Breaking news
  1. Sezon 2022/2023 – 1 kolejka (Extra Liga)
  2. Sezon 2022/2023 – 1 kolejka (1 Liga)
  3. IX Turniej o Puchar Zarządu BNBA – podsumowanie.
  4. FINAŁ BNBA (EXTRA LIGA – 2022)
  5. Finał BNBA (1 liga – 2022)

PIERWSZA LIGA

Wszystko zaczęło się w sezonie 2012/2013. Przed tym sezonem Zarząd Ligi postanowił uatrakcyjnić rozgrywki oraz je wyrównać. Wtedy właśnie liga została podzielona na 1 Ligę (obecnie Extra Liga) i 2 Ligę (obecnie 1 Liga). Natomiast od sezonu 2015/2016 1 Liga rozpoczęła swoje rozgrywki pod nazwą Extra Liga, a 2 Liga pod nazwą 1 Liga.

Podsumowując:

Sezon 2012/2015 – 2 Liga
Sezon 2015/2022 – 1 Liga

Na początek przedstawiamy w jakich obiektach sportowych były/są rozgrywane nasze spotkania:

Sezon 2012/2016 – hala Astorii przy ulicy Królowej Jadwigi 23
Sezon 2016/2022 – hala WSG przy ulicy Garbary 2

————————————————————————-

Czas na trochę rekordów. Poniżej przedstawiamy rekordy strzeleckie oraz zawodników, którzy trafili najwięcej trójek w jednym meczu w danym sezonie 1 Ligi BNBA:

Sezon 2012/2013:

Najwięcej punktów:

– Bober Piotr (Taber/Hurtownia Imprez) – 34 punkty vs Ravens 73:49 (2013-02-23)

Najwięcej trójek:

– Kosior Piotr (Tajemniczy Ogród/Artmix) – 6 celnych rzutów vs Taber/Hurtownia Imprez 52:54 (2013-02-09)
– Masojć Przemysław (Bausan Aluminium) – 6 celnych rzutów vs Ledar Serwis/Korbud Bydgoszcz 92:40 (2012-12-16)

Sezon 2013/2014:

Najwięcej punktów:

– Rydwelski Adam (Korty) – 36 punktów vs Tajemniczy Ogród/Artmix 86:48 (2013-11-16)

Najwięcej trójek:

– Czubaj Marcin (Rookies) – 7 celnych rzutów vs IV LO Emeryci i Renciści 46:45 (2014-01-18)

Sezon 2014/2015:

Najwięcej punktów:

– Małkowski Krzysztof (IQOR Basket Team) – 40 punktów vs Pretendenci 54:36 (2014-10-12)

Najwięcej trójek:

– Kubacki Marcin (Żaroodporni) – 6 celnych rzutów vs Pretendenci 94:41 (2014-12-13)
– Łuczak Tobiasz (MARBEN) – 6 celnych rzutów vs IQOR Basket Team 71:34 (2015-01-31)

Sezon 2015/2016:

Najwięcej punktów:

– Masojć Przemysław (Żegluga Nakło) – 34 punkty vs IV LO Emeryci i Renciści 86:45 (2016-02-07)

Najwięcej trójek:

– Masojć Przemysław (Żegluga Nakło) – 8 celnych rzutów vs IV LO Emeryci i Renciści 86:45 (2016-02-07)

Sezon 2016/2017:

Najwięcej punktów:

– Gorczyca Wojciech (Predators) – 29 punktów vs Bohamet 49:46 (2016-10-08)
– Muchewicz Michał (Bohamet) – 29 punktów vs IV LO Emeryci i Renciści 59:36 (2016-10-23)

Najwięcej trójek:

– Galubiński Maciej (Husaria Basket Team) – 6 celnych rzutów vs AZS UTP 42:69 (2017-02-26)

Sezon 2017/2018:

Najwięcej punktów:

– Gorczyca Wojciech (Predators) – 31 punktów vs POLFLAM Żegluga Nakło 63:67 (2017-12-10)
– Stefański Bartosz (E-kancelaria/Iron Team) – 31 punktów vs Showtime 61:33 (2018-01-13)

Najwięcej trójek:

