Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 8 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2023/2024.


8 Kolejka – Extra Liga:

Sobota, 25 października 2023 roku

Godzina 17:00

E-Kancelaria/Iron Team vs Rutech Łucznicy Bydgoszcz
51:24

Łucznicy po trzech zwycięstwach z rzędu liczyli na pierwszą w swojej historii 4-meczową serię zwycięstw. Jedna Filip Ciesielski i jego koledzy mieli trochę inne plany. Filip zdobył 16 punktów, a Jakub Olszewski i Maciej Jakubczak dorzucili po 11 punktów co przyczyniło się do wysokiej wygranej Iron Team. Łucznicy nie byli w stanie w zdobyć w żadnej kwarcie 10 punktów, a to przełożyło się na zdobycie zaledwie 24 punktów. Przyczyniła się do tego na pewno niska skuteczność z gry – 8/49 oraz 13 strat. W przeciwieństwie do przeciwników zawodnicy E-Kancelarii trafiali z 41% skutecznością zarówno za 2 jak i za 3 punkty i wygrali walkę na zbiórce 33:26. E-Kancelaria odniosła kolejne zwycięstwo w sezonie, a Łucznicy muszą rozpocząć pracę nad kolejną serią zwycięstw od następnego spotkania.

Godzina 18:10

PakujTo vs Bydgoskie Byki/PM3D
100:61

Tylko 6 zawodników z zespołu PakujTo pojawiło się na tym spotkaniu. To nie przeszkodziło im zdobyć 100 punktów i wygrać spotkania prawie różnicą 40 punktów. Grając na 74% skuteczności za 2 zawodnicy tego zespołu mieli ułatwione zadanie w tym meczu. 26 punktów zdobył Cezary Łapiński, a 20 punktów dołożył Łukasz Wardziński. Kacper Grzelak dołożył 18 punktów, 9 asyst, 4 zbiórki oraz 3 przechwyty co przełożyło się dużą liczbę zdobytych punktów zespołu. W Bydgoskich Bykach 15 punktów zdobył Wiktor Polańczyk, a 14 dołożył Kacper Jankowski. Taka postawa wspomnianych graczy nie uchroniła Bydgoskich Byków od 5 porażki z rzędu.

Godzina 19:20

Ciech Soda Inowrocław vs Leśne
78:61

Zawodnicy zespołu Ciech Soda Inowrocław po trzech porażkach z rzędu nie byli w najlepszych nastrojach. Jednak mimo to nie chcieli dopuścić do kolejnej porażki. Postarał się o to Bartłomiej Hałas, który na swoim koncie 29 punktów. Wspierał go Marcin Sikora, który dorzucił 25 punktów, a Krystian Woźniak dołożył 18 punktów. Warto odnotować, że cała trójka trafili 19 z 26 rzutów za 2 co zdecydowanie przełożyło się na wynik spotkania. Zawodnicy zespołu Leśne tylko w pierwszej połowie byli w stanie dotrzymać kroku przeciwnikom, a wynik na tablicy po 20 minutach wynosił 27:27. W drugiej połowie zawodnicy Ciech Soda zdobyli 51 punktów tracąc 34 i wygrali całe spotkanie różnicą 17 punktów. Dla przegranych najwięcej punktów zdobył 16 Sebastian Listecki, a Marcin Deja dołożył 15 punktów.

Godzina 20:30

OZD Agawa vs FOX Barber Expert
70:57

Zespół OZD Agawa w tym sezonie nie przegrał jeszcze meczu. Wojciech Wawrzyniak z zespołu FOX chciał tą sytuację zmienić. Wojciech spędził na boisku 35 minut, a w tym czasie uzbierał 26 punktów, 6 zbiórek, 2 asysty oraz 2 przechwyty. Najlepszy mecz w tym sezonie rozegrał Jakub Zimecki, który dorzucił 13 punktów. Wydawało się, że zespół FOX będzie w stanie sprawić niespodziankę. Jednak nic takiego się nie stało. Michał Kamieński zdobył 15 punktów, a Paweł Burschel dołożył 13 punktów. Po 10 punktów dołożyli Maciej Galubiński i Daniel Rowinias, a podsumowując zawodnicy OZD Agawa trafili 17 z 24 rzutów za 2, a to przełożyło się na wygraną w tym spotkaniu.

