Breaking news
  1. II Turniej BNBA Loves OldBoys Poland 2022 – podsumowanie.
  2. Wyniki zaległych spotkań BNBA.
  3. Wyniki Turnieju Mikołajkowego BNBA 2021 o Puchar Inter Cars!
  4. Sezon 2021/2022 – 11 kolejka (Extra Liga)
  5. Sezon 2021/2022 – 11 kolejka (1 Liga)

EXTRA LIGA

Wszystko zaczęło się w sezonie 2002/2003.

Na początek przedstawiamy w jakich obiektach sportowych były/są rozgrywane nasze spotkania:

Sezon 2002/2003 – Siedziba Sport Factorty przy ulicy Toruńskiej 151.
Sezon 2003/2005 – INTERCOR przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 33.
Sezon 2005/2016 – hala Astorii przy ulicy Królowej Jadwigi 23.
Sezon 2016/2021 – hala WSG przy ulicy Garbary 2.

————————————————————————-

Czas na trochę rekordów. Poniżej przedstawiamy rekordy strzeleckie oraz zawodników, którzy trafili najwięcej trójek w jednym meczu w danym sezonie Extra Ligi BNBA:

Sezon 2002/2003

Najwięcej punktów:

– Bober Piotr (Tabemax) – 53 punkty vs Red Devils 116:31 (2003-02-23)

Najwięcej trójek:

– Maciejewski Mateusz (Revolution) – 15 celnych rzutów vs Spanish Fly 106:43 (2003-05-11)

Sezon 2003/2004

Najwięcej punktów:

– Celusta Krzysztof (Tabemax) – 42 punkty vs Klar 88:56 (2004-02-07)

Najwięcej trójek:

– Celusta Krzysztof (Tabemax) – 8 celnych rzutów vs Klar 88:56 (2004-02-07)

Sezon 2004/2005

Najwięcej punktów:

– Radziejewski Michał (Klar) – 46 punktów vs Tabemax 87:73 (2005-01-30)

Najwięcej trójek:

– Radziejewski Michał (Klar) – 10 celnych rzutów vs Tabemax 87:73 (2005-01-30)

Sezon 2005/2006

Najwięcej punktów:

– Robak Jacek (Kotłorem) – 33 punkty vs Niewiadoma 94:54 (2006-04-09)
– Wawrzyniak Wojciech (Promex) – 33 punkty vs Niewiadoma 95:45 (2006-02-05)

Najwięcej trójek:

– Kotecki Łukasz (Tabemax/WSHE) – 10 celnych rzutów vs Lamejros 91:79 (2006-03-05)

Sezon 2006/2007

Najwięcej punktów:

– Frydrych Artur (No Name) – 44 punkty vs VIII LO 140:32 (2006-12-10)

Najwięcej trójek:

– Glasner Rafał (Promex) – 8 celnych rzutów vs Hydroinstal 81:66 (2007-04-22)
– Szukalski Leszek (No Name) – 8 celnych rzutów vs VIII LO 140:32 (2006-12-10)

Sezon 2007/2008

Najwięcej punktów:

– Gromek Marcin (WSG) – 55 punktów vs TB Invest 86:62 (2008-04-06)

Najwięcej trójek:

– Szukalski Leszek (No Name) – 11 celnych rzutów vs WSG 87:48 (2008-05-11)

Sezon 2008/2009

Najwięcej punktów:

– Augustyński Filip (Żaroodporni) – 39 punktów vs WSHE 107:52 (2008-12-14)

Najwięcej trójek:

– Szukalski Leszek (No Name) – 10 celnych rzutów vs Promar Mrocza 79:56 (2009-01-25)

Sezon 2009/2010

Najwięcej punktów:

– Mieszkowski Jan (CM UMK) – 38 punktów vs AZS AHE 70:43 (2009-12-06)

Najwięcej trójek:

– Maciejewski Mateusz (Itaka Team) – 7 celnych rzutów vs K-P TBS 68:52 (2009-11-22)
– Oleś Daniel (AZS UTP) – 7 celnych rzutów vs Armagedon 72:61 (2010-03-07)

Sezon 2010/2011

Najwięcej punktów:

– Szukalski Leszek (sportznami.pl) – 40 punktów vs Korbud Okna i Drzwi 82:36 (2011-01-23)

Najwięcej trójek:

– Szukalski Leszek (sportznami.pl) – 10 celnych rzutów vs Korbud Okna i Drzwi 82:36 (2011-01-23)

