Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 6 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2023/2024.

6 kolejka:

Sobota, 4 listopada 2023 roku:

Godzina 17:00

OZD Agawa vs Ciech Soda Inowrocław
57:29

Pierwsza połowa tego spotkania należała zdecydowanie do lidera tabeli Extra Ligi, czyli zespołu OZD Agawa. 31 zdobytych punktów przy zaledwie 7 punktach straconych nie wróżyło nic innego jak tylko wygraną w tym spotkaniu. W drugiej połowie zawodnicy zespołu Ciech Soda zagrali już skuteczniej, ale nie zdołali odrobić strat z pierwszych 20 minut meczu. Najwięcej punktów dla zespołu z Inowrocławia zanotował Krystian Woźniak – 9. Warto odnotować, że w zespole Ciech zadebiutował kolejny zawodnik z przeszłością w lidze zawodowej (m.in. Astoria Bydgoszcz, Basket Piła czy KK Świecie) – Paweł Poliwka, który w tym meczu zanotował 4 punkty, 9 zbiórek oraz 2 bloki. Dla zwycięzców 15 punktów zdobył Paweł Burschel, a Damian Krawczyk dołożył 11 punktów prowadząc swój zespół do 6 wygranej w tym sezonie.

Godzina 18:10

Fundacja PVE/Husaria Basket Team vs Leśne
54:51

Bardzo wyrównane spotkanie rozegrały oba zespoły. W zespole Leśne bardzo dobry mecz rozegrał Sebastian Listecki, który w 35 minut zdołał uzbierać 30 punktów oraz 9 zbiórek. Jak się okazało postawa Sebastiana nie wystarczyła w tym dniu, aby pokonać rywali. W Husarii Jakub Pawiński zanotował 18 punktów, a wspierał go Mikołaj Makowski, który dołożył 17 punktów, 9 zbiórek oraz 3 przechwyty. M.in. postawa tych dwóch graczy sprawiła, że mecz wygrał zespół Fundacja PVE/Husaria Basket Team różnicą 3 punktów.

Godzina 19:20

NU HOMES Pretendenci vs E-Kancelaria/Iron Team
50:31

Zespół Pretendentów gra w tym sezonie bardzo różnie. Tym razem przyszło im się zmierzyć z zespołem E-Kancelarii. Jak się okazało od początku spotkania swoje warunki narzucili Pretendenci. Głównie za sprawą Mikołaja Ziemińskiego oraz Pawła Jakubowskiego. Obaj zdobyli po 11 punktów. Pod tablicami wspierał ich Konrad Kopacz, który zanotował 14 zbiórek. W zespole E-Kancelarii tylko Jakub Olszewski zanotował 10 punktów, a to jak się okazało w tym dniu było za mało, aby pokonać rywali.

Godzina 20:30

PakujTo vs IV LO Emeryci i Renciści
86:36

Zespół PakujTo nie przegrał w tym sezonie jeszcze spotkania. Po tym meczu ta seria została podtrzymana. Zatroszczył się o to m.in. Wojciech Szafranek, Łukasz Wardziński oraz Kacper Grzelak. Wojciech zdobył 28 punktów, Łukasz dołożył 19 punktów, 6 asyst, 5 zbiórek oraz 5 przechwytów, a Kacper trafił 7 na 7 rzutów za 2 co przełożyło się na 17-punktową zdobycz. W zespole IV LO tylko Michał Makowski zanotował dwucyfrową zdobycz punktową notując 13 punktów. Mecz wygrał zespół PakujTo różnicą 50 punktów zachowując tym samym 1 miejsce w tabeli Extra Ligi.

Niedziela, 5 listopada 2023 roku:

Godzina 16:00

Starzy Kumple/OVB vs Bydgoskie Byki/PM3D
62:52

Starzy Kumple ostatnio przerwali najdłuższą serię porażek w Extra Lidze BNBA. Tym razem zatroszczyli się o to, aby nie rozpocząć kolejnej negatywnej serii. Tomasz Płaczkiewicz zdobył 14 punktów, Jakub Truszczyński dołożył 13 punktów, a aż 4 innych zawodników dorzuciło minimum 7 punktów co przełożyło się na końcowy wynik spotkania. Zespołowi Bydgoskich Byków nie pomogło double-double Leszka Palińskiego (12 punktów & 14 zbiórek), ani 14 punktów rzuconych przez Wojciecha Ruczyńskiego i Konstantyna Hlushcheniuka. Mecz wygrali Starzy Kumple rożnicą 10 punktów notując 2 wygraną w tym sezonie.

Godzina 17:10

Żaroodporni vs PSP Solution
67:60

Po 3 zwycięstwach w pierwszych trzech spotkaniach zespół PSP Solution doznał dwóch porażek i w 6 meczu sezonu chciał tą złą serię powstrzymać. Jednak były zawodnik PSP Solution i jego koledzy mieli inne plany. Błażej Bujanowski zanotował 14 punktów (7/10 z gry), a Dariusz Kozłowski dołożył 7 z 18 punktów zespołu w ostatniej kwarcie co przełożyło się na wygraną 67:60. Mateusz Józefczyk dorzucił 14 punktów, a Sławomir Bąk 11 punktów. W zespole PSP Solution 20 punktów pojawiło się na koncie Krzysztofa Nowickiego, a 13 punktów dołożył Igor Taranek. Nie uchroniło to jednak PSP Solution od porażki.

Godzina 18:20

Rutech Łucznicy Bydgoszcz vs AZS Collegium Medicum
48:39

Zawodnicy zespołu Rutech Łucznicy Bydgoszcz podeszli do tego meczu bardzo zmobilizowani. Efekty było widać już po pierwszych 20 minutach. Wynik 30:17 mówił sam za siebie. W drugiej połowie zespół AZS zmniejszył trochę stratę do rywala, ale w IV kwarcie Tomasz Urbański postawił kropkę nad „i” zdobywając 6 z 12 punktów zespołu i prowadząc Łuczników do 2 wygranej w sezonie. W całym meczu Tomasz uzbierał 11 punktów, a 12 punktów dorzucił Marcin Szuster. Dla pokonanych 12 punktów & 11 zbiórek zanotował Mikołaj Winiecki, a po 7 punktów dołożyli Szymon Głuchowski i Wojciech Wasilewski.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs FOX Barber Expert
50:39

Nie najlepiej wiedzie się zawodnikom FOX Barber Expert w tym sezonie. Mimo, że w formie jest Wojciech Wawrzyniak to sam nie jest w stanie wygrać każdego spotkania. Wojciech w tym meczu zanotował 19 punktów, 6 zbiórek oraz 4 przechwyty, ale to nie wystarczyło, aby pokonać w tym meczu rywali. Zawodnicy Ivy Technology byli lepsi w prawie każdym aspekcie gry co przełożyło się na 11-punktowe zwycięstwo. Adam Zboiński zdobył 13 punktów, a Miłosz Osiński dołożył 10 punktów, 7 zbiórek, 3 asysty, 3 przechwyty oraz 2 bloki prowadząc tym samym swój zespół do kolejnej wygranej w tym sezonie.