– Gorczyca Wojciech (Predators) – 6 celnych rzutów vs POLFLAM Żegluga Nakło 63:67 (2017-12-10)
– Męczyński Andrzej (Starzy Kumple) – 6 celnych rzutów vs Predators 59:67 (2018-03-17)

Sezon 2018/2019:

Najwięcej punktów:

– Woźniak Kacper (Husaria Basket Team) – 34 punkty vs Destroyers 69:33 (2019-03-09)

Najwięcej trójek:

– Frydrych Artur (NU HOMES Pretendenci) – 5 celnych rzutów vs Destroyers 100:47 (2019-03-31)
– Ludwiniak Kamil (IV LO Emeryci i Renciści) – 5 celnych rzutów vs Leśne 42:54 (2018-11-17)
– Michalski Kamil (OZD Agawa) – 5 celnych rzutów vs Leśne 55:69 (2019-02-16)
– Szrejber Tomasz (Starzy Kumple) – 5 celnych rzutów vs Showtime 74:37 (2018-12-15)
– Szulc Paweł (Destroyers) – 5 celnych rzutów vs Bohamet 49:64 (2018-11-03)

Sezon 2019/2020:

Najwięcej punktów:

– Łuczak Tobiasz (Grupa Simple) – 29 punktów vs IV LO Emeryci i Renciści 58:17 (2019-10-19)
– Nowicki Łukasz (Bohamet) – 29 punktów vs Husaria Basket Team 48:42 (2020-02-16)

Najwięcej trójek:

– Nowicki Robert (Ivy Technology Basket Team) – 7 celnych rzutów vs OZD Agawa 56:45 (2019-10-12)

Sezon 2020/2021:

Najwięcej punktów:

Kosut Daniel (Grupa Simple) – 29 punktów vs OZD Agawa 56:42 (2021-06-06)
Muchewicz Michał (Bohamet) – 29 punktów vs NU HOMES Pretendenci 71:59 (2021-06-06)

Najwięcej trójek:

Łuczak Tobiasz (FOX) – 7 celnych rzutów vs Ivy Technology Basket Team 64:62 (2021-05-09)

Sezon 2021/2022:

Najwięcej punktów:

Bober Piotr (KK Łucznicy Bydgoszcz) – 30 punktów vs NU HOMES Pretendenci 63:55 (2021-11-14)
Laydych Sebastian (Piekarnia Bunia) – 30 punktów vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team 86:58 (2021-11-14)
Łuczak Tobiasz (NU HOMES Pretendenci) – 30 punktów vs Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4 62:50 (2021-11-21)

Najwięcej trójek:

Laydych Sebastian (Piekarnia Bunia) – 7 celnych rzutów vs IV LO Emeryci i Renciści 107:29 (2022-02-19)

————————————————————————-

Podsumowując powyższe informacje:

Najwięcej punktów w jednym meczu 1 Ligi zdobył:

– Małkowski Krzysztof (IQOR Basket Team) – 40 punktów vs Pretendenci 54:36 (2014-10-12)

Najwięcej trójek w jednym meczu 1 Ligi trafił:

– Masojć Przemysław (Żegluga Nakło) – 8 celnych rzutów vs IV LO Emeryci i Renciści 86:45 (2016-02-07)

————————————————————————-

Powyżej podaliśmy także informację, że 1 Liga rozgrywała swoje mecze w dwóch lokalizacjach. Prezentujemy więc, rekordy strzeleckie oraz trójkowe w poszczególnych halach:

Hala Astorii (2012/2016):

Najwięcej punktów zdobył: Małkowski Krzysztof (IQOR Basket Team) – 40 punktów vs Pretendenci 54:36 (2014-10-12)

Najwięcej trójek trafił: Masojć Przemysław (Żegluga Nakło) – 8 celnych rzutów vs IV LO Emeryci i Renciści 86:45 (2016-02-07)

Hala WSG (2016/2022):

Najwięcej punktów zdobył: Woźniak Kacper (Husaria Basket Team) – 34 punkty vs Destroyers 69:33 (2019-03-09)

Najwięcej trójek trafił:

– Nowicki Robert (IVY Technology Basket Team) – 7 celnych rzutów vs OZD Agawa 56:45 (2019-10-12)
Laydych Sebastian (Piekarnia Bunia) – 7 celnych rzutów vs IV LO Emeryci i Renciści 107:29 (2022-02-19)