Sezon 2011/2012

Najwięcej punktów:

– Maciejewski Mateusz (Dach i Styl) – 49 punktów vs Hurtownia Imprez 124:25 (2011-11-27)

Najwięcej trójek:

– Maciejewski Mateusz (Dach i Styl) – 14 celnych rzutów vs Hurtownia Imprez 124:25 (2011-11-27)

Sezon 2012/2013

Najwięcej punktów:

– Rydwelski Adam (Armagedon) – 33 punkty vs All Serwis/Moderator 97:58 (2013-02-17)

Najwięcej trójek:

– Fedder Piotr (Galeco/DacHerman) – 6 celnych rzutów vs Armagedon 101:54 (2012-11-25)
– Fedder Piotr (Galeco/DacHerman) – 6 celnych rzutów vs City Hotel Team 74:58 (2013-04-07)
– Grocki Marcin (Galeco/DacHerman) – 6 celnych rzutów vs Rexona Men 80:53 (2012-10-28)
– Kaźmierski Łukasz (Galeco/DacHerman) – 6 celnych rzutów vs Armagedon 101:54 (2012-11-25)
– Kubacki Marcin (City Hotel Team) – 6 celnych rzutów vs Armagedon 50:69 (2012-10-28)
– Maciejewski Mateusz (Galeco/DacHerman) – 6 celnych rzutów vs Rexona Men 75:47 (2013-02-12)

Sezon 2013/2014

Najwięcej punktów:

– Baliński Tristan (CM UMK) – 34 punkty vs Rexona Men 82:64 (2014-01-12)
– Mieszkowski Jan (CM UMK) – 34 punkty vs City Hotel Team 87:80 (2014-03-02)

Najwięcej trójek:

– Fedder Piotr (Galeco/DacHerman) – 8 celnych rzutów vs Rexona Men 91:64 (2014-01-18)

Sezon 2014/2015

Najwięcej punktów:

– Mieszkowski Jan (CM UMK) – 35 punktów vs Galeco/DacHerman 62:60 (2015-01-18)

Najwięcej trójek:

– Maciejewski Mateusz (Galeco/DacHerman) – 7 celnych rzutów vs City Hotel Team 59:68 (2015-01-31)

Sezon 2015/2016

Najwięcej punktów:

– Frydrych Artur (Optal Developer) – 34 punkty vs Żaroodporni 76:64 (2016-02-27)

Najwięcej trójek:

– Kubacki Marcin (Żaroodporni) – 8 celnych rzutów Raitech/AZS UTP 86:53 (2016-03-13)

Sezon 2016/2017

Najwięcej punktów:

– Grzesiński Sebastian (Żaroodporni) – 40 punktów vs Rehabilitacja Jagódka 78:39 (2017-03-05)

Najwięcej trójek:

– Grzesiński Sebastian (Żaroodporni) – 7 celnych rzutów vs Rehabilitacja Jagódka 78:39 (2017-03-05)
– Klimkiewicz Artur (sportznami.pl) – 7 celnych rzutów vsIvy Technology Basket Team 104:31 (2017-01-22)
– Łuczak Tobiasz (Okole/Optal Developer) – 7 celnych rzutów vs Kotłorem 55:49 (2017-01-21)

Sezon 2017/2018

Najwięcej punktów:

– Grzesiński Sebastian (AZS UTP) – 39 punktów vs Hunger Development 64:48 (2018-03-04)

Najwięcej trójek:

– Mieszkowski Jan (CM UMK) – 7 celnych rzutów vs Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka 61:71 (2017-11-05)
– Mieszkowski Jan (CM UMK) – 7 celnych rzutów vs Hunger Development 66:43 (2018-03-11)

Sezon 2018/2019

Najwięcej punktów:

– Klimkiewicz Artur (sportznami.pl) – 44 punkty vs AZS UTP 117:51 (2019-03-31)

Najwięcej trójek:

– Klimkiewicz Artur (sportznami.pl) – 14 celnych rzutów vs AZS UTP 117:51 (2019-03-31)

Sezon 2019/2020

Najwięcej punktów:

– Kosut Daniel (CM UMK) – 37 punktów vs Rehabilitacja Jagódka 64:84 (2019-12-01)

Najwięcej trójek:

– Kosut Daniel (CM UMK) – 7 celnych rzutów vs Rehabilitacja Jagódka 64:84 (2019-12-01)

Sezon 2020/2021

Najwięcej punktów:

