 punktów co przyczyniło się nie tylko do odrobienia strat do rywali, ale także do wygrania spotkania różnicą 10 punktów. W całym meczu Michał uzbierał 17 punktów, a Miłosz Osiński dołożył 16 punktów. Dla pokonanych 13 punktów zdobył Marcin Deja.

 

Przewinienia techniczne:

Grajek Maciej (Leśne)
Jęczmień Tomasz (AZS Collegium Medicum)
Klause Filip (Leśne)