————————————————————————-

Od sezonu 2015/2016 wprowadzone zostały dokładne statystyki komputerowe, dzięki którym możemy przedstawić rekordy w poszczególnych kategoriach takich jak:

Asysty:

13 – Grajek Maciej (Leśne) vs Starzy Kimple 83:38 (2018-02-04)

Zbiórki:

28 – Makarewicz Łukasz (Hunger Development) vs IV LO Emeryci i Renciści 74:48 (2016-02-20)

Zbiórki w obronie:

22 – Makarewicz Łukasz (Hunger Development) vs IV LO Emeryci i Renciści 74:48 (2016-02-20)

Zbiórki w ataku:

12 – Mędelski Zbigniew (Leśne) vs IV LO Emeryci i Renciści 63:30 (2020-02-22)
12 – Karolczak Jakub (Hunger Development) vs NU HOMES Pretendenci 61:57 (2016-02-06)
12 – Jędykiewicz Łukasz (Husaria Basket Team) vs Bohamet S.A. 59:42 (2021-05-23)

Przechwyty:

8 – Kaminski Krzysztof (Husaria Basket Team) vs IV LO Emeryci i Renciści 70:38 (2020-01-18)
8 – Grochowski Przemysław (NU HOMES Pretendenci) vs OZD Agawa 56:48 (2018-11-18)
8 – Roehle Mateusz (E-kancelaria/Iron Team) vs IV LO Emeryci i Renciści 41:30 (2018-02-03)
8 – Dudek Marcin (NU HOMES Pretendenci) vs IV LO Emeryci i Renciści 67:27 (2017-11-26)
8 – Skoczek Michał (Husaria Basket Team) vs Bohamet 47:65 (2016-11-19)
8 – Frydrych Artur (NU HOMES Pretendenci) vs Starzy Kumple 50:41 (2016-11-06)
8 – Glasner Rafał (Lindhorst/Bistro Spiżarnia) vs NU HOMES Pretendenci 80:60 (2016-03-06)
8 – Kapelski Jakub (Leśne) vs Predators 65:44 (2016-03-06)

Bloki:

9 – Piwowarski Remigiusz (Showtime) vs Starzy Kumple 42:41 (2018-03-04)

Straty:

11 – Szulakowski Rafał (IV LO Emeryci i Renciści) vs Leśne 38:41 (2017-03-04)
11 – Szulakowski Rafał (IV LO Emeryci i Renciści) vs Showtime 40:33 (2019-03-30)

————————————————————————-

Poniżej przedstawiamy Wam najlepszych strzelców w każdym sezonie BNBA w 1 Lidze:

Sezon 2012/2013 Sebastian Listecki (KK Astoria) – 18,9 pkt/mecz
Sezon 2013/2014 Adam Rydwelski (Korty) – 22,1 pkt/mecz
Sezon 2014/2015 Sebastian Listecki (KK Astoria) – 19,2 pkt/mecz
Sezon 2015/2016 Łukasz Makarewicz (Hunger Development) – 16,2 pkt/mecz
Sezon 2016/2017 Paweł Pawlicki (AZS UTP) – 18,5 pkt/mecz
Sezon 2017/2018 Bartosz Stefański (E-kancelaria/Iron Team) – 17,4 pkt/mecz
Sezon 2018/2019 Kacper Woźniak (Husaria Basket Team) – 16,2 pkt/mecz
Sezon 2019/2020 Łuczak Tobiasz (Grupa Simple) – 18,2 pkt/mecz
Sezon 2020/2021 Kosut Daniel (Ivy Technology Basket Team) – 20,6 pkt/mecz
Sezon 2021/2022 Dorian Szyttenholm (Piekarnia Bunia) – 18,8 pkt/mecz

Ciekawostką może być fakt, że tylko jeden zawodnik był najlepszym strzelcem 1 Ligi dwukrotnie. Mowa o Sebastianie Listeckim, który w sezonie 2012/2013 oraz 2014/2015 dokonał tego wyczynu.