Krykant Patryk (AZS UTP) – 38 punktów vs Feniks Żegluga Nakło 103:46 (2020-12-19)

Najwięcej trójek:

Grzechulski Piotr (Optomed Predators) – 6 celnych rzutów vs Feniks Żegluga Nakło 96:55 (2021-05-22)
Klimkiewicz Artur (sportznami.pl) – 6 celnych rzutów vs AZS UTP 70:63 (2021-06-06)

————————————————————————-

Podsumowując powyższe informacje:

Najwięcej punktów w jednym meczu Extra Ligi zdobył:

– Gromek Marcin (WSG) – 55 punktów vs TB Invest 86:62 (2008-04-06)

Najwięcej trójek w jednym meczu Extra Ligi trafił:

– Maciejewski Mateusz (Revolution) – 15 celnych rzutów vs Spanish Fly 106:43 (2003-05-11)

————————————————————————-

Powyżej podaliśmy także informację, że Extra Liga rozgrywała swoje mecze w czterech lokalizacjach. Prezentujemy więc, rekordy strzeleckie oraz trójkowe w poszczególnych halach:

Hala Sport Factory (2002/2003)

Najwięcej punktów zdobył: Bober Piotr (Tabemax) – 53 punkty vs Red Devils 116:31 (2003-02-23)
Najwięcej trójek trafił: Maciejewski Mateusz (Revolution) – 15 celnych rzutów vs Spanish Fly 106:43 (2003-05-11)

Hala INTERCOR (2003/2005)

Najwięcej punktów zdobył: Radziejewski Michał (Klar) – 46 punktów vs Tabemax 87:73 (2005-01-30)
Najwięcej trójek trafił: Radziejewski Michał (Klar) – 10 celnych rzutów vs Tabemax 87:73 (2005-01-30)

Hala Astorii (2005/2016):

Najwięcej punktów zdobył: Gromek Marcin (WSG) – 55 punktów vs TB Invest 86:62 (2008-04-06)
Najwięcej trójek trafił: Maciejewski Mateusz (Dach i Styl) – 14 celnych rzutów vs Hurtownia Imprex 124:25 (2011-11-27)

Hala WSG (2016/2021):

Najwięcej punktów zdobył: Klimkiewicz Artur (sportznami.pl) – 44 punkty vs AZS UTP 117:51 (2019-03-31)
Najwięcej trójek trafił: Klimkiewicz Artur (sportznami.pl) – 14 celnych rzutów vs AZS UTP 117:51 (2019-03-31)

————————————————————————-

Od sezonu 2015/2016 wprowadzone zostały dokładne statystyki komputerowe, dzięki którym możemy przedstawić rekordy w poszczególnych kategoriach takich jak:

Asysty:

21 – Rydwelski Adam vs IQOR Basket Team 102:39 (2017-10-22)

Zbiórki:

23 – Kopacz Konrad (Villa Secesja Basket Team) vs POLFLAM Żegluga Nakło 73:62 (2020-02-23)

Zbiórki w obronie:

19 – Kopacz Konrad (Villa Secesja Basket Team) vs POLFLAM Żegluga Nakło 73:62 (2020-02-23)
19 – Welchowski Tomasz (Starzy Kumple) vs Rehabilitacja Jagódka 60:67 (2020-02-15)

Zbiórki w ataku:

12 – Kamieński Michał (OZD Agawa) vs IQOR Basket Team 51:54 (2017-10-28)

Przechwyty:

9 – Bielec Michał (sportznami.pl) vs Predators 106:58 (2018-12-08)
9 – Nowicki Robert (IQOR Basket Team) vs MARBEN 66:72 (2017-03-11)

Bloki:

7 – Grocki Marcin (Jack Klub) vs Kotłorem 56:41 (2016-12-11)
7 – Podwojski Piotr (CM UMK) vs MARBEN 43:55 (2017-03-19)
7 – Rozmysłowicz Piotr vs Hunger Development 51:41 (2017-12-09)

Straty:

10 – Wawrzyniak Wojciech (Villa Secesja Basket Team) vs Starzy Kumple 51:58 (2019-12-08)
10 – Kasperowicz Marcin (Predators) vs sportznami.pl 44:97 (2019-10-13)
10 – Maliński Piotr (MARBEN) vs Kotłorem 56:50 (2017-02-12)

————————————————————————-

Poniżej przedstawiamy Wam najlepszych strzelców w każdym sezonie BNBA w Extra Lidze:

Sezon 2002/2003 Artur Frydrych (Dream Team) – 30,1 pkt/mecz
Sezon 2003/2004 Krzysztof Celusta (Tabemax) – 22,9 pkt/mecz
Sezon 2004/2005 Michał Radziejewski (Klar) – 20,7 pkt/mecz
Sezon 2005/2006 Wojciech Wawrzyniak (Promex) – 19,8 pkt/mecz
Sezon 2006/2007 Przemysław Tylkowski (Proterm) – 19,9 pkt/mecz
Sezon 2007/2008 Marcin Gromek (WSG) – 26,5 pkt/mecz
Sezon 2008/2009 Filip Augustyński (Żaroodporni) – 18,7 pkt/mecz
Sezon 2009/2010 Mateusz Maciejewski (Itaka Team) – 19,4 pkt/mecz
Sezon 2010/2011 Oliwier Szyttenholm (Dach i Styl) – 18,0 pkt/mecz
Sezon 2011/2012 Krzysztof Małkowski (City Hotel Team) – 21 pkt/mecz
Sezon 2012/2013 Krzysztof Nowicki (sportznami.pl) – 17,8 pkt/mecz
Sezon 2013/2014 Tristan Baliński (CM UMK) – 20,3 pkt/mecz
Sezon 2014/2015 Jan Mieszkowski (CM UMK) – 19,2 pkt/mecz
Sezon 2015/2016 Sebastian Grzesiński (Jack Klub) – 20,8 pkt/mecz
Sezon 2016/2017 Sebastian Grzesiński (Żaroodporni) – 18,8 pkt/mecz
Sezon 2017/2018 Michał Kamieński (OZD Agawa) – 22,2 pkt/mecz
Sezon 2018/2019 Maciej Maławy (Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka) – 19,5 pkt/mecz
Sezon 2019/2020 Maciej Dolot (sportznami.pl) – 22,1 pkt/mecz
Sezon 2020/2021 Patryk Krykant (AZS UTP) – 21,5 pkt/mecz

Ciekawostką może być fakt, że tylko jeden zawodnik był najlepszym strzelcem Extra Ligi dwukrotnie. Mowa o Sebastianie Grzesińskim, który w sezonie 2015/2016 oraz 2016/2017 dokonał tego wyczynu.

Kolejną ciekawostką może być fakt, że dopiero po 15 latach w sezonach 2017/2018 oraz 2018/2019 najlepszymi strzelcami zostali zawodnicy podkoszowi. Mowa o Michale Kamieńskim oraz o Macieju Maławym.

Dwa razy także zdarzyło się tak, że rok po roku najlepszym strzelcem był zawodnik z tego samego zespołu. W latach 2009/2010 i 2010/2011 tytuł ten zdobyli gracze nieistniejącego już zespołu Jack Klub (wtedy odpowiednio Itaka Team oraz Dach i Styl), a w latach 2013/2014 i 2014/2015 najlepszym strzelcem okazywał się zawodnik CM UMK.

————————————————————————-

Poniżej przedstawiamy Wam najlepszych trójkowiczów w każdym sezonie BNBA w Extra Lidze:

Sezon 2002/2003 Mateusz Maciejewski (Revolution) – 74 celne rzuty (14 meczy)
Sezon 2003/2004 Leszek Szukalski (Klar) – 27 celnych rzutów (10 meczy)
Sezon 2004/2005 Michał Radziejewski (Klar) – 43 celne rzuty (10 meczy)
Sezon 2005/2006 Łukasz Kotecki (Tabemax) – 39 celnych rzutów (10 meczy)
Sezon 2006/2007 Marcin Krawczyk (K-P TBS) – 44 celne rzuty (13 meczy)
Sezon 2007/2008 Leszek Szukalski (No Name) – 50 celnych rzutów (14 meczy)
Sezon 2008/2009 Leszek Szukalski (No Name) – 44 celne rzuty (12 meczy)
Sezon 2009/2010 Mateusz Maciejewski (Itaka Team) – 39 celnych rzutów (12 meczy)
Sezon 2010/2011 Leszek Szukalski (sportznami.pl) – 35 celnych rzutów (12 meczy)
Sezon 2011/2012 Leszek Szukalski (sportznami.pl) – 51 celnych rzutów (17 meczy)
Sezon 2012/2013 Jan Mieszkowski (CM UMK) – 44 celne rzuty (18 meczy)
Sezon 2013/2014 Piotr Fedder (Galeco/DacHerman) – 44 celne rzuty (13 meczy)
Sezon 2014/2015 Mateusz Maciejewski (Galeco/DacHerman) – 35 celnych rzutów (14 meczy) & Jan Mieszkowski (CM UMK) – 35 celnych rzutów (14 meczy)
Sezon 2015/2016 Marcin Kubacki (Żaroodporni) – 51 celnych rzutów (18 meczy)
Sezon 2016/2017 Sebastian Grzesiński (Żaroodporni) – 42 celne rzuty (15 meczy)
Sezon 2017/2018 Mateusz Maciejewski (Jack Klub) – 47 celnych rzutów (16 meczy)
Sezon 2018/2019 Artur Klimkiewicz (sportznami.pl) – 60 celnych rzutów (16 meczy)
Sezon 2019/2020 Wojciech Szafranek (Rehabilitacja Jagódka) – 33 celne rzuty (11 meczy)
Sezon 2020/2021 Artur Klimkiewicz (sportznami.pl) – 38 celnych rzutów (13 meczy)