Niedziela, 26 października 2024 roku

Godzina 16:00

Żaroodporni vs IV LO Emeryci i Renciści
57:30

Po 3 zwycięstwach z rzędu Żaroodporni mieli apetyt na kolejną wygraną. Jak się okazało ich kolejną ofiarą był zespół Emerytów i Rencistów. O wynik spotkania zatroszczył się Mateusz Józefczyk oraz Sławomir Bąk. Mateusz zdobył 20 punktów, a Sławomir dołożył 15 punktów co przełożyło się na końcowy wynik spotkania. Żaroodporni z kwarty na kwartę powiększali swoją przewagę i wygrali spotkanie różnicą 27 punktów. Dla pokonanych 11 punktów, 8 zbiórek oraz 3 przechwyty zanotował Norbert Cieślak, a Michał Makowski dołożył 8 punktów oraz 8 zbiórek. Ze zwycięstwa mógł się cieszyć zespół Żaroodpornych i 4 zwycięstwo z rzędu stało się faktem.

Godzina 17:10

Fundacja PVE/Husaria Basket Team vs PSP Solution
69:63

Zespół PSP Solution występuje w BNBA od sezonu 2005/2006. W tym czasie zdarzało się zawodnikom tego zespołu przegrać trzy spotkania z rzędu (ostatnio taka sytuacja miała miejsce 10 lat temu). Jednak nigdy zespół PSP Solution nie dopuścił do przedłużenia tej negatywnej serii do 4 spotkań. Tym razem Mistrzowie BNBA z poprzedniego sezonu mieli utrudnione zadanie grając przeciwko zespołowi, który nie przegrał w tym miesiącu jeszcze spotkania. Duża w tym zasługa Mikołaja Makowskiego, który nie tylko trafił 7z8 rzutów za 2, ale także dołożył 5 zbiórek, 3 przechwyty oraz 2 asysty. Łącznie Mikołaj uzbierał 25 punktów i można powiedzieć, że był nie do zatrzymania dla zespołu przeciwnego. W ataku Mikołaja wspierał Jakub Pawiński (12 punktów) oraz Bartosz Stefański (10 punktów). W zespole PSP Krzysztof Nowicki zanotował 15 punktów, 7 zbiórek oraz 5 asyst, a Igor Taranek dołożył 14 punktów. Postawa m.in. tych dwóch graczy sprawiła, że po 30 minutach zespół PSP prowadził 56:49 i wydawało się, że wygrana jest już blisko. Nic bardziej mylnego. Ostatnie 10 minut należało do Mikołaja Makowskiego i jego kolegów. Mikołaj zdobył 9 z 20 punktów zespołu w tej części, a zespół Husarii nie tylko odrobił stratę do rywali, ale wygrał spotkanie różnicą 6 punktów. Tym samym pierwszy raz w historii występów w BNBA zespół PSP Solution zanotował serię 4 porażek z rzędu. Natomiast zespół Husaria Basket Team zakończył obecny miesiąc kalendarzowy bez porażki.

 

Godzina 18:20

NU HOMES Pretendenci vs Starzy Kumple/OVB
70:25

Po wygranej w poprzedniej kolejce Starzy Kumple chcieli odnieść kolejne zwycięstwo. Jednak Pretendenci mieli trochę inne plany. Patryk Krykant pokazał dlaczego niejednokrotnie wybrany był MVP sezonu regularnego notując 26 punktów, 7 zbiórek oraz 3 przechwyty, a Paweł Jakubowski dołożył 11 punktów, 6 przechwytów, 4 asysty oraz 3 zbiórki. Warto odnotować, że Pretendenci zanotowali aż 18 przechwytów co przełożyło się na końcowy wynik meczu. W zespole Starych Kumpli najlepszym strzelcem okazał się Piotr Fater, który zdobył 17 punktów. Nie miał on jednak wsparcia wśród kolegów, a świadczyć o tym może to, że drugi strzelec tego zespołu zdobył ….. 4 punkty. Mecz wygrali Pretendenci różnicą 45 punktów i zapisali kolejne zwycięstwo na swoim koncie.

Godzina 19:30

AZS Collegium Medicum vs Ivy Technology Basket Team
57:56

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrały oba zespoły. Mimo, że po 30 minutach zespół Ivy Technology prowadził różnicą 11 punktów to zawodnicy AZS nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Adam Frąckiewicz w IV kwarcie zdobył 12 punktów, a Tomasz Jęczmień dorzucił 4 punkty co spowodowało, że akademicy zdołali odrobić stratę do rywali i na kilkanaście sekund przed końcem przegrywali 56:55. Wtedy piłka trafiła w ręce Szymona Głuchowskiego, który celnym rzutem za 2 zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Adam Frąckiewicz – 24 punkty & 16 zbiórek, a Tomasz Jęczmień dołożył 14 punktów. Dla pokonanych 24 punkty zdobył Michał Soszka, ale to nie wystarczyło, aby w tym dniu pokonać rywali.