————————————————————————-

Poniżej przedstawiamy Wam najlepszych trójkowiczów w każdym sezonie BNBA w 1 Lidze:

Sezon 2012/2013 Przemysław Masojć (Bausan Aluminium) – 43 celne rzuty (16 meczy)
Sezon 2013/2014 Wojciech Nowak (Jabil Basket Team) – 25 celnych rzutów (12 meczy)
Sezon 2014/2015 Tobiasz Łuczak (MARBEN) – 31 celnych rzutów (12 meczy)
Sezon 2015/2016 Marcin Kasperowicz (WTF Squad) – 28 celnych rzutów (18 meczy)
Sezon 2016/2017 Kacper Woźniak (Husaria Basket Team) – 42 celne rzuty (17 meczy)
Sezon 2017/2018 Mateusz Bujno (NU HOMES Pretendenci) – 38 celnych rzutów (18 meczy)
Sezon 2018/2019 Tomasz Szrejber (Starzy Kumple) – 30 celnych rzutów (16 meczy) & Jakub Truszczyński (Starzy Kumple) – 30 celnych rzutów (16 meczy)
Sezon 2019/2020 Tobiasz Łuczak (Grupa Simple) – 37 celnych rzutów (12 meczy)
Sezon 2020/2021 Tobiasz Łuczak (FOX) – 34 celne rzuty (12 meczy)
Sezon 2021/2022 Sebastian Laydych (Piekarnia Bunia) – 39 celnych rzutów (11 meczy)

Warto odnotować, że w sezonie 2018/2019 pierwszy raz miała miejsce sytuacja, że dwóch zawodników z jednego zespołu było zwycięzcami w kategorii najlepszych trójkowiczów. Obaj zawodnicy w 16 spotkaniach trafili po 30 rzutów.

Ciekawostką może być też fakt, że Tobiasz Łuczak jest jedynym graczem w historii 1 ligi, który był najlepszym trójkowiczem sezonu trzykrotnie  (2014/2015 & 2019/2020 & 2020/2021)

————————————————————————-

Poniżej przedstawiamy Wam wszystkie drużyny, które zagrały w 1 Lidze BNBA od początku jej powstania.
Do końca sezonu 2019/2020 wystąpiły 24 zespoły. Oto one:

Sezon 2012/2013 Bausan Aluminium (13-3)
Sezon 2013/2014 BUD-MAR/Żegluga Nakło (8-4)
Sezon 2014/2015 Żegluga Nakło (8-4)
Sezon 2015/2016 Żegluga Nakło (11-7)
Sezon 2016/2017 Lindhorst/Żegluga Nakło (11-7)
Sezon 2017/2018 POLFLAM Żegluga Nakło (17-1)

Sezon 2012/2013 Pretendenci (12-4)
Sezon 2013/2014 Pretendenci (6-6)
Sezon 2014/2015 Pretendenci (2-10)
Sezon 2015/2016 Pretendenci (3-15)
Sezon 2016/2017 NU HOMES Pretendenci (14-4)
Sezon 2017/2018 NU HOMES Pretendenci (16-2)
Sezon 2018/2019 NU HOMES Pretendenci (13-3)
Sezon 2019/2020 NU HOMES Pretendenci (10-4)
Sezon 2020/2021 NU HOMES Pretendenci (6-8)
Sezon 2021/2022 NU HOMES Pretendenci (11-3)

Sezon 2012/2013 Tajemniczy Ogród/Artmix (11-5)
Sezon 2013/2014 Tajemniczy Ogród/Artmix (11-1)
Sezon 2014/2015 Lindhorst (8-4)
Sezon 2015/2016 Lindhorst/Bistro Spiżarnia (12-6)

Sezon 2012/2013 Taber/Hurtownia Imprez (10-6)
Sezon 2013/2014 Lifts.pl (9-3)

Sezon 2012/2013 KK Astoria (8-8)
Sezon 2013/2014 KK Astoria (6-6)
Sezon 2014/2015 KK Astoria (4-8)

Sezon 2012/2013 Ravens (7-9)
Sezon 2013/2014 Ravens (2-10)

Sezon 2012/2013 Warriors (6-10)
Sezon 2013/2014 DABROwent (7-5)
Sezon 2014/2015 MARBEN (12-0)
Sezon 2018/2019 OZD Agawa (6-10)
Sezon 2019/2020 OZD Agawa (6-8)
Sezon 2020/2021 OZD Agawa (10-4)

