Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 7 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2023/2024.

7 kolejka:

Sobota, 18 listopada 2023 roku:

Godzina 17:00

Rutech Łucznicy Bydgoszcz vs Bydgoskie Byki/PM3D
63:53

Po pierwszych czterech meczach w obecnym sezonie zespół Rutech miał bilans 0-4. Kolejne dwa spotkania Łucznicy wygrali i w meczu z Bydgoskimi Bykami chcieli podtrzymać dobrą passę. Zatroszczył się o to Michał Erdmański i Tomasz Urbański. Michał zdobył 19 punktów i zanotował 14 zbiórek, a Tomasz dorzucił 14 punktów co przełożyło się na dobrą grę zespołu Rutech Łucznicy Bydgoszcz. W zespole Bydgoskich Byków Kacper Jankowski i Konstantyn Hlushcheniuk próbowali ratować sytuację, ale ich 23 zdobyte łącznie punkty nie wystarczyły na dobrze dysponowanych rywali. Mecz wygrali Łucznicy różnicą 10 punktów i mogli się cieszyć z trzeciej wygranej z rzędu.

Godzina 18:10

Fundacja PVE/Husaria Basket Team vs Ciech Soda Inowrocław
72:55

Bardzo dobrze do spotkanie rozpoczęli zawodnicy Fundacji PVE, którzy już po 10 minutach prowadzili 25:6. Mikołaj Makowski zanotował 11 punktów, a po 6 punktów dorzucili Jeremi Piotrowski i Bartosz Stefański. W drugiej kwarcie przypomniał o sobie Bartłomiej Hałas, który zdobył 8 z 12 punktów zespołu, a to przełożyło się na wygraną II kwartę przez Ciech – 12:9. III kwarta ponownie należała do Mikołaja Makowskiego, który zdobył 10 z 19 punktów zespołu powiększając tym samym przewagę nad przeciwnikiem. W ostatniej kwarcie zawodnicy Ciech Soda Inowrocław próbowali jeszcze odrobić stratę do rywali, ale było już za późno. Mecz wygrała Husaria, a najlepszym strzelcem zespołu został Mikołaj Makowski, który w zaledwie 23 minuty i 37 sekund na boisku zdobył 27 punktów. W zespole Ciech Soda Inowrocław 24 punkty zanotował Bartłomiej Hałas.

 

Godzina 19:20

NU HOMES Pretendenci vs Leśne
55:46

Po dwóch porażkach z rzędu zespół Leśne chciał powalczyć o przełamanie złej passy. Jednak Patryk Krykant i jego koledzy mieli inne plany. Patryk zdobył 17 punktów, a Mikołaj Ziemiński dorzucił 11 punktów prowadząc swój zespół do kolejnej wygranej w tym sezonie. W zespole Leśne Michał Mateuszewski zdobył 14 punktów (7/10 z gry), a Sebastian Listecki dorzucił 12 punktów. To jednak nie wystarczyło w tym dniu, aby zapewnić swojemu zespołowi zwycięstwo.

Niedziela, 19 listopada 2023 roku:

Godzina 16:00

E-Kancelaria/Iron Team vs Starzy Kumple
62:51

I kwarta tego meczu była bardzo wyrównana. W zespole Starych Kumpli 6 z 15 punktów zespoły zdobył Przemysław Znaczko, 5 punktów dorzucił Jakub Truszczyński. W zespole E-Kancelarii 9 punktów zanotował Filip Adamczyk, a mimo to jego zespół przegrywał różnicą 2 punktów po 10 minutach. W II kwarcie skuteczniej w obronie zagrali zawodnicy zespołu E-Kancelarii co przełożyło się na 12-punktowe zwycięstwo w tej części spotkania. W drugiej połowie mimo, że trwała wyrównana walka to Starzy Kumple nie byli w stanie odrobić straty do rywali przegrywając spotkanie różnicą 11 punktów. Najlepszym strzelcem meczu okazał się Filip Adamczak, który uzbierał 25 punktów, a dla pokonanych 21 punktów zdobył Jakub Truszczyński.

