Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 4 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2023/2024.

4 Kolejka – Extra Liga:

Sobota, 7 października 2023 roku

Godzina 17:00

OZD Agawa vs Fundacja PVE/Husaria Basket Team
69:42

Zespół OZD Agawa w tym sezonie nie przegrał jeszcze spotkania. Zawodnicy tego zespołu chcieli tą dobrą passę utrzymać. Zatroszczył się o to Michał Kamieński, który zanotował 20 punktów oraz 21 zbiórek. 17 punktów dołożył Kacper Jędrzejczak, a Paweł Burschel dołożył 14 punktów. M.in. postawa tych graczy sprawiła, że już pierwsza kwarta zakończyła się wysokim zwycięstwem OZD – 23:4. W następnych kwartach zawodnicy Husarii nie byli w stanie znaleźć recepty na dobrze grających przeciwników. Nie pomogło 14 punktów Bartosza Stefańskiego oraz 13 punktów Jakuba Pawińskiego. Mecz zakończył się wygraną zespołu OZD Agawa, który może pochwalić się bilansem 4-0 w tym sezonie.

Godzina 18:10

Leśne vs Żaroodporni
55:52

Ciekawe spotkanie rozegrały oba zespoły. Walka w tym meczu trwała do ostatnich minut, a więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy zespołu Leśne. Bohaterem dla zwycięzców okazał się Sebastian Listecki, który zdobył 11 ze swoich 23 punktów w IV kwarcie co w znacznym stopniu przyczyniło się do wygranej. W zespole Żaroodpornych wyróżnił się tylko Mateusz Józefczyk, który na swoim koncie zapisał 21 punktów. To jednak nie wystarczyło, aby w tym dniu pokonać rywali.

Godzina 19:20

PakujTo vs PSP Solution
51:48

W tym meczu spotkały się zespoły, które na pewno liczą na awans do Finału Extra Ligi w tym sezonie. Czy tak się stanie zobaczymy za kilka miesięcy. Ten mecz dobrze rozpoczął zespół PSP Solution, który nie tylko wygrał I kwartę, ale także w II okazał się lepszym zespołem, a po 20 minutach na tablicy pojawił się wynik 31:23. W III kwarcie o swoich możliwościach strzeleckim przypomniał Wojciech Szafranek, który zdobył 7 z 13 punktów zespołu, a jego zespół wygrają tą część spotkania 13:2. Decydująca dla przebiegu spotkania miała być IV kwarta. W niej Krzysztof Nowicki z PSP Solution próbował poprowadzić swój zespół do zwycięstwa notując 9 punktów, ale to nie wystarczyło w tym dniu. Lepiej grającym zespołem okazał się zespół PakujTo i to on wygrał to spotkanie różnicą 3 punktów. W całym meczu Krzysztof Nowicki zdobył 16 punktów i 12 zbiórek. Dla zwycięzców 22 punkty zdobył Wojciech Szafranek.

Godzina 20:30

FOX Barber Expert vs Rutech Łucznicy Bydgoszcz
51:37

Zespół FOX w tym sezonie gra ze zmiennym szczęściem. Tym razem Wojciech Wawrzyniak i Łukasz Kaźmierski zatroszczyli się o to, aby ich zespół odniósł zwycięstwo. Wojciech zdobył 15 punktów, a Łukasz dołożył 11 punktów, a zespół FOX odniósł kolejne zwycięstwo w tym sezonie. W zespole Rutech Łucznicy Bydgoszcz tylko Maciej Mucha zdobył 10 punktów i dołożył 6 zbiórek, a jego zespół musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych graczy z zespołu przeciwnego.

Niedziela, 8 października 2024 roku

Godzina 16:00

Starzy Kumple/OVB vs IV LO Emeryci i Renciści
42:39

Każda seria kiedyś się kończy. Z takim nastawieniem do meczu podchodzili zawodnicy Starych Kumpli, którzy na swoim koncie mieli 35-meczową serię porażek w sezonie regularnym. Ostatnie zwycięstwo Starzy Kumple odnieśli 6 czerwca 2021 roku. W tym meczu zła seria się zakończyła, ale trzeba było o nią zawalczyć, a jak się okazało – nie było to takie proste. Jeszcze ma 6,5 minuty przed końcem meczu na tablicy widniał remis po 38. Najpierw 2 punkty zdobył Piotr Fater, a następnie 2 punkty dołożył Tomasz Maciejewski wyprowadzając zespół Starych Kumpli na 4-punktowe prowadzenie. Jak się okazało przez ostatnie 5 minut spotkania tylko zawodnicy IV LO zdobyli 1 punkt z rzutów wolnych co nie zmieniło już nic w tym meczu. Starzy Kumple wygrali to spotkanie przerywając tym samym 35-meczową serię porażek. Dla pokonanych po 9 punktów zdobyli: Kamil Ludwiniak, Norbert Cieślak oraz Jakub Powalisz. Dla zwycięzców 15 punktów zanotował Jakub Truszczyński.
Godzina 17:10

NU HOMES Pretendenci vs Bydgoskie Byki/PM3D
79:41

Zespół NU HOMES Pretendenci w tym sezonie gra w kratkę. Jednak tym razem zawodnicy tego zespołu zagrali koncertowo. Michał Zyzik zanotował 20 punktów, a Patryk Krykant dorzucił 15 punktów. Seweryn Modniewski dołożył 6 asyst, 5 zbiórek oraz 4 przechwyty. M.in. postawa wcześniej wymienionych graczy sprawiła, że zespół NU HOMES z kwarty na kwartę powiększali swoją przewagę. W zespole Bydgoskich Byków tylko Wojciech Ruczyński zanotował dwucyfrową zdobycz notując 12 punktów. Ostatecznie mecz wygrali Pretendenci 79:41.

Godzina 18:20

AZS Collegium Medicum vs E-Kancelaria/Iron Team
52:32

Zespół AZS Collegium Medicum dobrze rozpoczął ten sezon. Tym razem przeciwnikiem studentów był zespół E-Kancelarii. W zespole AZS wyróżniał się Adam Frąckiewicz, który w całym meczu zapisał na swoim koncie 18 punktów, 13 zbiórek oraz 2 bloki. W ataku wspierał go Tomasz Jęczmień, który dołożył 13 punktów. Decydująca w tym meczu okazała się IV kwarta, którą akademicy wygrali 20:8, a cały mecz różnicą 20 punktów. Dla pokonanych tylko Filip Adamczak był w stanie zanotować dwucyfrową zdobycz punktową – 12 punktów.

Godzina 19:30

Ciech Soda Inowrocław vs Ivy Technology Basket Team
71:58

Po porażce w poprzedniej kolejce zespół Ciech Soda Inowrocław nie chciał dopuścić do kolejnej porażki. Tego zadania nie ułatwiał Miłosz Osiński i jego koledzy. Miłosz zanotował 23 punkty, a Michał Soszka i Adam Zboiński dorzucili po 13 punktów. Jednak Ciech Soda Inowrocław w tym dniu mógł liczyć na dobrze dysponowanego Marcina Sikorę, który nie tylko zdobył 21 punktów, ale dołożył też 5 zbiórek, 5 asyst oraz 2 przechwyty. 17 punktów dorzucił Bartłomiej Hałas, a to przełożyło się na końcowy wynik tego spotkania. Mecz zakończył się różnicą 13 punktów, a tym samym kolejne zwycięstwo powędrowało na konto zespołu z Inowrocławia.

Przewinienia techniczne:

Paliński Leszek (Bydgoskie Byki/PM3D)
Szymański Kacper (IV LO Emeryci i Renciści)