Zapraszamy do zapoznania się z trzema spotkaniami zaległymi oraz ze spotkaniem, które zostało rozegrane awansem z kolejki 10.

Sobota, 30 października 2021 roku

Mecz rozegrany awansem z 10 kolejki:

Godzina 16:00

Inter Cars/Iron Team vs AZS UTP 63:61

Zespół AZS UTP po zeszłotygodniowej porażce chciał wrócić ścieżkę zwycięstw. Jednak Michał Soszka i jego koledzy mieli trochę inne plany. W pierwszej połowie tego meczu lepiej prezentował się zespół Inter Cars/Iron Team, który po pierwszych 20 minutach prowadził 38:27. W drugiej połowie zawodnicy AZS UTP próbowali dogonić rywali, ale nie było to takie proste. Mimo skutecznych akcji AZS UTP ich przeciwnicy potrafili także odpowiedzieć punktami co w ostateczności sprawiło, że 2-punktowe zwycięstwo Inter Cars/Iron Team stało się faktem. Wspomniany wcześniej Michał Soszka zdobył w tym meczu 21 punktów, a 17 punktów dorzucił Filip Ciesielski. Remigiusz Piwowarski po raz kolejny zanotował double-double notując 11 punktów & 11 zbiórek, a także 4 bloki. Dla AZS UTP 14 punktów, 10 zbiórek oraz 6 przechwytów zanotował Bogdan Korniiets, a 13 punktów i 11 zbiórek dołożył Maciej Maławy.

Godzina 17:10

Zaległy mecz z 2 kolejki:

Piekarnia Bunia vs IV LO Emeryci i Renciści
108:36

Grający w tym dniu zespół IV LO zaledwie 6-tką zawodników nie był w stanie przeciwstawić się swojemu przeciwnikowi. Zawodnicy Piekarni w każdej kwarcie zdobywali minimum 20 punktów co przełożyło się na końcowy wynik meczu. Aż 108 punktów zdobytych to m.in. zasługa Wojciecha Szafranka, który zdobył 25 punktów oraz Dawida Jeszke i Oliwiera Szyttenholma, którzy zdobyli po 22 punkty. Warto też odnotować pierwsze triple-double Doriana Szyttenholma, który zanotował 14 punktów, 20 zbiórek oraz 10 asyst. Dla pokonanych 10 punktów zdobył Kamil Ludwiniak.

Godzina 18:20

Zaległy mecz z 1 kolejki:

FOX Barber Expert vs KK Łucznicy Bydgoszcz
51:36

Po 4 porażkach z rzędu zespół FOX Barber Expert liczył na przerwanie tej serii. Dodatkowo była okazja, aby zrewanżować się zespołowi KK Łucznicy, którzy tydzień temu pokonali FOX różnicą 11 punktów. W pierwszej połowie ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Michał Glasner, który zdobył 10 z 24 zespołu, a FOX prowadzili po 20 minutach różnicą 8 punktów. W III kwarcie przypomniał o sobie Wojciech Wawrzyniak, który zdobył 10 punktów, a jego zespół powiększył przewagę nad przeciwnikiem do 19 punktów. W IV kwarcie Marcin Poliński próbował odrobić stratę do rywali, ale było już za późno. Zawodnicy FOX Barber Expert odnieśli zwycięstwo i przerwali serię 4 porażek.

Godzina 19:30

Rehabilitacja Jagódka vs OZD Agawa
44:27

Fatalnie to spotkanie zaczęli zawodnicy zespołu OZD Agawa, którzy zdobyli zaledwie 3 punkty w I kwarcie, a ich przeciwnicy 16. W II kwarcie Rehabilitacja Jagódka powiększyła swoją przewagę do 16 punktów i wydawało się, że zawodnicy tego zespołu są coraz bliżej wygranej. Jednak w III kwarcie OZD Agawa zagrała już skuteczniej i odrobiła 8 punktów straty. Jednak jak się okazało w IV kwarcie zbilansowany atak zespołu Rehabilitacja Jagódka zagrał zdecydowanie lepiej i odniósł w tym meczu zwycięstwo. Dla pokonanych najwięcej punktów zdobył Tomasz Galubiński – 7, a dla zwycięzców 16 punktów zanotował Maksymilian Makowski.