Sezon 2012/2013 Ledar Serwis/Korbud Bydgoszcz (4-12)
Sezon 2013/2014 Barka Club Team (7-5)
Sezon 2014/2015 Iron Team (3/9)
Sezon 2015/2016 Iron Team (11-7)
Sezon 2016/2017 Iron Team (8-10)
Sezon 2017/2018 E-kancelaria/Iron Team (10-8)

Sezon 2012/2013 IV LO Emeryci i Renciści (1-15)
Sezon 2013/2014 IV LO Emeryci i Renciści (0-12)
Sezon 2014/2015 IV LO Emeryci i Renciści (4-8)
Sezon 2015/2016 IV LO Emeryci i Renciści (5-13)
Sezon 2016/2017 IV LO Emeryci i Renciści (2-16)
Sezon 2017/2018 IV LO Emeryci i Renciści (4-14)
Sezon 2018/2019 IV LO Emeryci i Renciści (7-9)
Sezon 2019/2020 IV LO Emeryci i Renciści (0-14)
Sezon 2020/2021 IV LO Emeryci i Renciści (2-12)
Sezon 2021/2022 IV LO Emeryci i Renciści (2-12)

Sezon 2013/2014 Korty (12-0)

Sezon 2013/2014 Rookies (5-7)

Sezon 2013/2014 Basket Górzyskowo (3-9)
Sezon 2014/2015 Basket Górzyskowo (8-4)
Sezon 2015/2016 Basket Górzyskowo (10-8)
Sezon 2016/2017 Bohamet (11-7)
Sezon 2017/2018 Bohamet (11-7)
Sezon 2018/2019 Bohamet (13-3)
Sezon 2019/2020 Bohamet S.A. (7-7)
Sezon 2020/2021 Bohamet S.A. (3-11)

Sezon 2013/2014 Jabil Basket Team (2-10)
Sezon 2014/2015 IQOR Basket Team (4-8)
Sezon 2015/2016 IQOR Basket Team (9-9)
Sezon 2019/2020 Ivy Technology Basket Team (11-3)
Sezon 2020/2021 Ivy Technology Basket Team (11-3)

Sezon 2014/2015 Żaroodporni (11-1)

Sezon 2014/2015 Hunger Development (8-4)
Sezon 2015/2016 Hunger Development (15-3)

Sezon 2014/2015 Supravis (5-7)

Sezon 2014/2015 Komandor (1-11)
Sezon 2015/2016 WTF Squad (5-13)
Sezon 2016/2017 Predators (10-8)
Sezon 2017/2018 Predators (9-9)

Sezon 2015/2016 SISU Sport Bydgoszcz (9-9)
Sezon 2016/2017 Lifocolor SISU Leśne (15-3)
Sezon 2017/2018 Leśne (12-6)
Sezon 2018/2019 Leśne (11-5)
Sezon 2019/2020 Leśne (10-4)
Sezon 2020/2021 Leśne (8-6)
Sezon 2021/2022 Leśne (7-7)

Sezon 2016/2017 AZS UTP (14-4)

Sezon 2016/2017 Husaria Basket Team (3-15)
Sezon 2017/2018 Husaria Basket Team (4-14)
Sezon 2018/2019 Husaria Basket Team (8-8)
Sezon 2019/2020 Husaria Basket Team (6-8)
Sezon 2020/2021 Husaria Basket Team (5-9)
Sezon 2021/2022 Pro Vento Energia Husaria Basket Team (6-8)

Sezon 2016/2017 Starzy Kumple (2-16)
Sezon 2017/2018 Starzy Kumple (3-15)
Sezon 2018/2019 Starzy Kumple (8-8)

Sezon 2017/2018 Showtime (4-14)
Sezon 2018/2019 Showtime (6-10)

Sezon 2018/2019 Destroyers (0-16)

Sezon 2019/2020 Grupa Simple (6-8)

Sezon 2020/2021 FOX (11-3)
Sezon 2021/2022 FOX Barber Expert (5-9)

Sezon 2021/2022 Piekarnia Bunia (14-0)

Sezon 2021/2022 Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4 (8-6)

Sezon 2021/2022 KK Łucznicy Bydgoszcz (3-11)

Jak widać powyżej tylko dwa zespoły rozegrały wszystkie sezony w 1 Lidze. Mowa o zespole NU HOMES Pretendenci oraz IV LO Emeryci i Renciści. W 138 spotkaniach w sezonie regularnym NU HOMES Pretendenci mają bilans 93-59, a IV LO Emeryci i Renciści 27-125.

