Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 9 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2023/2024.

9 Kolejka – Extra Liga:

Sobota, 9 grudnia 2023 roku

Godzina 17:00

OZD Agawa vs IV LO Emeryci i Renciści
64:24

Niepokonany w tym sezonie zespół OZD Agawa spotkał się w tym meczu z zespołem, który w tym sezonie nie odniósł jeszcze zwycięstwa. Różnicę między tymi zespołami było widać już w I kwarcie. Zespół OZD Agawa z minuty na minutę powiększał swoje prowadzenie, do czego na pewno przyczynił się Damian Krawczyk, który zdobył 18 punktów. Po 13 punktów dorzucili Michał Kamieński oraz Kacper Jędrzejczak, a Daniel Rowinias dołożył 10 punktów. Mecz bez punktu zakończył Tomasz Galubiński, ale nie przeszkodziło mu to w zebraniu największej ilości zbiórek w zespole – 10. W zespole IV LO żaden z zawodników nie zdobył 10 punktów, a najwięcej na swoim koncie zapisał Kacper Szymański – 7. Zespołowi IV LO nie pomogła niska skuteczność rzutów z gry (10/49) oraz 17 strat. Walkę na zbiórce także wygrał zespół OZD Agawa 38:24, a te wszystkie elementy przełożyły się niestety na 40-punktową porażkę Emerytów i Rencistów.

Godzina 18:10

PakujTo vs E-Kancelaria/Iron Team
84:42

Drugim zespołem, który nie doznał jeszcze porażki w tym sezonie jest zespół PakujTo. Mimo i tak silnego składu zespół ten dopisał do swoich szeregów jeszcze jednego gracza, który już w przeszłości występował w tym zespole. Mowa o Dorianie Szyttenholmie, który zagrał w tym spotkaniu zaledwie 14 minut, ale w tym czasie zaliczył double-double i uzbierał 11 punktów oraz 13 zbiórek. Najwięcej punktów dla zespołu PakujTo zdobył Łukasz Wardziński, który zdobył 24 punkty, a 16 punktów, 10 zbiórek oraz 6 asyst dołożył Wojciech Szafranek. W zespole E-Kancelarii Filip Ciesielski zanotował double-double notując 17 punktów oraz 11 zbiórek, a Filip Adamczak dołożył 15 punktów. To niestety nie wystarczyło, aby w tym dniu pokonać skutecznie grających rywali.

Godzina 19:20

Ciech Soda Inowrocław vs NU HOMES Pretendenci
65:39

Po wygranej w poprzedniej kolejce zawodnicy zespołu Ciech Soda Inowrocław chcieli podtrzymać dobrą passę. Jak się okazało zatroszczył się o to Bartłomiej Hałas oraz Marcin Sikora. Bartłomiej zdobył 21 punktów, a Marcin dołożył 17 punktów. Obaj zawodnicy trafili 14 z 21 rzutów za 2 co przełożyło się na wynik spotkania. W zespole Pretendentów za zdobywanie punktów zabrał się Seweryn Modniewski, ale to nie wystarczyło w tym dniu, aby pokonać rywali. Seweryn zanotował 13 punktów i był jedynym zawodnikiem z dwucyfrową zdobyczą punktową w swoim zespole.

Godzina 20:30

FOX Barber Expert vs Fundacja PVE Husaria Basket Team
53:45

Po 4 porażkach z rzędu zespół FOX chciał w końcu przełamać złą passę. Jednak przeciwnikiem w tym dniu był bardzo dobrze ostatnio grający zespół Husarii. Jednak dla Wojtka Wawrzyniaka ten fakt nie miał znaczenia. Wojciech trafił 7 z 10 rzutów za 2 i zanotował 9 zbiórek co w dużym stopniu przyczyniło się do wygranej zespołu FOX. Wojtka w ataku wspierał Michał Glasner (12 punktów) oraz Jakub Zimecki (10 punktów). Zespół Husarii grając bez swojego najlepszego strzelca – Mikołaja Makowskiego – nie był w stanie w ostatniej kwarcie odrobić straty do rywali i wygrać tego spotkania. Najlepszym strzelcem tego zespołu okazał się Bartosz Stefański, który zdobył 12 punktów, a jego zespół doznał 1 porażki w 5 ostatnich spotkaniach.