Najbardziej utytułowanym zawodnikiem w tej kategorii jest Leszek Szukalski, który wygrywał tytuł najlepszego trójkowicza 5-krotnie w latach: 2003/2004, 2007/2008, 2008/2009, 2010/2011 oraz 2011/2012.

Tylko raz zdarzyła się taka sytuacja, że dwóch zawodników grając w takiej samej liczbie spotkań trafiło tyle samo trójek. Sytuacja ta miała miejsce w sezonie 2014/2015. Mowa o Mateuszu Maciejewskim oraz Janie Mieszkowskim.

Warto odnotować, że tylko 3 zawodników było w tym samym sezonie najlepszym strzelcem i najlepszym trójkowiczem w Extra Lidze. Mowa o Mateuszu Maciejewskim (2009/2010), Janie Mieszkowskim (2014/2015) oraz Sebastianie Grzesińskim (2016/2017).

————————————————————————-

Poniżej przedstawiamy miejsca z jakimi kończyły drużyny sezon regularny we wszystkich sezonach BNBA w Extra Lidze oraz liczbę spotkań, duże punkty oraz bilans zwycięstw i porażek. Pogrubionym kolorem zaznaczony jest Mistrz BNBA.

Sezon 2002/2003

1. Revolution (14/27 & 13-1)
2. Tabemax (14/27 & 13-1)
3. Dream Team (14/16 & 12-2)
4. Eltor (14/23 & 9-5)
5. Promex (14/23 & 9-5)
6. Kotłorem (14/23 & 9-5)
7. Chem-Bud Team (14/23 & 8-6)
8. Salos (14/22 & 8-6)
9. Klar (14/21 & 7-7)
10. Korty (14/20 & 6-8)
11. Spanish Fly (14/18 & 4-10)
12. Regula/Lorens (14/17 & 3-11)
13. Dzikie Węże (14/16 & 2-12)
14. Łowcy (14/16 & 3-11)
15. Red Devils (14/15 & 1-13)

Sezon 2003/2004

1. Tabemax (10/20 & 10-0)
2. Promar (10/18 & 8-2)
3. Promex (10/18 & 8-2)
4. Kotłorem (10/17 & 7-3)
5. Metall Group (10/16 & 6-4)
6. Eltor (10/15 & 5-5)
7. Hot Riders (10/14 & 4-6)
8. Korty (10/13 & 3-7)
9. Klar (10/13 & 3/7)
10. Jedynka (10/11 & 1-9)
11. KU AZS WSZiF (10/10 & 0/10)

Sezon 2004/2005

1. Kotłorem (11/21 & 10-1)
2. Armagedon (11/21 & 10-1)
3. Korty (11/19 & 8-3)
4. WSG (11/18 & 7-4)
5. Promex (11/17 & 6-5)
6. Tabemax (11/16 & 5-6)
7. ATR (11/16 & 5-6)
8. Proterm (11/15 & 4-7)
9. Klar (11/15 & 4-7)
10. Wiking – Metal (11/14 & 3-8)
11. Szukamy Sponsora (11/14 & 3-8)
12. CM UMK (11/11 & 1-10)