————————————————————————-

Poniżej przedstawiamy miejsca z jakimi kończyły drużyny sezon regularny we wszystkich sezonach w 1 Lidze BNBA oraz liczbę spotkań, duże punkty oraz bilans zwycięstw i porażek. Pogrubionym kolorem zaznaczony jest Mistrz 1 Ligi BNBA.

Sezon 2012/2013

1. Bausan Aluminium (16/29 & 13-3)
2. Pretendenci (16/28 & 12-4)
3. Tajemniczy Ogród/Artmix (16/27 & 11-5)
4. Taber/Hurtownia Imprez (16/26 & 10-6)
5. KK Astoria (16/24 & 8-8)
6. Ravens (16/23 & 7-9)
7. Warriors (16/22 & 6-10)
8. Ledar Serwis/Korbud Bydgoszcz (16/20 & 4/12)
9. IV LO Emeryci i Renciści (16/17 & 1-15)

Sezon 2013/2014

1. Korty (12/24 & 12-0)
2. Tajemniczy Ogród/Artmix (12/23 & 11-1)
3. Lifts.pl (12/21 & 9-3)
4. BUD-MAR/Żegluga Nakło (12/20 & 8-4)
5. DABROwent (12/29 & 7-5)
6. Barka Club Team (12/29 & 7-5)
7. KK Astoria (12/18 & 6-6)
8. Pretendenci (12/18 & 6-6)
9. Rookies (12/17 & 5-7)
10. Basket Górzyskowo (12/15 & 3-9)
11. Ravens (12/14 & 2-10)
12. Jabil Basket Team (12/14 & 2-10)
13. IV LO Emeryci i Renciści (12/12 & 0-12)

Sezon 2014/2015

1. MARBEN (12/24 & 12-0)
2. Żaroodporni (12/23 & 11-1)
3. Basket Górzyskowo (12/20 & 8-4)
4. Żegluga Nakło (12/20 & 8-4)
5. Hunger Development (12-20 & 8-4)
6. Lindhorst (12/20 & 8-4)
7. Supravis (12/17 & 5-7)
8. IQOR Basket Team (12/16 & 4-8)
9. IV LO Emeryci i Renciści (12/16 & 4-8)
10. KK Astoria (12/16 & 4-8)
11. Iron Team (12/15 & 3/9)
12. Pretendenci (12/14 & 2-10)
13. Komandor (12/13 & 1-11)

Sezon 2015/2016

1. Hunger Development (18/33 & 15-3)
2. Lindhorst/Bistro Spiżarnia (18/30 & 12/6)
3. Iron Team (18/29 & 11-7)
4. Żegluga Nakło (18/29 & 11-7)
5. Basket Górzyskowo (18/28 & 10-8)
6. SISU Sport Bydgoszcz (18/27 & 9-9)
7. IQOR Basket Team (18/27 & 9-9)
8. WTF Squad (18/23 & 5-13)
9. IV LO Emeryci i Renciści (18/23 & 5-13)
10. Pretendenci (18/21 & 3-15)

Sezon 2016/2017

1. Lifocolor SISU Leśne (18/33 & 15-3)
2. AZS UTP (18/32 & 14-4)
3. NU HOMES Pretendenci (18/32 & 14-4)
4. Bohamet (18/29 & 11-7)
5. Lindhorst/Żegluga Nakło (18/29 & 11-7)
6. Predators (18/28 & 10-8)
7. Iron Team (18/26 & 8-10)
8. Husaria Basket Team (18/21 & 3-15)
9. IV LO Emeryci i Renciści (18/20 & 2-16)
10. Starzy Kumple (18/20 & 2-16)

Sezon 2017/2018

1. POLFLAM Żegluga Nakło (18/35 & 17-1)
2. NU HOMES Pretendenci (18/34 & 16-2)
3. Leśne (18/30 & 12-6)
4. Bohamet (18/29 & 11-7)
5. E-kancelaria/Iron Team (18/28 & 10-8)
6. Predators (18/27 & 9-9)
7. IV LO Emeryci i Renciści (18/22 & 4-14)
8. Husaria Basket Team (18/22 & 4-14)
9. Showtime (18/22 & 4-14)
10. Starzy Kumple (18/21 & 3-15)

