Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 7 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2023/2024.

7 kolejka:

Sobota, 18 listopada 2023 roku:

Godzina 17:00

Rutech Łucznicy Bydgoszcz vs Bydgoskie Byki/PM3D
63:53

Po pierwszych czterech meczach w obecnym sezonie zespół Rutech miał bilans 0-4. Kolejne dwa spotkania Łucznicy wygrali i w meczu z Bydgoskimi Bykami chcieli podtrzymać dobrą passę. Zatroszczył się o to Michał Erdmański i Tomasz Urbański. Michał zdobył 19 punktów i zanotował 14 zbiórek, a Tomasz dorzucił 14 punktów co przełożyło się na dobrą grę zespołu Rutech Łucznicy Bydgoszcz. W zespole Bydgoskich Byków Kacper Jankowski i Konstantyn Hlushcheniuk próbowali ratować sytuację, ale ich 23 zdobyte łącznie punkty nie wystarczyły na dobrze dysponowanych rywali. Mecz wygrali Łucznicy różnicą 10 punktów i mogli się cieszyć z trzeciej wygranej z rzędu.

Godzina 18:10

Fundacja PVE/Husaria Basket Team vs Ciech Soda Inowrocław
72:55

Bardzo dobrze do spotkanie rozpoczęli zawodnicy Fundacji PVE, którzy już po 10 minutach prowadzili 25:6. Mikołaj Makowski zanotował 11 punktów, a po 6 punktów dorzucili Jeremi Piotrowski i Bartosz Stefański. W drugiej kwarcie przypomniał o sobie Bartłomiej Hałas, który zdobył 8 z 12 punktów zespołu, a to przełożyło się na wygraną II kwartę przez Ciech – 12:9. III kwarta ponownie należała do Mikołaja Makowskiego, który zdobył 10 z 19 punktów zespołu powiększając tym samym przewagę nad przeciwnikiem. W ostatniej kwarcie zawodnicy Ciech Soda Inowrocław próbowali jeszcze odrobić stratę do rywali, ale było już za późno. Mecz wygrała Husaria, a najlepszym strzelcem zespołu został Mikołaj Makowski, który w zaledwie 23 minuty i 37 sekund na boisku zdobył 27 punktów. W zespole Ciech Soda Inowrocław 24 punkty zanotował Bartłomiej Hałas.

 

Godzina 19:20

NU HOMES Pretendenci vs Leśne
55:46

Po dwóch porażkach z rzędu zespół Leśne chciał powalczyć o przełamanie złej passy. Jednak Patryk Krykant i jego koledzy mieli inne plany. Patryk zdobył 17 punktów, a Mikołaj Ziemiński dorzucił 11 punktów prowadząc swój zespół do kolejnej wygranej w tym sezonie. W zespole Leśne Michał Mateuszewski zdobył 14 punktów (7/10 z gry), a Sebastian Listecki dorzucił 12 punktów. To jednak nie wystarczyło w tym dniu, aby zapewnić swojemu zespołowi zwycięstwo.

Niedziela, 19 listopada 2023 roku:

Godzina 16:00

E-Kancelaria/Iron Team vs Starzy Kumple
62:51

I kwarta tego meczu była bardzo wyrównana. W zespole Starych Kumpli 6 z 15 punktów zespoły zdobył Przemysław Znaczko, 5 punktów dorzucił Jakub Truszczyński. W zespole E-Kancelarii 9 punktów zanotował Filip Adamczyk, a mimo to jego zespół przegrywał różnicą 2 punktów po 10 minutach. W II kwarcie skuteczniej w obronie zagrali zawodnicy zespołu E-Kancelarii co przełożyło się na 12-punktowe zwycięstwo w tej części spotkania. W drugiej połowie mimo, że trwała wyrównana walka to Starzy Kumple nie byli w stanie odrobić straty do rywali przegrywając spotkanie różnicą 11 punktów. Najlepszym strzelcem meczu okazał się Filip Adamczak, który uzbierał 25 punktów, a dla pokonanych 21 punktów zdobył Jakub Truszczyński.

Godzina 17:10

Żaroodporni vs FOX Barber Expert
65:36

Zawodnicy zespołu FOX Barber Expert pod nieobecność swojego najlepszego strzelca – Wojciecha Wawrzyniaka – mieli utrudnione zadanie w tym dniu. Jak się okazało tylko Michał Glasner zdołał zanotować dwucyfrową zdobycz punktową (13 punktów), a cały zespół FOX zagrał na słabej skuteczności – 13/38 za 2 oraz 1/16 za 3. Przegrana zbiórka 32:45 oraz 12 strat zawodników FOX Barber Expert sprawiły, że Żaroodporni z kwarty na kwartę powiększali swoją przewagę ostatecznie wygrywając spotkanie różnicą 29 punktów. Krzysztof Nyc zdobył 14 punktów, a Mateusz Józefczyk dorzucił 13 punktów.

Godzina 18:20

PakujTo vs AZS Collegium Medicum
74:40

Zespół PakujTo nie przegrał jeszcze w tym sezonie meczu. Zawodnicy zespołu AZS Collegium Medicum nie byli w stanie w tym dniu przerwać tej serii. Skuteczna gra m.in. Bartosza Pochockiego oraz Wojciecha Szafranka (obaj zdobyli po 12 punktów) sprawiła, że zespół PakujTo z kwarty na kwartę powiększał swoje prowadzenie. U przeciwników tylko Adam Frąckiewicz był w stanie zanotować dwucyfrową zdobycz punktową notując 13 punktów. Jednak bez wsparcia kolegów Adama był bezsilny. Zespołowo grający w tym dniu zespół PakujTo (21 asyst) wygrał to spotkanie różnicą 34 punktów i umocnił się na fotelu lidera tabeli Extra Ligi.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs IV LO Emeryci i Renciści
71:24

I kwarta tego spotkania nie zapowiadała tego co wydarzy się w pozostałych 30 minutach na boisku. Po przegranych pierwszych 10 minutach różnicą 5 punktów zespół IV LO przez resztę spotkania był w stanie zdobyć zaledwie 17 punktów, a przeciwnikom pozwolił na zdobycie aż 59 punktów. Michał Soszka i Łukasz Makarewicz zdobyli dla Ivy po 13 punktów, a Miłosz Osiński dołożył 12 punktów, 8 zbiórek, 5 asyst oraz 4 przechwyty. Taka postawa m.in. wymienionych graczy sprawiła, że mecz łatwo wygrał zespół Ivy Technology Basket Team.

Przewinienia techniczne:

Filp Siedlaczek (FOX Barber Expert)
Josh Wellington (AZS Collegium Medicum)