Sezon 2005/2006

1. WSG (13/26 & 13-0)
2. Magellan (13/25 & 12-1)
3. Tabemax/WSHE (13/24 & 11-2)
4. Kotłorem (13/22 & 9-4)
5. Armagedon (13/22 & 9-4)
6. Hydroinstal (13/20 & 7-6)
7. Promex (13/19 & 6-7)
8. Warriors (13/18 & 6-7)
9. CM UMK (13/18 & 5-8)
10. Point’s Sowkam (13/17 & 4-9)
11. Proterm (13/17 & 4-9)
12. Lamejros (13/16 & 4-9)
13. Niewiadoma (13/14 & 1/12)
14. Lucent Technologies (13/13 & 0-13)

Sezon 2006/2007

1. WSG (14/27 & 13-1)
2. No Name (14/26 & 12-2)
3. Kotłorem (14/26 & 12-2)
4. Proterm (14/25 & 11-3)
5. Promex (14/24 & 10-4)
6. Armagedon (14/24 & 10-4)
7. UTP (14/21 & 7/7)
8. Hydroinstal (14/21 & 7-7)
9. Żaroodporni (14/20 & 6-8)
10. K-P TBS (14/19 & 5-9)
11. Masterlease (14/18 & 4-10)
12. CM UMK (14/18 & 5-9)
13. Point’s Sowkam (14/16 & 2-12)
14. Cominfo (14/15 & 1-13)
15. VIII LO (14/13 & 0-14)

Sezon 2007/2008

1. Air Fitness (15/29 & 14-1)
2. Kotłorem (15/28 & 13-2)
3. No Name (15/28 & 13-2)
4. WSG (15/26 & 11-4)
5. Itaka Team (15/25 & 10-5)
6. CM UMK (15/24 & 9-6)
7. Proterm (15/24 & 9-6)
8. Promar Mrocza (15/23 & 8-7)
9. K-P TBS (15/21 & 7-8)
10. Żaroodporni (15/20 & 5-10)
11. Promex (15/20 & 6-9)
12. WSHE (15/19 & 4-11)
13. TB Invest (15/19 & 4-11)
14. Solec Kujawski (15/18 & 3-12)
15. Masterlease (15/17 & 2-13)
16. KMP Bydgoszcz (15/14 & 2-13)

Sezon 2008/2009

1. Kotłorem (13/26 & 13-0)
2. Itaka Team (13/24 & 11-2)
3. Armagedon (13/23 & 10-3 )
4. WSG (13/22 & 9-4)
5. Proterm (13/21 & 8-5)
6. No Name (13/21 & 8-5)
7. CM UMK (13/19 & 6-7)
8. Promex (13/19 & 6-7)
9. Żaroodporni (13/18 & 5-8)
10. K-P TBS (13/18 & 5-8)
11. Rodacy do Pracy (13/17 & 4-9)
12. WSHE (13/16 & 3-10)
13. Promar Mrocza (13/16 & 3-10)
14. Masterlease (13/13 & 0-13)

Sezon 2009/2010

1. Kotłorem (12/22 & 10-2)
2. Armagedon (12/22 & 10-2)
3. AZS WSG (12/21 & 9-3)
4. Joker Team (12/21 & 9-3)
5. All Serwis (12/20 & 8-4)
6. Itaka Team (12/20 & 8-4)
7. AZS UTP (12/19 & 7-5)
8. Rzeźnicy z Piwnicy (12/16 & 4-8)
9. AZS UKW (12/16 & 4-8)
10. K-P TBS (12/15 & 3-9)
11. dobreokna.net (12/15 & 3-9)
12. CM UMK (12/14 & 3-9)
13. AZS AHE (12/12 & 0-12)

Sezon 2010/2011

1. Dach i Styl (13/25 & 12-1)
2. sportznami.pl (13/24 & 11-2)
3. Kotłorem (13/23 & 10-3)
4. Armagedon (13/22 & 9-4)
5. AZS WSG (13/21 & 8-5)
6. CM UMK (13/21 & 8-5)
7. Solano (13/20 & 7-6)
8. All Serwis (13/20 & 7-6)
9. Hotel City/Obsesja Club (13/19 & 6-7)
10. Pretendenci (13/18 & 5-8)
11. Rzeźnicy z Piwnicy (13/17 & 4-9)
12. Piotruś Nakło/dobreokna.net (13/15 & 2-11)
13. Korbud Okna i Drzwi (13/14 & 1-12)
14. Leśne Dziadki (13/14 & 1-12)