Sezon 2018/2019

1. NU HOMES Pretendenci (16/29 & 13-3)
2. Bohamet (16/29 & 13-3)
3. Leśne (16/27 & 11-5)
4. Starzy Kumple (16/24 & 8-8)
5. Husaria Basket Team (16/24 & 8-8)
6. IV LO Emeryci i Renciści (16/23 & 7-9)
7. OZD Agawa (16/22 & 6-10)
8. Showtime (16/22 & 6-10)
9. Destroyers (16/16 & 0-16)

Sezon 2019/2020

1. Ivy Technology Basket Team (14/25 & 11-3)
2. NU HOMES Pretendenci (14/24 & 10-4)
3. Leśne (14/24 & 10-4)
4. Bohamet S.A. (14/24 &10-4)
5. Husaria Basket Team (14/20 & 6-8)
6. OZD Agawa (14/20 & 6-8)
7. Grupa Simple (14/20 & 6-8)
8. IV LO Emeryci i Renciści (14/14 & 0-14)

Sezon 2020/2021

1. Ivy Technology Basket Team (14/25 & 11-3)
2. FOX (14/25 & 11-3)
3. OZD Agawa (14/23 & 10-4)
4. Leśne (14/22 & 8-6)
5. NU HOMES Pretendenci (14/19 & 6-8)
6. Husaria Basket Team (14/19 & 5-9)
7. IV LO Emeryci i Renciści (14/16 & 2-12)
8. Bohamet S.A. (14/15 & 3-11)

Sezon 2021/2022

1. Piekarnia Bunia (14/28 & 14-0)
2. NU HOMES Pretendenci (14/25 & 11-3)
3. Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4 (14/22 & 8-6)
4. Leśne (14/21 & 7-7)
5. Pro Vento Energia Husaria Basket Team (14/20 & 6-8)
6. FOX Barber Expert (14/18 & 5-9)
7. KK Łucznicy Bydgoszcz (14/17 & 3-11)
8. IV LO Emeryci i Renciści (14/16 & 2-12)

————————————————————————-

Powyżej widać, że zdarzały się sezony, że liderzy tabeli kończyli sezon bez porażki. Oto lista:

Sezon 2013/2014 – Korty (12-0)
Sezon 2014/2015 – MARBEN (12-0)
Sezon 2021/2022 – Piekarnia Bunia (14-0)

Warto odnotować, że KORTY i MARBEN mimo, że dotarły do Finału 1 Ligi to nie zdobyły Tytuły Mistrzowskiego. Zespół Piekarni jest pierwszym zespołem w historii BNBA w 1 lidze, który po wygraniu wszystkich spotkań w sezonie regularnym zdobył Mistrzostwo 1 Ligi.

————————————————————————-

A teraz podliczymy, z których miejsc po sezonie regularnym drużyny zdobywały Mistrzostwo:

Miejsce 1 – 3 razy (Hunger Development 2016 ; Ivy Technology Basket Team 2021 ; Piekarnia Bunia 2022)

Miejsce 2 – 3 razy (Pretendenci 2013 ; Żaroodporni 2015 ; AZS UTP 2017)

Miejsce 3 – 1 raz (Lifts.pl 2014)

Miejsce 4 – 1 raz (Starzy Kumple 2019)

Miejsce 5 – 1 raz (E-kancelaria/Iron Team 2018)

————————————————————————-

Poniżej przedstawiamy Wam wszystkich Mistrzów BNBA w 1 Lidze jak od początku powstania ligi. Dodatkowo prezentujemy Wam zdjęcia drużyn mistrzowskich!

Pretendenci

Mistrz 1 Ligi BNBA 2013

Lifts.pl

Mistrz 1 Ligi BNBA 2014

Żaroodporni

Mistrz 1 Ligi BNBA 2015

Hunger Development

Mistrz 1 Ligi BNBA 2016

AZS UTP

Mistrz 1 Ligi BNBA 2017

E-kancelaria/Iron Team

Mistrz 1 Ligi BNBA 2018

Starzy Kumple

Mistrz 1 Ligi BNBA 2019

Ivy Technology Basket Team

Mistrz 1 Ligi BNBA 2021

Piekarnia Bunia

Mistrz 1 Ligi BNBA 2022