Godzina 17:10

Żaroodporni vs FOX Barber Expert
65:36

Zawodnicy zespołu FOX Barber Expert pod nieobecność swojego najlepszego strzelca – Wojciecha Wawrzyniaka – mieli utrudnione zadanie w tym dniu. Jak się okazało tylko Michał Glasner zdołał zanotować dwucyfrową zdobycz punktową (13 punktów), a cały zespół FOX zagrał na słabej skuteczności – 13/38 za 2 oraz 1/16 za 3. Przegrana zbiórka 32:45 oraz 12 strat zawodników FOX Barber Expert sprawiły, że Żaroodporni z kwarty na kwartę powiększali swoją przewagę ostatecznie wygrywając spotkanie różnicą 29 punktów. Krzysztof Nyc zdobył 14 punktów, a Mateusz Józefczyk dorzucił 13 punktów.

Godzina 18:20

PakujTo vs AZS Collegium Medicum
74:40

Zespół PakujTo nie przegrał jeszcze w tym sezonie meczu. Zawodnicy zespołu AZS Collegium Medicum nie byli w stanie w tym dniu przerwać tej serii. Skuteczna gra m.in. Bartosza Pochockiego oraz Wojciecha Szafranka (obaj zdobyli po 12 punktów) sprawiła, że zespół PakujTo z kwarty na kwartę powiększał swoje prowadzenie. U przeciwników tylko Adam Frąckiewicz był w stanie zanotować dwucyfrową zdobycz punktową notując 13 punktów. Jednak bez wsparcia kolegów Adama był bezsilny. Zespołowo grający w tym dniu zespół PakujTo (21 asyst) wygrał to spotkanie różnicą 34 punktów i umocnił się na fotelu lidera tabeli Extra Ligi.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs IV LO Emeryci i Renciści
71:24

I kwarta tego spotkania nie zapowiadała tego co wydarzy się w pozostałych 30 minutach na boisku. Po przegranych pierwszych 10 minutach różnicą 5 punktów zespół IV LO przez resztę spotkania był w stanie zdobyć zaledwie 17 punktów, a przeciwnikom pozwolił na zdobycie aż 59 punktów. Michał Soszka i Łukasz Makarewicz zdobyli dla Ivy po 13 punktów, a Miłosz Osiński dołożył 12 punktów, 8 zbiórek, 5 asyst oraz 4 przechwyty. Taka postawa m.in. wymienionych graczy sprawiła, że mecz łatwo wygrał zespół Ivy Technology Basket Team.

Niedziela, 17 grudnia 2023 roku:

Godzina 18:30

PSP Solution vs OZD Agawa
55:47

W krótkim przedmeczowym wywiadzie Krzysztof Nowicki na pytanie kiedy nastąpi przełamanie złej passy jego zespołu odpowiedział: „Zrobię wszystko co mogę by było to dzisiaj”. Jak powiedział, tak zrobił. Krzysztof spędził na parkiecie 40 minut, a w tym czasie zanotował 27 punktów, 10 zbiórek oraz 2 przechwyty. I kwarta tego spotkania należała zdecydowanie do zespołu, który w tym sezonie nie przegrał jeszcze meczu. Paweł Burschel i Michał Kamieński zdobyli 13 z 17 punktów swojego zespołu, a OZD Agawa prowadziła 17:9. Jednak w II kwarcie przypomniał o sobie Krzysztof Nowicki zdobywając 7 z 13 punktów zespołu, a rzutami osobistymi pod koniec tej części spotkania wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jak się okazało tego prowadzenia zespół PSP nie oddał już do końca spotkania. Mimo, że mecz był wyrównany to rękę na pulsie trzymał Nowicki. Jego 14 punktów na wysokiej skuteczności sprawiło, że mecz wygrali zawodnicy PSP przerywając tym samym najdłuższą serię porażek w historii zespołu. Dla pokonanych Michał Kamieński zanotował double-double – 14 punktów & 14 zbiórek. To jednak nie wystarczyło w tym dniu, aby uchronić swój zespół od pierwszej porażki w sezonie.

Przewinienia techniczne:

Filp Siedlaczek (FOX Barber Expert)
Josh Wellington (AZS Collegium Medicum)