Sezon 2011/2012

1. Kotłorem (17/34 & 17-0)
2. Dach i Styl (17/32 & 15-2)
3. Armagedon (17/32 & 15-2)
4. All Serwis/Moderator (17/31 & 14-3)
5. Solano (17/29 & 12-5)
6. sportznami.pl (17/29 & 12-5)
7. GRENE/SiSu/AZS UTP (17/28 & 11-6)
8. City Hotel Team (17/28 & 11-6)
9. CM UMK (17/27 & 10-7)
10. AZS WSG (17/24 & 7-10)
11. Bud-Mar/Bausan/dobreokna.net (17/23 & 6-11)
12. Rexona Men (17/23 & 6-11)
13. Rzeźnicy z Piwnicy (17/22 & 5-12)
14. Promil (17/21 & 4-13)
15. Pretendenci (17/20 & 4-13)
16. IV LO Emeryci i Renciści (17/19 & 2-15)
17. Ledar Serwis/Korbud Bydgoszcz (17/19 & 2-15)
18. Hurtownia Imprez (17/16 & 0-17)

Sezon 2012/2013

1. Galeco/DacHerman (18/35 & 17-1)
2. CM UMK (18/32 & 14-4)
3. Kotłorem (18/30 & 12-6)
4. All Serwis/Moderator (18/28 & 10-8)
5. sportznami.pl (18/27 & 9-9)
6. Armagedon (18/27 & 9-9)
7. AZS UTP/SiSu (18/25 & 7-11)
8. AZS WSG (18/23 & 5-13)
9. Rexona Men (18/22 & 4-14)
10. City Hotel Team (18/21 & 3-15)

Sezon 2013/2014

1. Galeco/DacHerman (14/25 & 11-3)
2. Kotłorem (14/24 & 10-4)
3. sportznami.pl (14/24 & 10-4)
4. AZS WSG (14/23 & 9-5)
5. Raitech Raiffeissen/AZS UTP (14/19 & 5-9)
6. CM UMK (14/19 & 5-9)
7. City Hotel Team (14/17 & 3-11)
8. Rexona Men (14/17 & 3-11)

Sezon 2014/2015

1. Kotłorem (14/25 & 11-3)
2. sportznami.pl (14/25 & 11-3)
3. Galeco/DacHerman (14/22 & 8-6)
4. AZS WSG (14/22 & 8-6)
5. City Hotel Team (14/21 & 7-7)
6. Rexona Men (14/18 & 4-10)
7. Raitech/AZS UTP (14/18 & 4-10)
8. CM UMK (14/17 & 3-11)

Sezon 2015/2016

1. sportznami.pl (18/35 & 17-1)
2. Optal Developer (18/31 & 13-5)
3. AZS WSG (18/30 & 12-6)
4. Jack Klub (18/28 & 10-8)
5. Kotłorem (18/27 & 9-9)
6. Żaroodporni (18/26 & 8-10)
7. CM UMK (18/25 & 7-11)
8. City Hotel Team (18/24 & 6-12)
9. MARBEN (18/18 & 1-17)
10. Raitech/AZS UTP (18/21 & 7-11)

Sezon 2016/2017

1. sportznami.pl (18/35 & 17-1)
2. Żaroodporni (18/31 & 13-5)
3. CM UMK (18/29 & 11-7)
4. Okole/Optal Developer (18/28 & 10-8)
5. AZS WSG (18/28 & 10-8)
6. Jack Klub (18/27 & 9-9)
7. MARBEN (18/26 & 8-10)
8. Hunger Development (18/26 & 8-10)
9. IQOR Basket Team (18/20 & 2-16)
10. Kotłorem (18/15 & 2-16)

Sezon 2017/2018

1. sportznami.pl (16/31 & 15-1)
2. Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka (16/29 & 13-3)
3. Jack Klub (16/28 & 12/4)
4. AZS UTP (16/26 & 10-6)
5. CM UMK (16/24 & 8-8)
6. Żaroodporni (16/22 & 6-10)
7. OZD Agawa (16/19 & 3-13)
8. IQOR Basket Team (16/19 & 3-13)
9. Hunger Development (16/18 & 2-15)

Sezon 2017/2018

1. sportznami.pl (18/36 & 18-0)
2. Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka (18/33 & 15-3)
3. AZS UTP (18/31 & 13-5)
4. Żaroodporni (18/28 & 10-8)
5. Jack Klub (18/27 & 9-9)
6. POLFLAM Żegluga Nakło (18/26 & 8-10)
7. E-kancelaria/Iron Team (18/24 & 6-12)
8. CM UMK (18/22 & 4-14)
9. Predators (18/22 & 4-14)
10. IQOR Basket Team (18/20 & 3-15)