Niedziela, 10 grudnia 2024 roku

Godzina 16:00

Rutech Łucznicy Bydgoszcz vs Starzy Kumple/OVB
50:46

Ostatni mecz Łuczników nie potoczył się po ich myśli. Tym razem chcieli z lepszej strony pokazać się kibicom zgromadzonych w hali WSG. Jak się okazało ta sztuka się udała. Mimo, że Starzy Kumple także myśleli o zwycięstwie to nie było to takie proste. Zatroszczył się o to Michał Lubomski, który w IV kwarcie zdobył wszystkie swoje punkty prowadząc Łuczników do ciężko wywalczonego zwycięstwa. W ataku wspierał go Michał Erdmański, który w cały meczu uzbierał 13 punktów oraz 8 zbiórek. W zespole Starych Kumpli najlepszym strzelcem okazał się Jakub Truszczyński, ale jego 17 punktów nie wystarczyło, aby pokonać w tym dniu rywali.

Godzina 17:10

Leśne vs PSP Solution
54:49

Zespół PSP Solution przystępując do tego spotkania miał tylko jeden cel. Przerwać najdłuższą serię porażek w historii zespołu. Jednak jak się okazało Marcin Deja i Zbigniew Mędelski mieli trochę inne plany. Marcin zdobył 20 punktów, a Zbigniew Mędelski dołożył double-double (15 punktów & 11 zbiórek), a ich postawa doprowadziła zespół Leśne do 5-punktowej wygranej. W zespole PSP 13 punktów zanotował Igor Taranek, a Adam Rydwelski dorzucił 10 punktów i 7 zbiórek. To jednak nie wystarczyło, aby ustrzec zespół Mistrzów BNBA z poprzedniego sezonu od 5 porażki z rzędu.

Godzina 18:20

Żaroodporni vs AZS Collegium Medicum
44:40

Początek tego spotkania należał do zawodników AZS Collegium Medicum, którzy prowadzili po 10 minutach 10:7. W II kwarcie Żaroodporni zagrali już lepiej i to oni wygrali tą część spotkania 9:4. W drugiej połowie trwała bardzo wyrównana walka i wiadomo było, że walka w tym meczu będzie trwać do ostatnich minut. Tak też się stało. W zespole AZS Adam Frąckiewicz starał się poprowadzić swój zespół do zwycięstwa zdobywając 9 z 15 punktów swojego zespołu, ale jak się okazało to nie wystarczyło, aby pokonać rywali. Dariusz Kozłowski w IV kwarcie zdobył 5 punktów, a Łukasz Nowicki dołożył 4 punkty prowadząc Żaroodpornych do kolejnego zwycięstwa w tym sezonie.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs Bydgoskie Byki/PM3D
84:51

Po 3 zwycięstwach w pierwszych trzech spotkaniach sezonu Bydgoskie Byki nie spodziewały się, że następne 5 spotkań będą serią porażek. W tym meczu miało się to zmienić. Jednak nic takiego się stało. Zatroszczył się o to Adam Zboiński i jego koledzy, którzy zdobyli w tym meczu aż 84 punkty pozwalając Bykom na zdobycie 51 punktów. Adam w tym meczu zanotował 21 punktów trafiając 7 z 7 rzutów z gry, a Michał Soszka dołożył 17 punktów oraz 8 zbiórek. 15 punktów oraz 12 zbiórek dorzucił Łukasz Makarewicz, a zespół Ivy Technology mógł cieszyć się z kolejnej wygranej. W zespole Bydgoskich Byków najwięcej punktów zdobył Leszek Paliński – 24.