Sezon 2019/2020

1. AZS UTP (12/23 & 11-1)
2. sportznami.pl (12/23 & 11-1)
3. Villa Secesja Basket Team (13/22 & 9-4)
4. Rehabilitacja Jagódka (12/20 & 8-4)
5. Optomed Predators (13/18 & 5-8)
6. Starzy Kumple (13/17 & 4-9)
7. E-kancelaria/Iron Team (12/16 & 4-8)
8. POLFLAM Żegluga Nakło (13/15 & 2-11)
9. CM UMK (12/14 & 2-10)

Sezon 2021/2022

1. sportznami.pl (14/26 & 12-2)
2. AZS UTP (14/25 & 11-3)
3. Rehabilitacja Jagódka (14/24 & 10-4)
4. Optomed Predators (14/23 & 9-5)
5. Inter Cars/Iron Team (14-21 & 7-7)
6. Starzy Kumple (14/17 & 3-11)
7. Feniks Żegluga Nakło (14/17 & 3-11)
8. FizjoUro Team (14/3 & 1-13)

————————————————————————-

Powyżej widać, że zdarzały się sezony, że liderzy tabeli kończyli sezon bez porażki. Oto lista:

Sezon 2003/2004 – Tabemax (10-0)
Sezon 2005/2006 – WSG (13-0)
Sezon 2008/2009 – Kotłorem (13-0)
Sezon 2011/2012 – Kotłorem (17-0)
Sezon 2018/2019 – sportznami.pl (18-0)

Warto odnotować, że z wyżej wymienionych zespołów tylko Tabemax w 2004 roku nie zdobył Tytułu Mistrzowskiego.

————————————————————————-

A teraz podliczymy, z których miejsc po sezonie regularnym drużyny zdobywały Mistrzostwo:

Miejsce 1 – 11 razy (Revolution 2003 ; WSG 2006-2007 ; Kotłorem 2009-2010 ; Dach i Styl 2011 ; Kotłorem 2012 ; Kotłorem 2015 ; sportznami.pl 2017-2019)

Miejsce 2 – 3 razy (Armagedon 2005 ; Kotłorem 2014 ; AZS UTP 2021)

Miejsce 3 – 3 razy (Promex 2004 ; Kotłorem 2013 ; AZS WSG 2016)

Miejsce 4 – 1 raz (WSG 2008)

————————————————————————-

Jakie miejsce zespołu po sezonie regularnym było najdalsze, a mimo to zespół awansował do Finału BNBA?

Odpowiedź: Miejsce 6. Taka sytuacja miała miejsce w 2011 roku (CM UMK) oraz w roku 2017 (Jack Klub). Odnotować należy, że oba zespoły nie zdobyły Tytułu Mistrzowskiego.

————————————————————————-

Zespół AZS UTP po zdobyciu Tytułu Mistrzowskiego Extra Ligi w sezonie 2020/2021 stał się pierwszym zespołem w historii BNBA, który zdobył Tytuł zarówno w 1 Lidze (2017) jak i w Extra Lidze (2021).

————————————————————————-

Poniżej przedstawiamy Wam wszystkich Mistrzów BNBA w Extra Lidze jak od początku powstania ligi. Dodatkowo prezentujemy Wam zdjęcia drużyn mistrzowskich!

 

Revolution

Mistrz Extra Ligi BNBA 2003

Promex

Mistrz Extra Ligi BNBA 2004

Armagedon

Mistrz Extra Ligi BNBA 2005

AZS WSG

Mistrz Extra Ligi BNBA 2006

AZS WSG

Mistrz Extra Ligi BNBA 2007

AZS WSG

Mistrz Extra Ligi BNBA 2008

Kotłorem

Mistrz Extra Ligi BNBA 2009

Kotłorem

Mistrz Extra Ligi BNBA 2010

Dach i Styl

Mistrz Extra Ligi BNBA 2011

Kotłorem

Mistrz Extra Ligi BNBA 2012

Kotłorem

Mistrz Extra Ligi BNBA 2013

Kotłorem

Mistrz Extra Ligi BNBA 2014

Kotłorem

Mistrz Extra Ligi BNBA 2015

AZS WSG

Mistrz Extra Ligi BNBA 2016

sportznami.pl

Mistrz Extra Ligi BNBA 2017

sportznami.pl

Mistrz Extra Ligi BNBA 2018

sportznami.pl

Mistrz Extra Ligi BNBA 2019

AZS UTP

Mistrz Extra Ligi BNBA 2021